Ухвала від 28.02.2023 по справі 380/1570/23

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/1570/23

УХВАЛА

з питань залишення позовної заяви без розгляду

28 лютого 2023 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П. розглянув у порядку письмового провадження клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач, Головне управління ПФУ у Львівській області), у якій просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у перерахунку та виплаті пенсії з урахуванням страхового та пільгового стажу за Списком № 1 за період з 01.04.2019 по 21.07.2020 з дати її призначення 22.09.2022;

- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії (з урахуванням раніше проведених виплат) з дати її призначення 22.09.2020 до проведеного перерахунку 01.09.2022, з врахуванням зарахованого страхового стажу та пільгового страхового стажу за Списком №1 періоди роботи у відокремленому підрозділі шахта «Великомостівська» Державного підприємства «Львіввугілля» з 01.04.2019 по 21.07.2020, за який сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та з урахуванням вимог Закону України від 02.09.2008 № 345-VI «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Ухвалою від 30.01.2023 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

На адресу суду від відповідача надійшло клопотання про залишення позовної заяви без розгляду (вх. № 11882 від 20.02.2023). В обґрунтування такого зазначив, що з позовної заяви слідує, що позивач просить провести перерахунок його пенсії з 22.09.2020 до проведеного перерахунку 01.09.2022, однак з позовом до суду звернувся лише з пропуском передбаченого ч. 2 ст. 122 КАС України шестимісячного строку звернення до суду. Відтак вважає, що вказаний позов необхідно залишити без розгляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

З огляду на те, що розгляд цієї справи здійснюється у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) суд вирішив це клопотання розглянути у порядку письмового провадження.

При вирішенні поданого клопотання суд керується таким.

Відповідно до частин першої, другої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до пункту восьмого частини першої статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.

Відповідно до частин третьої, четвертої статті 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Судом встановлено, що позивач 25.11.2022 звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку його пенсії.

Відповідь відповідачем про відмову в задоволенні заяви надана листом № 19157-19151/К-52/8-1300/22 від 29.12.2022.

Отже, про порушення свого права на отримання пенсії в належному розмірі позивач довідався лише отримавши таку відповідь.

Оскільки позивач, згідно з штемпелем відділення поштового зв'язку на поштовому конверті, звернувся до суду 20.01.2023, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 звернувся з цим позовом в межах шестимісячного строку звернення до адміністративного суду, який обчислюється з 30.12.2022.

З урахуванням викладеного у задоволенні клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 122, 123, 240, 241-243, 248, 256, 293, 294 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі № 380/1570/23 відмовити.

2. Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала з питань залишення позовної заяви без розгляду окремо не оскаржується. Заперечення на цю ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Р.П. Качур

Попередній документ
109249256
Наступний документ
109249258
Інформація про рішення:
№ рішення: 109249257
№ справи: 380/1570/23
Дата рішення: 28.02.2023
Дата публікації: 02.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Львівський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (26.04.2023)
Дата надходження: 27.01.2023
Предмет позову: про визнання протиправними дій, зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії