Справа № 503/124/23
Провадження №3/503/165/23
27 лютого 2023 року Кодимський районний суд Одеської області в складі:
головуючого-судді Вороненка Д.В.,
за участю секретаря судового засідання Журби С.П.,
прокурора Баюша В.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кодима матеріали справ про адміністративні правопорушення, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, директора Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП,
встановив:
13.02.2023 року у відношенні директора Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_1 було складено протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно змісту яких вона будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дія Закону України «Про запобігання корупції» (надалі за текстом - Закон), відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону:
- вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів щодо підписання наказу № 99-к від 31.08.2021 про укладення трудового договору з ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою її чоловіка, тобто близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, відповідно до якого остання прийнята на посаду до Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 503/124/23);
- вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів щодо підписання наказу № 122-к від 10.12.2021, згідно якого сплачено премію у розмірі 100 % посадового окладу педагогічним працівникам Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , які є її рідною сестрою та рідною сестрою чоловіка відповідно, тобто близькими особами відповідно до ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 503/125/23);
- вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів щодо підписання наказу № 127-к від 23.12.2021, згідно якого сплачено премію у розмірі 50 % посадового окладу педагогічним працівникам Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , які є її рідною сестрою та рідною сестрою чоловіка відповідно, тобто близькими особами відповідно до ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 503/126/23);
- вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів щодо підписання наказу № 79-к від 01.09.2022, згідно якого встановлено доплату у розмірі 10 % посадового окладу педагогічному працівнику Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_3 , яка є її рідною сестрою, тобто близькою особою відповідно до ст. 1 Закону та їй особисто, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 503/128/23);
- вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів щодо підписання наказу № 88-к від 01.09.2022, згідно якого встановлено надбавку у розмірі 20 % посадового окладу педагогічним працівникам Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , які є її рідною сестрою та рідною сестрою чоловіка відповідно, тобто близькими особами відповідно до ст. 1 Закону, і їй особисто, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 503/129/23);
- не повідомила Кодимську міську раду Подільського району Одеської області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 99-к від 31.08.2021, про укладення трудового договору з ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою її чоловіка, тобто близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, відповідно до якого остання прийнята на посаду до Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 503/130/23);
- не повідомила Кодимську міську раду Подільського району Одеської області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 122-к від 10.12.2021, згідно якого сплачено премію у розмірі 100 % посадового окладу педагогічним працівникам Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , які є її рідною сестрою та рідною сестрою чоловіка відповідно, тобто близькими особами відповідно до ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 503/131/23);
- не повідомила Кодимську міську раду Подільського району Одеської області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 79-к від 01.09.2022, згідно якого встановлено доплату у розмірі 10 % посадового окладу педагогічному працівнику Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_3 , яка є її рідною сестрою, тобто близькою особою відповідно до ст. 1 Закону та їй особисто, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 503/132/23);
- не повідомила Кодимську міську раду Подільського району Одеської області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 127-к від 23.12.2021, згідно якого сплачено премію у розмірі 50 % посадового окладу педагогічним працівникам Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , які є її рідною сестрою та рідною сестрою чоловіка відповідно, тобто близькими особами відповідно до ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 503/133/23);
- не повідомила Кодимську міську раду Подільського району Одеської області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 88-к від 01.09.2022, згідно якого встановлено надбавку у розмірі 20 % посадового окладу педагогічним працівникам Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , які є її рідною сестрою та рідною сестрою чоловіка відповідно, тобто близькими особами відповідно до ст. 1 Закону, і їй особисто, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 503/134/23).
В судовому засіданні ОСОБА_1 зазначила, що визнає свою вину у вчиненні нею вищевказаних адміністративних правопорушень оскільки не повідомила у письмовому вигляді про існування у неї конфлікту інтересів щодо роботи в закладі її рідної сестри та рідної сестри її чоловіка, але відзначила, що в усній формі повідомляла про це до відділу освіти і вважала, що це відповідає положенням КЗпП. Крім того, відзначила ту обставину, що після видання нею відповідних наказів щодо здійснення їй відповідних виплат, ці накази спочатку направлялися до відділу освіти для погодження їх начальником і лише після цього надходили для виконання до бухгалтерії відділу освіти. Також зазначила, що призначення виплат собі здійснювала в тому ж розмірі, що і іншим педагогічним працівникам.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, доведена зібраними доказами, які були досліджені під час судового розгляду, а тому просив суд призначити особі стягнення у розмірі передбаченому санкцією.
Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Приймаючи до уваги, що справи про адміністративні правопорушення № 503/124/23, № 503/125/23, № 503/126/23, № 503/128/23, № 503/129/23, № 503/130/23, № 503/131/23, № 503/132/23, № 503/133/23 і № 503/134/23 відносно однієї особи та перебувають на розгляді одного судді, то судом під час судового розгляду було прийнято рішення про об'єднання їх в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі єдиний № 503/124/23.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю суд встановив наступне.
