Справа № 127/29314/22
Провадження № 3/127/9756/22
"22" лютого 2023 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Каленяк Р.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області матеріали, які надійшли з відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 285371 від 13 грудня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 13.12.2023 о 10.16 год. у м. Вінниці по вул. Черновола, 29а, керував транспортним засобом Volkswagen Golf д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, неприродна блідість обличчя, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан сп'яніння відмовився, у встановлений законом порядку, на безперервну відеофіксацію на бодікамеру.
Водій ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
В судовому засіданні ОСОБА_1 відмовився від надання пояснень.
В судовому засіданні представник правопорушника адвокат Бабчинський В.К. суду пояснив, що працівниками поліції, під час виконання своїх обов'язків було порушено права ОСОБА_1 , а саме тим що йому не було роз'яснено його права, зокрема право на захист та отримання юридичної допомоги та ст. 63 Конституції України, що на думку захисту є недопустимим. Також, з відеозапису з нагрудної бодікамери працівника поліції вбачається, що автомобіль, під керуванням ОСОБА_1 був в нерухомому стані. Доповнив, що ОСОБА_1 наркотичні засоби не вживав, однак, вживав препарат, оскільки хворів на «COVID», тому відмовився від проходження на освідування. В подальшому ОСОБА_1 стало відомо, що при вживанні цього препарату, дозволено керувати транспортним засобом. Крім того, на думку захисту, з оглянутого відеозапису вбачається, що працівники поліції спонукали ОСОБА_1 відмовитись від проходження освідування. Вважає, що дії працівників поліції призвели до неправомірного складання протоколу, а отримані докази є незаконними.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка поліцейський взводу №2 роти №2 батальйону УПП у Вінницькій області ДПП капрал поліції ОСОБА_2 суду пояснив, що під час несення служби 13 грудня 2022 року, за порушення Правил дорожнього руху, а саме п.2.3(в), було зупинено транспортний засіб, під керуванням ОСОБА_1 .. Після зупинки, свідок особисто роз'яснив водієві його процесуальні права, зокрема ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України. Також, під час спілкування з водієм, у останнього були виявлені ознаки наркотичного сп'яніння та запропоновано пройти огляд у КНП «ЦТЗ «Соціотерапія» ВОР» для підтвердження чи спростування цього, однак, останній відмовився. В подальшому на водія ОСОБА_1 було складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч.5 ст. 121 КУпАП та за ч.1 ст. 130 КУпАП, копії яких були вручені ОСОБА_1 .
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють Правила дорожнього руху (далі - ПДР). Особи, які порушують ці правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Згідно з диспозицією ч.1 ст. 130 КУпАП відповідальності за даною нормою підлягають особи, які керують транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само особи, які керували транспортним засобом та які відмовились від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
В судовому засіданні оглянуто відеозапис з бодікамери поліцейського взводу №2 роти №2 батальйону УПП у Вінницькій області ДПП Максима Задрибороди, який підтверджує факт відмови водія ОСОБА_1 від проходження освідування.
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь яких суперечностей, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, є доведеною повністю, оскільки останнім порушено вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, згідно яких водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Вина ОСОБА_1 підтверджується достатніми, належними та допустимими доказами по справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №285371, рапортом поліцейського взводу №2 роти №2 БУПП у Вінницькій області ДПП, відеозаписом з нагрудної камери працівника поліції та свідченнями свідка.
При обранні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують його відповідальність.
Обтяжуючих та пом'якшуючих відповідальність обставин, передбачених ст. 34, 35 КУпАП, судом не встановлено.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання та виправлення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття в суспільстві, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами у майбутньому, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у виді накладення штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення на користь держави.
На підставі викладеного, з урахуванням встановлених та доведених в судовому засіданні обставин, керуючись ст.ст. 40-1, 130, 276, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та притягнути його до адміністративної відповідальності, наклавши стягнення у виді штрафу розміром 1 000 (однієї тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень на користь держави з позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.
Відповідно до ст. 308 КУпАП України у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання складає 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: