Провадження №3/748/410/23
Єдиний унікальний № 748/472/23
27 лютого 2023 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі: головуючої - судді Майбороди С.М,
з участю секретаря Оніщенко Ю.В.,
особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
захисника - адвоката Селюха А.В.,
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
не працюючого, проживаючого за адресою:
АДРЕСА_1
РНОКПП НОМЕР_1
за ч.1 ст. 130 КУпАП, -
25 січня 2023 року о 22 год. 32 хв. ОСОБА_1 в с. Новоселівка по вул. Шевченка Чернігівського району Чернігівської області, в порушення пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, керував транспортним засобом Fiat Linea, д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками наркотичного сп'яніння (зіниці очей не реагують на світло, почервоніння очей, поведінка, що не відповідає обстановці) та відмовився від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння в закладі охорони здоров'я, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав, вказавши, що керував транспортним засобом, не заперечував наявності ознак наркотичного сп'яніння, зазначивши, що не відмовлявся від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у лікаря, про що повідомив працівникам поліції.
Захисник вважав, що оскільки ОСОБА_1 погодився пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння, пройшов такий огляд, а працівники поліції його змусили відмовитись, то відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до вимог пункту 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України за № 1306 від 10 жовтня 2001 року, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, підтверджується даними протоколу ААД № 065098 від 25.01.2023 року про порушення Правил дорожнього руху, який є документом, що офіційно засвідчує факт учинення неправомірних дій, і є одним з джерел доказів. В протоколі ОСОБА_1 власноручно зазначив, що відмовляється пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння.
З оглянутого відеозапису встановлено, що ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції, останніми зазначені ознаки наркотичного сп'яніння та запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння у медичному закладі, на що дійсно він погодився. В подальшому працівниками поліції було повідомлено черговому про зупинку транспортного засобу та виявлення під час поверхневого огляду згортків з можливо наркотичним засобом. Після чого ОСОБА_1 було повторно запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння у медичному закладі, на що останній відповів, що відмовляється, оскільки вже комендантська година. Про що він також вказав і в протоколі.
Отже, під час оформлення поліцейськими матеріалів щодо зупинки транспортного засобу ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння. А тому працівниками поліції складено протокол про порушення п.2.5 Правил дорожнього руху.
В подальшому оформленням матеріалів займався дізнавач відділу дізнання ЧРУП, який і направив ОСОБА_1 для проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, про що зазначено у виписці. Отже, ОСОБА_1 пройшов огляд на стан наркотичного сп'яніння не за направленням інспектора ВРПП, а тому даний огляд на стан наркотичного сп'яніння не може бути врахований у справі про адміністративне правопорушення, що розглядається. В даному випадку судом також не враховуються результати досліджень лабораторії Діла, що взяті 27.01.2023.
Отже, з урахуванням встановлених обставин, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, 283,284 КУпАП, суд
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Реквізити для сплати адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху Рахунок отримувача: UA528999980313070149000025001 Отримувач - ГУК у Чернігів. обл/Черніг.обл/ 21081300 КОД ЄДРПОУ: 37972475 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) МФО 899998 Найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи у сфері забезпечення дорожнього руху, 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536,80 грн коп. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (Код за ЄДРПОУ: 37993783 Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) р/р UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету - 22030106 Призначення платежу: Стягнення судового збору).
Роз'яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя С.М. Майборода