Рішення від 27.02.2023 по справі 380/18125/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2023 року

справа №380/18125/22

провадження № П/380/18276/22

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Сподарик Н.І. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в перерахунку пенсії, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), малолітньої ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ), малолітнього ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ 13814885) з вимогами:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у здійсненні перерахунку їх пенсій в разі втрати годувальника з 17.02.2020 року відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262 та відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV у зв'язку із смертю годувальника ОСОБА_5 , що мала місце 17.02.2020 року внаслідок травми, одержаної при виконанні ним службових обов'язків, виходячи з розмірів передбачених відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262, викладене у Листі Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 21.10.2022 року № 15250-14933/К-52/8-1300/22;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, яка полягала у нездійсненні перерахунку та виплати ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , їх пенсій в разі втрати годувальника з 17.02.2020 року відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262 та відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV у зв'язку із смертю годувальника ОСОБА_5 , що мала місце 17.02.2020 року внаслідок травми, одержаної при виконанні ним службових обов'язків, виходячи з розмірів передбачених відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 їх пенсій в разі втрати годувальника з 17.02.2020 року відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262 та відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058- IV у зв'язку із смертю годувальника ОСОБА_5 , що мала місце 17.02.2020 року внаслідок травми, одержаної при виконанні ним службових обов'язків, виходячи з розмірів передбачених відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262, та здійснити виплату пенсій в разі втрати годувальника ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 із виплатою різниць між фактично отриманими та належними до сплати сумами пенсій починаючи з 17.02.2020 року.

В обгрунтування позовних вимог, представник позивачів зазначив, що позивачам призначено пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону №2262 у розмірі 30% грошового забезпечення ОСОБА_5 . В подальшому, ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з заявою щодо здійснення перерахунку пенсії їй та її малолітнім дітям за період з лютого 2020 року по квітень 2022 року відповідно до пункту «а» статті 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Однак листом від 21.10.2022 №15250-14933/К-52/8-1300/22 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області відмовило у здійсненні вказаного перерахунку пенсії у зв'язку з втратою годувальника з 17.02.2020. Вважаючи неправомірними дії щодо відмови у перерахунку пенсії, позивач звернулась до суду та просить суд зобов'язати відповідача перерахувати пенсію їй та її малолітнім дітям відповідно до пункту «а» статті 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Ухвалою суду від 21.12.2022 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач позов не визнав,10.01.2023 за вх.№418ел від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Зазначив, що 26.05.2020 на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з сектору з питань пенсійного забезпечення Головного управління Національної поліції у Львівській області надійшла заява та пакет документів щодо призначення пенсії в разі втрати годувальника відповідно до Закону №2262- на ОСОБА_1 та неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 , ОСОБА_2 за померлого ОСОБА_5 . Оскільки, до поданого пакету документів не було долучено витяг з протоколу військово-лікарської комісії щодо причинного зв'язку смерті померлого годувальника, з 01.03.2020 призначена пенсія в разі втрати годувальника відповідно до пункту «б» статті 36 Закону №2262 у розмірі 30% грошового забезпечення годувальника. 22.06.2022 відповідно до поданої заяви та Постанови №9 від 15.06.2022 ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» медичної (військово-лікарська) комісії, щодо причини смерті померлого годувальника - пов'язана з виконанням службових обов'язків, враховуючи вимоги ст. 51 Закону №2262 переглянуто розмір пенсії в разі втрати годувальника та здійснено обчислення, виходячи з 70% та 50% (на неповнолітніх дітей) грошового забезпечення померлого годувальника. Підстави, для обчислення пенсії в разі втрати годувальника у вищезазначених розмірах відповідних сум грошового забезпечення з дати призначенням пенсії, тобто за період більше як 12 місяців, відсутні.

Крім цього відповідач зазначив, що представником позивача пропущено шестимісячний строк звернення до суду, оскільки позивачем заявлено вимогу щодо перерахунку пенсії з 17.02.2020, однак до суду останній звернувся у грудні 2022 року.

