28.02.2023 Справа № 908/534/23
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Боєвої О.С., розглянувши заяву від 09.02.2023 за вих. № 06/36, що надійшла 20.02.2023 (вхід.№573/08-07/23) від заявника: Концерну «Міські теплові мережі», код ЄДРПОУ 32121458 (69091, м.Запоріжжя, бул. Гвардійський, буд. 137)
до боржника: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 (адреса боржника, зазначена в заяві: АДРЕСА_1 ) про видачу судового наказу про стягнення суми 27668,27 грн.,
Без повідомлення (виклику) заявника і боржника
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 20.02.2023 здійснено автоматичний розподіл вказаної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/534/23 та визначено до розгляду судді Боєвій О.С.
Згідно з ч. 2 ст. 12 ГПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про наявність його заявнику невідомо.
Судовий наказ, відповідно до положень статті 232 ГПК України, є судовим рішенням.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст.147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст.148 цього Кодексу. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.
За змістом статті 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним в письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 154 ГПК України розгляд заяви проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Із змісту заяви, поданої Концерном «МТМ», слідує, що заявник просить стягнути з боржника: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 грошову заборгованість, яка виникла за Типовим індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії №74202831, що є публічним договором приєднання і є укладеним між заявником та боржником з 01.11.2021, а саме: суму 27668,27 грн. заборгованості за надану послугу з постачання теплової енергії за період з листопада 2021 по листопад 2022 року. В заяві, зокрема, зазначено, що боржник є орендарем частини нежитлового приміщення загальною площею 18,83 кв.м, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 згідно договору оренди №7/6 від 01.10.2011, термін дії якого продовжений до 01.08.2026. Також на праві приватної власності ФОП ОСОБА_1 належить нежитлове приміщення загальною площею 86,2 кв.м за тією ж адресою. Загальна площа на яку надається послуга з постачання теплової енергії складає 105,03 кв.м.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, зокрема, якщо: заяву подано з порушенням вимог статті 150 цього Кодексу.
У статті 150 ГПК України містяться вимоги щодо форми і змісту заяви про видачу судового наказу.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України у заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців).
Відповідно до ч. 4 ст. 9 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться відомості, зокрема про місцезнаходження фізичної особи - підприємця (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою - підприємцем).
Згідно з електронним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за даними сервісу моніторингу реєстраційних даних Опендатобот (opendatabot.ua) за параметрами пошуку ідентифікаційного коду 1912010266, адресою місцезнаходження Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) є: АДРЕСА_3 .
Однак у заяві про видачу наказу, що надійшла до суду, адресою місцезнаходження боржника Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , вказано: АДРЕСА_1 , що не відповідає відомостям, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Отже заява Концерну «Міські теплові мережі» не відповідає вимогам п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України.
На підставі викладеного, суд дійшов до висновку, що у задоволенні заяви про видачу судового наказу слід відмовити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України.
Суддя постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу (ч. 2 ст. 152 ГПК України).
У разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви (ч. 2 ст. 151 Господарського процесуального кодексу України).
За змістом ч. 1 ст. 153 цього Кодексу відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків. Крім того, заявник має право звернутися з тими самими вимогами у позовному провадженні.
Керуючись ст. 150, п. 1 ч. 1 ст. 152, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Відмовити Концерну «Міські теплові мережі» у видачі судового наказу за заявою від 09.02.2023 за вих. № 06/36 (вхід.№573/08-07/23 від 20.02.2023) про стягнення грошової заборгованості з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 .
Отримати інформацію по справі можливо на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/.
Ухвала підписана 28.02.2023.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її підписання в порядку, встановленому ст.257 ГПК України.
Суддя О.С. Боєва