З 01.07.2021 року ОСОБА_1 займає посаду директора комунального закладу «Будеївська гімназія» Кодимської міської ради Подільського району Одеської області терміном на 6 років, тобто до 30.06.2027 року, що підтверджується копією відповідного контракту з керівником закладу загальної середньої освіти Кодимської міської ради укладеного між нею та начальником відділу освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області 24.06.2021 року та копією наказу начальника відділу освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області від 01.07.2021 року № 20/К-2021 «Про призначення ОСОБА_1 » (а.с.27-33 у справі № 503/126/23).
При цьому, у змісті наказу начальника відділу освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області від 01.07.2021 року № 20/К-2021 «Про призначення ОСОБА_1 » (а.с.33 у справі № 503/126/23) відзначено, що за ОСОБА_1 залишається педагогічне навантаження вчителя географії, біології та хімії в кількості 11,5 тижневих годин.
Згідно преамбули та пунктів 1.2., 1.4. і 1.7 розділу 1 «Загальні положення» статуту Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області в новій редакції від 26.06.2021 року (а.с.40-55 у справі № 503/126/23), даний заклад освіти є юридичною особою та об'єктом комунальної власності засновником (власником) якої є Кодимська міська рада Подільського району Одеської області. Юридична адреса та місцезнаходження гімназії: (66022), Одеська область, Подільський район, село Будеї, вул. Соборна, будинок 5. Гімназія перебуває в управлінні відділу освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області.
В свою чергу, згідно пунктів 1.1., 1.2., 1.4., 1.5. і 1.7 розділу 1 «Загальні положення» статуту Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області в новій редакції від 20.01.2022 року (а.с.57-70 у справі № 503/126/23), даний заклад освіти є юридичною особою та об'єктом комунальної власності засновником (власником) якої є Кодимська міська рада Подільського району Одеської області, а уповноваженим органом управління є відділ освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області. Юридична адреса та місцезнаходження гімназії: (66022), Одеська область, Подільський район, село Будеї, вул. Соборна, будинок 5.
Таким чином директор Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області, як посадова особа юридичної особи публічного права, прирівнюється до уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування та у зв'язку з цим належить до кола суб'єктів визначених у підпункті «а» пункту 2 ч.1 ст. 3 Закону.
Відповідно до повних витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження № 00038049164 і № 00038049208 від 05.01.2023 року (а.с.94-97) у ОСОБА_4 та ОСОБА_5 народилися діти - дочки, а саме ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 виданого Будеївською сільською Радою народних депутатів Кодимського району Одеської області 18.10.1981 року (а.с.87 у справі № 503/126/23), 18.10.1981 року ОСОБА_6 зареєструвала шлюб з ОСОБА_8 у зв'язку з чим змінила своє дошлюбне прізвище « ОСОБА_9 » на « ОСОБА_10 ».
В свою чергу, згідно повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про шлюб № 00038049133 від 05.01.2023 року (а.с.91-93 у справі № 503/126/23) 03.11.1985 року ОСОБА_7 зареєструвала шлюб з ОСОБА_11 у зв'язку з чим змінила своє дошлюбне прізвище « ОСОБА_9 » на « ОСОБА_12 ».
Таким чином зазначені документи підтверджують ту обставину, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є рідними сестрами.
При цьому, ОСОБА_3 займає посаду вчителя зарубіжної літератури з 01.09.2017 року, на підставі наказу № 38-к від 31.09.2017 року «Про перевід ОСОБА_3 » винесеного на виконання наказу відділу освіти № 706-к від 29.08.2017 року, згідно якого її було переведено з посади вчителя української мови та літератури Будеївського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. ДНЗ» на посаду зарубіжної літератури цього ж закладу, що підтверджує копія відповідного наказу (а.с.89 у справі № 503/126/23).
Водночас, відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 виданого Будеївською сільською Радою депутатів трудящих Кодимського району Одеської області 05.01.1960 року та копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 виданого Виконкомом Будеївської сільською Ради депутатів трудящих Кодимського району Одеської області 04.06.1961 року (а.с.88, 90 у справі № 503/126/23), у ОСОБА_13 та ОСОБА_14 народились діти - син ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та дочка ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Згідно копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_4 виданого Будеївською сільською Радою народних депутатів Кодимського району Одеської області 10.02.1980 року (а.с.89 у справі № 503/126/23), 10.02.1980 року ОСОБА_15 зареєструвала шлюб з ОСОБА_16 у зв'язку з чим змінила своє дошлюбне прізвище « ОСОБА_10 » на « ОСОБА_17 ».
Таким чином зазначені документи підтверджують ту обставину, що ОСОБА_2 є рідною сестрою чоловіка ОСОБА_1 - ОСОБА_8 .