01.02.2023 за вх.№6745 від представника позивачів надійшла відповідь на відзив на позовну заяву. Зазначив обгрунтування аналогічні тим, що зазначені у позовній заяві.

01.02.2023 за вх.№6751 від представника позивачів надійшла заява про поновлення пропущеного строку звернення до суду. Зазначив, що позивачі пропустили зазначений строк з поважних причин. Причина та обставини смерті ОСОБА_5 мала вирішальне значення для визначення розміру пенсії в разі втрати годувальника та одноразової грошової допомоги у зв'язку із смертю ОСОБА_5 . Судом у справі № 380/17803/21, в якій також брав безпосередню участь відповідач в даній справі -Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області в якості третьої особи, було встановлено, що смерть ОСОБА_5 , що мала місце ІНФОРМАЦІЯ_1 , настала в період проходження служби при виконанні ним службових обов'язків. Зазначив також, що позивачі не можуть нести жодного додаткового тягара та жодної додаткової відповідальності та жодних обмежень внаслідок дій третіх осіб, а саме керівництва, уповноважених працівників та службових осіб ГУНП у Львівській області, які порушили власні процедури, вчасно не вчинили відповідних передбачених законом дій, які вчинили дії та допустили бездіяльність всупереч вимогам закону та встановленого законодавством порядку управління, внаслідок чого розслідування вказаного нещасного випадку у встановлені строки своєчасно та належним чином відповідно до Порядку № 1346 проведено не було. При цьому є достеменно встановлено, що жодної вини позивачів в тому, що розслідування вказаного нещасного випадку у встановлені строки своєчасно та належним чином відповідно до Порядку № 1346 проведено не було, не має взагалі. При цьому позивачі не винні в тому, що тільки 25 січня 2022 року було прийнято Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 січня 2022 року в справі № 380/17803/21, яке набрало законної сили тільки 18.05.2022. Як вбачається з вищевикладеного, позивач 1 - ОСОБА_1 , діючи як в своїх інтересах так і в інтересах своїх малолітніх дітей, з моменту смерті чоловіка впродовж 2020-2022 років систематично та послідовно вчиняла активні дії щодо встановлення факту загибелі чоловіка при виконанні ним службових обов'язків, що саме і тягне за собою встановлення пенсії у розмірах, передбачених п. «а» ч. 1 ст. 36 Закону № 2262-XII. В даному випадку є очевидним те, що вищезазначені причини та обставини, в результаті яких Позивачі 1, 2, 3 пропустили шестимісячний строк для звернення до суду з вказаним позовом є поважними, оскільки вказані причини та обставини об'єктивно не залежали від волі Позивачів 1, 2, 3 і вони дійсно були пов'язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та є підтвердженні належними доказами. З огляду на наведене просить суд пропущений строк звернення до суду поновити.

Суд з'ясував зміст позовних вимог, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини:

Відповідно до спецповідомлення 17.02.2020 у с. Замочок Жовківського району Львівської області під час перебування на службі помер інспектор СРПП №4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_5 .

Наказом ГУНП у Львівській області № 649 від 17.02.2020 призначено службове розслідування та створено дисциплінарну комісію.

Наказом ГУНП у Львівській області від 20.02.2020 № 52 о/с ОСОБА_5 виключено зі списків особового складу в зв'язку зі смертю з 17.02.2020.

Наказом ГУНП у Львівській області від 16.03.2020 № 1011 продовжено термін службового розслідування на один місяць.

В межах проведеного розслідування, складено Протокол огляду місця нещасного випадку, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин, за формою згідно Додатку 9 до п. 4.13 Порядку № 1346, а також Ескіз місця нещасного випадку відповідно до Додатку 10 цього ж пункту.

Висновок службового розслідування з приводу можливих порушень службової дисципліни поліцейськими ГУНП у Львівській області, пов'язаних із фактом смерті інспектора СРПП №4 Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_5 , яким встановлено факт відсутності порушень службової дисципліни під час подій 17 лютого 2020 року затверджений 17.04.2020.

Наказом ГУНП у Львівській області від 23.04.2020 № 1372, згідно порядку № 1346, створено комісію спеціального розслідування факту смерті старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 .

На засіданні 04.05.2020 комісії розслідування смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 години 35 хвилин прийняте Рішення, яке оформлено відповідним Протоколом №2 зазначеної комісії.

На засіданні комісії заслухано лікаря-терапевта М(ВЛ)К ДУ “ТМО МВС України по Львівській області” ОСОБА_6 , яка детально вивчила лікарське свідоцтво про смерть ОСОБА_5 та висновок експерта № 152/2020 від 17.02.2020 і вказала причину смерті та причинно-наслідковий зв'язок. Також доповіла, що в даному випадку у зв'язку з відсутністю будь-якого травмуючого фактору, який міг би спричинити смерть ОСОБА_5 від захворювання: “цереброваскулярної хвороби у вигляді ішемічного інфаркту стовбурової ділянки головного мозку і стало безпосередньою причиною смерті... ”, згідно медичних нормативних документів складання актів розслідування не передбачено. Тому, комісія вирішила актів розслідування по формі Н-5, Н-1 (НТ) не складати.

Комісія ухвалила (одноголосно) вважати що смерть ОСОБА_5 настала внаслідок захворювання “цереброваскулярної хвороби у вигляді ішемічного інфаркту стовбурової ділянки головного мозку і стало безпосередньою причиною смерті... ”, будь-якого травмуючого фактору або фізичного та нервово-психічного перенавантаження не встановлено, а тому акти розслідування по формі Н-5*, Н-1*(НТ*) не складаються. Інших думок і пропозицій від членів комісії не поступило.

26.05.2020 на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з сектору з питань пенсійного забезпечення Головного управління Національної поліції у Львівській області надійшла заява та пакет документів щодо призначення пенсії в разі втрати годувальника відповідно до Закону №2262- на ОСОБА_1 та неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 , ОСОБА_2 за померлого ОСОБА_5 . Оскільки, до поданого пакету документів не було долучено витягу з протоколу військово-лікарської комісії щодо причинного зв'язку смерті померлого годувальника, з 01.03.2020 призначена пенсія в разі втрати годувальника відповідно до пункту «б» статті 36 Закону №2262 у розмірі 30% грошового забезпечення годувальника.

У подальшому Постановою № 25 від 18.06.2020 Медичною (Військово-лікарською) комісією ДУ “ТМО МВС України по Львівській області” встановлено, що захворювання у ОСОБА_5 , а саме - ішемічний інфаркт стовбурової ділянки головного мозку, що призвело до набряку головного мозку і смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 , так, пов'язане з проходженням служби в поліції (підстава: Протокол ВЛК № 20 від 18.06.2020 року).

Не погодившись з рішенням відповідача, яке оформлене протокол №2 від 04.05.2020 ОСОБА_1 оскаржила в судовому порядку.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 16.12.2020 у справі №380/8623/20 визнано протиправним та скасовано Рішення Комісії Головного управління Національної поліції у Львівській області з розслідування випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем, викладене в Протоколі № 2 засідання комісії з розслідування випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем від 04.05.2020. Визнано протиправною бездіяльність Комісії Головного управління Національної поліції у Львівській області з розслідування випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем, яка полягає у неналежному розслідуванні нещасного випадку, а саме випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем, у відповідності до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затвердженого Наказом МВС України від 27.12.2002 № 1346, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 січня 2003 року за № 83/7404, та не складенні за результатами розслідування вказаного нещасного випадку актів за формою Н-5* Н-1*(НТ*). Зобов'язано Головне управління Національної поліції у Львівській області повторно провести спеціальне розслідування нещасного випадку, а саме випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем, у порядку та у відповідності до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затвердженого Наказом МВС України від 27.12.2002 № 1346, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 січня 2003 року за № 83/7404, та скласти за результатами спеціального розслідування вказаного нещасного випадку акти за формами Н-5* Н-1*(НТ*) з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні. У задоволенні вимог про визнання протиправною бездіяльності Комісії Головного управління Національної поліції у Львівській області, щодо не складення акта за формою Н-1* та Н-5* і щодо зобов'язання Комісії скласти акт за формою Н-1* та Н-5*- відмовлено.

