Єдиний унікальний номер 229/1166/23
Номер провадження 3/229/944/2023 Категорія 295
17 лютого 2023 року Суддя Дружківського міського суду Донецької області Гонтар А.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від командира військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Хмельницький Хмельницької області, РНОКПП: НОМЕР_2 , громадянина України, який працює (проходить службу) у військовій частині НОМЕР_3 на посаді водія-слюсаря ремонтного відділення бронетанкової техніки взводу технічного забезпечення, у військовому званні - молодший сержант, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше, протягом року, до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення не притягувався,
за ч. 4 ст.172-11 КУпАП,-
16 лютого 2023 року до Дружківського міського суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 9 від 28 січня 2023 року в якому зазначено, що 06 січня 2023 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 , молодший сержант ОСОБА_1 не з'явився з відпустки за сімейними обставинами на службу до військової частини НОМЕР_1 за місцем її тимчасової дислокації в районі виконання завдань: АДРЕСА_2 .
10 січня 2023 року молодший сержант ОСОБА_1 прибув до військової частини НОМЕР_1 , документів, які б свідчили про підстави невчасного з'явлення на службу до військової частини та про законність відсутності на службі з 06.01.2023 р. по 10.01.2023 р. не надав, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.4 ст. 172-11 КУпАП України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Якщо особа не отримала або ухилилася від отримання судової повістки, її право на справедливий суд, гарантоване ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, порушено не було. Таким чином, особі повинно бути відомо про час і місце розгляду справи, оскільки є можливість стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду.
Відповідно до ст.268 КУпАП, присутність особи-правопорушника при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбачене ч.4 ст. 172-11 КУпАП не є обов'язковим, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За правилами ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частиною 1 статті 172-11 КУпАП передбачена відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб.
Частиною 3 статті 172-11 КУпАП передбачена відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби), а також військовозобов'язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб.
Диспозиція частини 4 ст. 172-11 КУпАП передбачає відповідальність за діяння, передбачені частинами першою або третьою цієї статті, вчинені в умовах особливого періоду.
На підтвердження вчиненого адміністративного правопорушення ОСОБА_1 суду надані такі докази: протокол про адміністративне правопорушення № 9 від 28.01.2023 р., витяг з наказу командира військової частини НОМЕР_1 № 168 від 28.01.2023 р. про результати службового розслідування, копія військового квитка правопорушника, заява правопорушника.
Згідно пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вбачається, що він провину за вчинене правопорушення визнає.
Згідно витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_1 № 168 від 28.01.2023 р. про результати службового розслідування, вбачається, що 06.01.2023 молодший сержант ОСОБА_1 не з'явився до
військової частини НОМЕР_1 з відпустки за сімейними обставинами, про що
рапортом (вх. №102 від 06.01.2023 р.) доповів командир взводу технічного
забезпечення військової частини НОМЕР_1 головний сержант
ОСОБА_2 .
Молодший сержант ОСОБА_1 прибув до військової
частини НОМЕР_1 10.01.2023 року, про що доповів рапортом (вх. №144 від 11.01.2023 р.) командир взводу технічного забезпечення військової частини НОМЕР_1 головний сержант ОСОБА_2 .
З пояснень водія-слюсаря ремонтного відділення бронетанкової техніки взводу технічного забезпечення військової частини НОМЕР_1 , молодшого сержанта ОСОБА_1 стало відомо, що 25.12.2022 року він вибув у відпустку за сімейними обставинами та 06.01.2023 року був зобов'язаний з'явитися до військової частини. 06.01.2023 року до військової частини НОМЕР_1 прибути не зміг у зв'язку з сімейними обставинами. Документів, підтверджуючих поважність відсутності на службі, надати не може. Натомість, прибув до військової частини НОМЕР_1 10.01.2023 року.
Бездіяльність молодшого сержанта ОСОБА_1 у
вигляді невчасного з'явлення з відпустки за сімейними обставинами у
військову частину, ухилення від військової служби, самоусунення від
виконання службових обов'язків призвела до настання наслідків у вигляді
порушення останнім порядку проходження громадянами України військової
служби, а також створено передумови до погіршення боєздатності підрозділу, в якому він проходить службу та підвищення службового навантаження на товаришів по службі.
Своїми діями молодший сержант ОСОБА_1 порушив
вимоги статті 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, статей 11, 12, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, що виявилось у
недодержанні законодавства України, ухиленні від військової служби,
самоусуненні від виконання службових обов'язків, порушенні розпорядку дня частини.
Суддя, об'єктивно з'ясувавши обставини справи, оцінивши вищезазначені докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, дослідивши письмові матеріали справи, керуючись законом і правосвідомістю, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_3 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.4 ст.172-11 КУпАП, а саме: самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби), а також військовозобов'язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб.
Враховуючи характер і ступінь суспільної небезпечності здійсненого правопорушення, особу яка притягається до адміністративної відповідальності, той факт, що вчинене адміністративне правопорушення мало місце, та знайшло своє підтвердження під час розгляду справи, суддя вважає доцільним піддати особу, яка притягається до адміністративної відповідальності адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі ста сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі п.12 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» військовослужбовця ОСОБА_1 від сплати судового збору звільнити.
Керуючись ст.ст.9, 33, ч.4 ст.172-11, 283-284, 287, 289 КУпАП, суддя-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , притягнути до адміністративної відповідальності на підставі ч.4 ст.172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п'ять) грн. в дохід держави.
Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті на р/р: UA198999980313090149000005001, отримувач: Донецьке УК/Донецької області/ 21081300, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ: 37967785, МФО: 899998.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Дружківський міський суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: А.Л. Гонтар