При цьому, ОСОБА_2 займає посаду вчителя початкових класів з 01.09.2021 року строком на 3 роки, тобто по 31.08.2024 року, на підставі наказу № 99-к від 31.08.2021 року «Про укладення строкового трудового договору з ОСОБА_2 », що підтверджує копія відповідного наказу та копія трудового договору (контракту) від 31.08.2021 року (а.с.34-37 у справі № 503/126/23).
Згідно пунктів 2-3 ч.1 ст. 28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, а також не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 172-7 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
В свою чергу ч.2 ст. 172-7 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
При цьому, примітка до ст. 172-7 КУпАП визначає, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції». У цій статті під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Висновки суду
- щодо наявності в діяннях реального (приватного) конфлікту інтересів пов'язаного зі стосунками підпорядкованих близьких осіб:
Згідно змісту протоколів № 472/2023 - 481/2023 про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією, складених 13.02.2023 року реальний конфлікт інтересів при прийнятті рішень (відповідних наказів) та про які не було повідомлено, серед іншого, був пов'язаний з наявністю у ОСОБА_1 приватного інтересу внаслідок позаслужбових стосунків з фізичними особами - ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , які є її рідною сестрою та рідною сестрою її чоловіка відповідно, тобто є її близькими особами відповідно до ст. 1 Закону.
При цьому, абзац перший ч.1 ст. 27 Закону (Обмеження спільної роботи близьких осіб) передбачає, що особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
Однак, суд відзначає ту обставину, що місцезнаходженням Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області є її юридична адреса: (66022), Одеська область, Подільський район, село Будеї, вул. Соборна, будинок 5.
Тобто вище згаданий заклад освіти, директором якого є ОСОБА_1 та в якому працюють вчителями ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , розташований у сільському населеному пункті - селі Будеї, який не є районним центром.
В свою чергу абзац третій ч.1 ст. 27 Закону передбачає, що положення абзаців першого та другого цієї частини не поширюються, серед іншого, на осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах.
Таким чином суд вважає, що обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачене ст. 27 Закону, не підлягає застосуванню у відношенні директора ОСОБА_1 з підпорядкованими їй вчителями - ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , а тому у діяннях, які є предметом розгляду у даній справі, відсутній реальний конфлікт інтересів (приватний інтерес) в частині існування позаслужбових стосунків між згаданими фізичними особами, як близькими особами.
Внаслідок зазначеного суд вважає, що у директора ОСОБА_1 не було і самого обов'язку повідомляти про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Водночас, на підставі вище згаданого, суд приходить до висновку про те, що в діяннях ОСОБА_1 , які відображені у змісті протоколів № 472/2023 - 481/2023 про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією, складених 13.02.2023 року відсутні об'єктивні сторони адміністративних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП, а саме реальний конфлікт інтересів в частині існування позаслужбових стосунків між згаданими фізичними особами, як близькими особами.
- щодо наявності в діяннях реального (приватного) конфлікту інтересів пов'язаного з особистим майновим інтересом:
Згідно змісту протоколів № 473/2023 - 472/2023 та 477/2023 - 478/2023 про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією, складених 13.02.2023 року реальний конфлікт інтересів при прийнятті рішень (відповідних наказів) та про які не було повідомлено, серед іншого, був пов'язаний з наявністю у ОСОБА_1 приватного (майнового) інтересу внаслідок встановлення відповідних виплат (доплат і надбавок) собі особисто.
По-перше, відповідно до підпунктів 2 і 4 пункту 9 розділу «Права та обов'язки сторін» контракту від 24.06.2021 року ОСОБА_1 , як директор, має право заохочувати та підписувати документи з питань фінансово-господарської діяльності закладу.
В свою чергу, згідно підпункту 6 пункту 12 розділу «Права та обов'язки сторін» контракту від 24.06.2021 року, Засновник (яким згідно статуту є Кодимська міська рада Подільського району Одеської області) здійснює контроль за використанням закладом публічних коштів.
Водночас із цим, пунктом 17 розділу «Оплата праці та соціально-побутове забезпечення директора» контракту від 24.06.2021 року передбачено, що преміювання Директора здійснюється відповідно до Порядку преміювання у межах наявних коштів на оплату праці за погодженням із уповноваженим органом (яким згідно статуту є відділ освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області).
Згідно пунктів 1.7. розділу 1 «Загальні положення» статуту Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області в новій редакції як від 26.06.2021 року так і від 20.01.2022 року, за рішенням засновника (яким згідно статуту є Кодимська міська рада Подільського району Одеської області) бухгалтерський облік в закладі може вестися самостійно або на договірних засадах комунальною установою «Кодимський міський центр фінансово-господарського обслуговування установ та закладів освіти» Кодимської міської ради Подільського району Одеської області, іншими комунальними установами / іншими комунальними установами, підприємствами, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку.