На виконання вищезазначеного рішення ГУ НП у Львівській області з метою проведення спеціального розслідування випадку смерті у підрозділі, а саме смерті ОСОБА_5 на підставі наказу від 12.04.2021 №1502 створено комісію у складі : голови комісії - заступника начальника ГУ НП у Львівській області - Ільчишина Володимира Дмитровича, членів комісії - оперуповноваженого відділу моніторингу та зонального контролю Львівського управління ДВБ НП України Свереди Івана Зіновійовича, старшого інспектора ВІОС УКЗ ГУНП у Львівській області Огоновського Богдана Мироновича, начальника ВП №5 ЛРУП ГУНП у Львівській області Флиса Андрія Богдановича, завідувача сектора ДНОП УЛМТЗ ГУНП у Львівській області Слюсара Володимира Зеновійовича, начальника відділу правого забезпечення ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 , голови львівської обласної організації професійної спілки атестованих працівників ОВС України ОСОБА_8 , лікаря-терапевта М (ВЛ) К ДУ “ТМО МВС України по Львівській області” ОСОБА_6 .

Також на виконання рішення суду у справі №380/8603/20 відповідачем надсилались запити до ДУ “ТМО МВС України по Львівській області” та КН “Жовківська лікарня” для отримання висновку щодо зв'язку погіршення стану працівника поліції ОСОБА_5 з впливом на нього небезпечних чи шкідливих виробничих факторів, або щодо протипоказання за станом здоров'я виконувати зазначену роботу та отримано інформацію, що медичні висновки неможливо надати.

Так, за результатами проведеного розслідування випадку смерті у підрозділі комісією було складено Акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення), що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин, від 11.06.2021 за формою Н-5* та Акт №107 про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ*, затверджений 11.06.2021 року начальником ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 , відповідно до якого нещасний випадок, що стався 17 лютого 2020 року з інспектором СРПП №4 ВП Жовківського відділення Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області старшим лейтенантом поліції Касарабом Ігорем Ігоровичем слід кваліфікувати згідно “Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах та підрозділах системи МВС України”, затвердженого наказом МВС України від 27.12.2002 №1346 (із змінами та доповненнями), як такий, що трапився з ним в період проходження служби і не пов'язаний з виконанням службових обов'язків.

Позивач вважаючи вищезазначені акти розслідування неправомірними, звернулася до суду за захистом своїх прав.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25.01.2022 у справі №380/17803/21 визнано протиправними та скасовано Акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення), від 11.06.2021 року за формою Н-5*, що стався 17 лютого 2020 року о 03 год. 35 хв., з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем та Акт № 107 про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ*, затверджений 11.06.2021 року начальником ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 .

Визнано протиправною бездіяльність Комісії Головного управління Національної поліції у Львівській області з спеціального розслідування випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем, яка полягає у неналежному розслідуванні нещасного випадку, а саме випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем, у відповідності до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затвердженого Наказом МВС України від 27.12.2002 № 1346, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 січня 2003 року за № 83/7404, та не складенні за результатами розслідування вказаного нещасного випадку актів за формою Н-5* Н-1*.

Зобов'язано Головне управління Національної поліції у Львівській області повторно провести спеціальне розслідування нещасного випадку, а саме випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем, у порядку та у відповідності до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затвердженого Наказом МВС України від 27.12.2002 № 1346, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 січня 2003 року за № 83/7404, та скласти за результатами спеціального розслідування вказаного нещасного випадку акти за формами Н-5* Н-1* за висновками яких вказати, що нещасний випадок трапився в період проходження служби і пов'язаний із виконанням службових обов'язків.

На виконання вказаного Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 січня 2022 року в справі № 380/17803/21 ГУНП у Львівській області було проведено спеціальне розслідування випадку смерті у підрозділі, а саме смерті ОСОБА_5 , за результатами якого було складено Акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення), що стався 17 лютого 2020 року о 03 год. 35 хв., від 31.05.2022 року за формою Н-5* та Акт № 109 про нещасний випадок (у тому числі поранення) за формою Н-1*, затверджений 31.05.2022 року начальником ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 , відповідно до яких за результатами повторного спеціального розслідування випадку смерті у підрозділі та у відповідності до Рішення Львівського окружного адміністративного суду по справі № 380/17803/21 комісія визнає, що нещасний випадок, який стався 17 лютого 2020 року з інспектором СРПП № 4 Жовківського відділення поліції Кам'янко-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касарабом Ігорем Ігоровичем слід кваліфікувати як такий, що стався в період проходження служби і пов'язаний із виконанням службових обов'язків.

В подальшому ОСОБА_1 було подано вказані Акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення), що стався 17 лютого 2020 року о 03 год. 35 хв., від 31.05.2022 року за формою Н-5* та Акт № 109 про нещасний випадок (у тому числі поранення) за формою Н-1*, затверджений 31.05.2022 року начальником ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 , на розгляд медичної (військово-лікарської) комісії ДУ «ТМО МВС України по Львівській області». Відповідно до Постанови № 9 медичної (військово-лікарської) комісії ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» від 15.06.2022 року травма (психофізіологічний фактор, нервово-психічні перевантаження, різке погіршення стану здоров'я) «Цереброваскулярна хвороба у вигляді ішемічного інфаркту стовбурової ділянки головного мозку (гістологічно: фокуси гіпоксично-ішемічних змін з геморагіями, периваскулярні крововиливи)», що призвела до набряку головного мозку і смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , ТАК, пов'язана з виконанням службових обов'язків (підстава: Акт форма Н-1 від 31.05.2022р. № 109, Акт форма Н-5 від 31.05.2022р.).

Як вбачається з Листа Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 02.12.2022 року № 1300- 5308-8/113572 22.06.2022 року ОСОБА_1 було подано заяву та Постанову № 9 від 15.06.2022 року ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» медичної (військово-лікарської) комісії щодо причини смерті померлого годувальника, пов'язаної з виконанням службових обов'язків, і відповідно до цього ГУ ПФУ у Львівській області було переглянуто розмір пенсії в разі втрати годувальника та здійснено обчислення, виходячи з 70% та 50% (на неповнолітніх дітей) грошового забезпечення померлого годувальника. При цьому у вказаному листі ГУ ПФУ у Львівській області покликається на ст. 51 Закону № 2262, відповідно до якої перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Згідно матеріалів пенсійної справи перерахунок пенсії був здійснений з 01.07.2022 .

Вважаючи неправомірними дії щодо відмови у перерахунку пенсії з 17.02.2020, позивач звернулась до суду та просить суд зобов'язати відповідача перерахувати пенсію їй та її малолітнім дітям відповідно до пункту «а» статті 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

При вирішенні спору суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначається Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до статті 29 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, чинній на час призначення позивачам пенсії - 17.02.2020) пенсії в разі втрати годувальника сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім'ям пенсіонерів з числа цих військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом - якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. При цьому сім'ї військовослужбовців, які пропали безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.

Частиною 1 статті 30 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено, що право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні (стаття 31).

Розміри пенсій в разі втрати годувальника визначені статтею 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Так, пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах:

а) членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час - 40 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї. В таких же розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків;

б) сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби, - 30 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї.

На підставі Закону України «Про внесення змін до статті 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №1274-VII від 20.05.2014, пункт «а» статті 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» викладено в новій редакції. Так, пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах: а) членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого) годувальника (при цьому дітям та іншим особам, зазначеним в абзаці другому статті 30 цього Закону, незалежно від того, чи перебували вони на утриманні загиблого (померлого) годувальника), - 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім'ї, пенсія призначається у розмірі 90 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім'ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків.

Як встановлено судом, за результатами проведеного розслідування випадку смерті у підрозділі ОСОБА_5 , комісією з розслідування смерті було складено Акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення), що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин, від 11.06.2021 за формою Н-5* та Акт №107 про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ*, затверджений 11.06.2021 року начальником ГУНП у Лвівській області ОСОБА_9 , відповідно до якого нещасний випадок, що стався 17 лютого 2020 року з інспектором СРПП №4 ВП Жовківського відділення Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області старшим лейтенантом поліції Касарабом Ігорем Ігоровичем слід кваліфікувати згідно “Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах та підрозділах системи МВС України”, затвердженого наказом МВС України від 27.12.2002 №1346 (із змінами та доповненнями), як такий, що трапився з ним в період проходження служби і не пов'язаний з виконанням службових обов'язків.

В подальшому, ОСОБА_1 двічі зверталась до суду із позовами до Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо оскарження актів розслідування.

На виконання рішення 16.12.2020 у справі №380/8623/20, за результатами проведеного розслідування випадку смерті у підрозділі, а саме смерті ОСОБА_5 , комісією з розслідування смерті в підрозділі було складено Акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення), що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин, від 11.06.2021 за формою Н-5* та Акт №107 про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ*, затверджений 11.06.2021 року начальником ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 , відповідно до якого нещасний випадок, що стався 17 лютого 2020 року з інспектором СРПП №4 ВП Жовківського відділення Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області старшим лейтенантом поліції Касарабом Ігорем Ігоровичем слід кваліфікувати згідно “Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах та підрозділах системи МВС України”, затвердженого наказом МВС України від 27.12.2002 №1346 (із змінами та доповненнями), як такий, що трапився з ним в період проходження служби і не пов'язаний з виконанням службових обов'язків.

На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 січня 2022 року в справі № 380/17803/21 ГУНП у Львівській області було проведено спеціальне розслідування випадку смерті у підрозділі, а саме смерті ОСОБА_5 , за результатами якого було складено Акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення), що стався 17 лютого 2020 року о 03 год. 35 хв., від 31.05.2022 року за формою Н-5* та Акт № 109 про нещасний випадок (у тому числі поранення) за формою Н-1*, затверджений 31.05.2022 року начальником ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 , відповідно до яких за результатами повторного спеціального розслідування випадку смерті у підрозділі та у відповідності до Рішення Львівського окружного адміністративного суду по справі № 380/17803/21 комісія визнає, що нещасний випадок, який стався 17 лютого 2020 року з інспектором СРПП № 4 Жовківського відділення поліції Кам'янко-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касарабом Ігорем Ігоровичем слід кваліфікувати як такий, що стався в період проходження служби і пов'язаний із виконанням службових обов'язків.

Зазначеним документом підтверджується, що смерть загиблого ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 настала в період проходження служби і пов'язаний із виконанням службових обов'язків.

Таким чином, зазначеними вище документами підтверджується факт смерті (загибелі) ОСОБА_5 17.02.2022 в період проходження служби.

Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

З врахуванням встановлених обставин у справі, суд приходить до висновку, що у позивачів наявні підстави для перерахунку пенсії в разі втрати годувальника відповідно до пункту «а» статті 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 70% та 50% (малолітнім дітям) від розміру заробітної плати загиблого годувальника, але не менше ніж розмір двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність починаючи з 17.02.2020.

Суд зауважує, що Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області було залучено до участі у справах №380/8623/20 та 380/17803/21 в якості третьої особи, та про такі обставини відповідачу у даній справі було достеменно відомо.

Щодо посилань відповідача про відсутність підстав для обчислення пенсії в разі втрати годувальна виходячи з 70% та 50% (на неповнолітніх дітей) грошового забезпечення померлого годувальника з дати призначення пенсії, тобто за період більше як 12 місяців, суд зазначає наступне.

