Постанова від 24.02.2023 по справі 496/2089/22

Справа № 496/2089/22

Провадження № 3/496/63/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2023 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Галич О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Одеській області, Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого ТОВ «Фабрика Полімерів»,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

22 травня 2022 року о 13:55 годині за адресою: Одеська область, Одеський район, траса М05 452 км, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Hуundai Tucson», державний номер НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився зі згоди водія, в установленому законом порядку на місці зупинки, приладом «Drager Alkotest 7510». Результат позитивний 0,60 проміле, чим порушив вимоги п. 2.9 «а» - Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.

14 червня 2022 року Біляївським районним судом Одеської області було винесено постанову та направлено матеріали справи про адміністративне правопорушення № 496/2089/22 для належного оформлення до Управління патрульної поліції в Одеській області, так як протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 083240 від 22 травня 2022 року не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відеозаписи з боді-камер № 474588, 474574.

02 серпня 2022 року матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 надійшли до суду після доопрацювання, до яких, на виконання постанови Біляївського районного суду Одеської області, долучено відеозаписи із службових нагрудних боді-камер № 474588, 474574.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення був повідомлений належним чином, про що свідчить довідка про доставку електронного листа. При складані протоколу, інспектором поліції, ОСОБА_1 були роз'ясненні права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП.

Суд, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до наступного висновку.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 своїми діями скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП України, а саме керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, що підтверджується наданими суду матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 083240 від 22 травня 2022 року, роздруківкою чеку приладу «Drager» від 22.05.2022 року, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відеозаписом події.

З досліджених судом відеозаписів, вбачається, що ОСОБА_1 проходив огляд за допомогою газоаналізатора «Drager», результат тесту - 0,60 проміле. Наполягав на тому, що в цей день не вживав алкогольні напої але не заперечував, що вживав їх напередодні. Бажання пройти повторний огляд на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі не виказав.

Згідно довідки, виданої ст. інспектором з ОД ВАП УПП в Одеській області, Володимиром Гогулінським, ОСОБА_1 протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Відповідно до вимог ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з приписами ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до положень ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.

Підсумовуючи викладене, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та вважає за необхідне притягнути його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, з метою запобігання вчинення нових правопорушень, слід накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 23, 24, 30, 33, 40-1, 130, 221, 283, 284 КпАП України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 536,80 гривень.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області.

Суддя О.П. Галич

Попередній документ
109231667
Наступний документ
109231669
Інформація про рішення:
№ рішення: 109231668
№ справи: 496/2089/22
Дата рішення: 24.02.2023
Дата публікації: 01.03.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Біляївський районний суд Одеської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (14.06.2022)
Дата надходження: 07.06.2022
Предмет позову: ч.1 ст.130 КУпАП
Розклад засідань:
29.09.2022 10:00 Біляївський районний суд Одеської області
31.10.2022 10:00 Біляївський районний суд Одеської області
06.12.2022 10:00 Біляївський районний суд Одеської області
24.02.2023 09:30 Біляївський районний суд Одеської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГАЛИЧ ОЛЬГА ПИЛИПІВНА
ПОРТНА ОЛЬГА ПИЛИПІВНА
суддя-доповідач:
ГАЛИЧ ОЛЬГА ПИЛИПІВНА
ПОРТНА ОЛЬГА ПИЛИПІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Філін Андрій Сергійович