У відповідності до пункту 8.2. розділу «VІІІ. Управління закладом освіти» статуту Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області в новій редакції від 20.01.2022 року, засновник закладу освіти (яким згідно статуту є Кодимська міська рада Подільського району Одеської області) або уповноважений орган (яким згідно статуту є відділ освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області) здійснюють контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти.
Крім того, пунктом 9 розділу «ІХ. Фінансово-господарська діяльність та матеріально-технічна база» статуту Будеївської гімназії Кодимської міської ради Подільського району Одеської області в новій редакції від 20.01.2022 року, ведення бухгалтерського обліку Закладу освіти, його фінансово-господарської діяльності може вестися самостійно або на договірних засадах з комунальною установою «Кодимський міський центр фінансово-господарського обслуговування установ та закладів освіти» Кодимської міської ради Подільського району Одеської області, іншими комунальними установами, підприємствами, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку. Фінансово-господарська діяльність Закладу здійснюється на основі кошторису, що підтверджується Уповноваженим органом управління (яким згідно статуту є відділ освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області), з урахуванням пропозиції закладу загальної середньої освіти. Зміна до кошторису затверджується Уповноваженим органом управління.
Матеріали справи не містять доказів того, що виплата доплат і надбавок директора ОСОБА_1 здійснювалась у порушення законодавства та укладеного із нею контракту, зокрема пункту 17 розділу «Оплата праці та соціально-побутове забезпечення директора» контракту від 24.06.2021 року, а саме без погодження з уповноваженим органом - відділом освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області.
А у відповідності до пояснень самої ОСОБА_1 , зокрема наданих нею як письмово 09.01.2023 року (а.с.21-22 у справі № 503/126/23) так і усно в судовому засіданні, нарахування премій, доплат та інших виплат здійснювалось на підставі положення про преміювання та на підставі погодження начальника відділу освіти.
Таким чином існуючий механізм здійснення виплат ОСОБА_1 , як директору, усуває можливість здійснення цих виплат на власний розсуд ОСОБА_1 , а тому відсутній конфлікт інтересів, так як без погодження вище стоячого органу у системі освіти дані виплати не можуть бути здійсненні.
Тому суд не вбачає того, що уповноважений орган (яким згідно статуту є відділ освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області), який є структурним підрозділом засновника (Кодимської міської ради Подільського району Одеської області), не був повідомлений про здійснення відповідних виплат (доплат і надбавок) директору ОСОБА_1 , які могли проводитись виключно за погодженням із відділом освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Подільського району Одеської області.
Тому суд приходить до висновку про те, що в діяннях ОСОБА_1 , які відображені у змісті протоколів № 472/2023 - 473/2023 та 477/2023 - 478/2023 про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією, складених 13.02.2023 року відсутні об'єктивні сторони адміністративних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП, а саме реальний конфлікт інтересів в частині встановлення відповідних виплат (доплат і надбавок) собі особисто.
По-друге, суд відзначає ту обставину, що згідно вже вище згаданого наказу про призначення на посаду ОСОБА_1 (а.с.33 у справі № 503/126/23) остання займає не лише адміністративну посаду керівника закладу освіти - директора, але ще має педагогічне навантаження як вчитель географії, біології та хімії в кількості 11,5 тижневих годин, а самі виплати у відповідності до наказів № 79-к та № 88-к від 01.09.2022, здійснювались не виключно директору ОСОБА_1 та вчителям ОСОБА_3 і ОСОБА_2 , а також і іншим вчителям, при цьому сам розмір цих виплат директору ОСОБА_1 відповідав розміру цих виплат іншим вчителям аналогічної категорії.
За таких умов суд не вбачає існування реального (приватного) конфлікту інтересів пов'язаного з особистим майновим інтересом директора ОСОБА_1 , оскільки застосовані нею до себе виплати (доплати і надбавки) здійснювались на тих же самих умовах як і до інших вчителів за виконання своїх трудових обов'язків.
Суд вважає, що за згаданих умов, не застосування до самої ОСОБА_1 вказаних виплат, в тому числі з огляду на антикорупційне законодавство, при відсутності законодавчої заборони їх здійснювати у відношенні вчителів, які обіймають адміністративні керівні посади - директора, буде не обґрунтованим і невиправданим не застосуванням до неї трудового законодавства на тих самих засадах як і до інших вчителів, що не може бути відповідним її трудовим правам.
Відповідно до пункту 1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Ураховуючи вище зазначене суд вважає необхідним закрити провадження по справі про адміністративні правопорушення на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в дія ннях складів адміністративних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП.
Керуючись ст. 7, 172-7, 213, 221, 246-247, 268, 280, 283, 284 КУпАП,
постановив:
Закрити провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складів адміністративних правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду, через Кодимський районний суд Одеської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д.В. Вороненко