Згідно із частинами другою, третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з ч. 1 ст. 63 Закону № 2262 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Відповідно до ч. 2 ст. 63 Закону № 2262 якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Рішеннями Львівського окружного адміністративного суду у справах №380/8623/20 та 380/17803/21, було визнано протиправним та скасовано Рішення Комісії Головного управління Національної поліції у Львівській області з розслідування випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем, викладене в Протоколі № 2 засідання комісії з розслідування випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем від 04.05.2020, а також визнано протиправними та скасовано Акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення), від 11.06.2021 року за формою Н-5*, що стався 17 лютого 2020 року о 03 год. 35 хв., з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем та Акт № 107 про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ*, затверджений 11.06.2021 року начальником ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 .

Також було визнано протиправною бездіяльність Комісії Головного управління Національної поліції у Львівській області з спеціального розслідування випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем, яка полягає у неналежному розслідуванні нещасного випадку, а саме випадку смерті в підрозділі, що стався 17 лютого 2020 року о 03 годині 35 хвилин з старшим лейтенантом поліції інспектором СРПП № 4 ПП Жовківського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Касараб Ігорем Ігоровичем, у відповідності до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затвердженого Наказом МВС України від 27.12.2002 № 1346, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 січня 2003 року за № 83/7404, та не складенні за результатами розслідування вказаного нещасного випадку актів за формою Н-5* Н-1*.

Отже, в даному випадку мала місце протиправна бездіяльність Головного управління Національної поліції у Львівській області.

Враховуючи вищенаведене та те, що додаткові документи (Акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення), що стався 17 лютого 2020 року о 03 год. 35 хв., від 31.05.2022 року за формою Н-5* та Акт № 109 про нещасний випадок (у тому числі поранення) за формою Н-1*, затверджений 31.05.2022 року начальником ГУНП у Львівській області Шляховським Олександром Анатолійовичем) були надані лише у 2022 році, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачів за вислугу років з 17 лютого 2020 року (дати призначення пенсії).

З огляду на вищевказане, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Позивачі, звертаючись до суду з позовом, просять скасувати рішення, викладене у листі від 21.10.2022 №15250-14933/к-52/8-1300/22.

Лист - документ інформативного характеру, а тому суд, з метою захисту порушеного права позивачів, вважає за можливе визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, щодо відмови в перерахунку з 17.02.2020 пенсії в разі втрати годувальника ОСОБА_1 , малолітньої ОСОБА_2 , малолітнього ОСОБА_3 відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсій позивачам в разі втрати годувальника на підставі п. «а» ч. 1 ст. 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262 починаючи з 17.02.2020, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Щодо доводів відповідача про пропуск позивачем встановленого частиною другою статті 122 КАС України шестимісячного строку звернення до суду слід зазначити наступне.

Відповідно до частин першої, другої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини третьої статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Суд зазначає, відповідно до рішення Конституційного Суду України від 15 жовтня 2013 року № 8-рп/2013 у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов'язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком.

Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову частково.

Оскільки позивачі звільнені від сплати судового збору, підстави для його стягнення відсутні.

У зв'язку з перебуванням головуючої судді у відпустці, розгляд адміністративної справи здійснюється в перший робочий день, а саме - 27.02.2023.

Керуючись ст. ст. 72-79, 90, 139, 241-246, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), малолітньої ОСОБА_2 (законний представник ОСОБА_1 ) ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ), малолітнього ОСОБА_3 (законний представник ОСОБА_1 ) ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в перерахунку пенсії, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - задоволити частково.

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, щодо відмови в перерахунку з 17.02.2020 пенсії в разі втрати годувальника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), малолітній ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ), малолітньому ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), малолітній ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ), малолітньому ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) в разі втрати годувальника на підставі п. «а» ч. 1 ст. 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262 починаючи з 17.02.2020, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Судовий збір стягненню не підлягає.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Сподарик Н.І.