Ухвала від 27.02.2023 по справі 913/108/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про повернення заяви

27 лютого 2023 року м.Харків Справа № 913/108/22

Господарський суд Луганської області у складі судді Масловського С.В., розглянувши матеріали за заявою кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» (місцезнаходження: вул. Авіаконструктора Сікорського, буд.8, м. Київ, 04112),

до боржника - Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» (місцезнаходження: шосе Будівельників, буд. 23-Б, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93412)

про відкриття провадження у справі про банкрутство.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» (далі - ТОВ «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія») звернулося до Господарського суду Луганської області з заявою № 66259 від 18.02.2022 про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» (далі - ПрАТ «Старобільський молокозавод»).

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.02.2022 справа передана на розгляд судді Масловському С.В.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 05.07.2022 заяву №66259 від 18.02.2022 Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» залишено без руху, оскільки заявником не було наведено обставин, що стали підставою для звернення до суду (не було надано доказів видачі банком боржнику кредиту (кредитні заявки, виписки по особовому рахунку, платіжні доручення, квитанції, тощо), доказів виникнення заборгованості за кредитним договором (виписки по особовому рахунку, тощо), не надано розрахунку заборгованості із зазначенням графіку платежів та періодів виникнення заборгованості як за тілом кредиту, так і за відсотками по кредиту), не наведено обґрунтувань щодо зазначення в Додатку 1 до договору про відступлення права вимоги №19/05/17 від 19.05.2017 Реєстр боржників саме боржником за кредитним договором №CR 08-239/900 від 14.05.2008 - ПАТ Старобільський МПЗ та наявністю заборгованості за тілом кредиту в розмірі 5227516, 92 грн та відсоткам в розмірі 1206220,20 грн, не було надано належним чином засвідченої копії договору поруки №SR 08-219/900 від 14.05.2008, на який є посилання у зазначеному додатку, оскільки ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія звертаючись до суду з даною заявою зазначено, що заборгованість ПрАТ Старобільський молокозавод виникла на підставі договору про надання кредитної лінії №CR 08-241/900 від 14.05.2008; до поданої заяви не було додано доказів сплати судового збору та доказів авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

Цією ж ухвалою суду встановлено Товариству з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» строк для усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду.

Однак, Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» зазначені в ухвалі Господарського суду Луганської області від 05.07.2022 недоліки у встановлений судом строк усунуті не були.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до ч. 6 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Частинами 1, 2, 3 ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви про відкриття провадження у справі або закінчення строку на усунення недоліків заяви повертає її та додані до неї документи без розгляду. Про повернення заяви про відкриття провадження у справі без розгляду господарський суд постановляє ухвалу. Повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.

З огляду на наведене, та враховуючи те, що заявником не були усунуті недоліки, про які зазначено в ухвалі Господарського суду Луганської області від 05.07.2022 про залишення заяви без руху, суд дійшов висновку про повернення в порядку ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України Товариству з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» і доданих до неї документів без розгляду.

Керуючись ст. 2, 9, 38 Кодексу України з процедур банкрутства, ч. 6 ст. 12, ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» № 66259 від 18.02.2022 про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» та додані до неї документи повернути без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття 27.02.2023 та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства.

Суддя Сергій МАСЛОВСЬКИЙ

Попередній документ
109209243
Наступний документ
109209245
Інформація про рішення:
№ рішення: 109209244
№ справи: 913/108/22
Дата рішення: 27.02.2023
Дата публікації: 28.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Луганської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (27.02.2023)
Дата надходження: 21.02.2022
Предмет позову: визнання банкрутом