Ухвала від 22.02.2023 по справі 451/1447/15-к

Справа № 451/1447/15-к

Провадження № 1-в/451/1/23

ПОСТАНОВА

іменем України

22 лютого 2023 року місто Радехів

Суддя Радехівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , представника відділення поліції №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та його захисника ОСОБА_5

розглянула у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Радехів подання начальника відділення поліції №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області майора поліції ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4

УСТАНОВИЛА:

начальник ВП №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області майор поліції ОСОБА_7 , звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , який після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та продовжує вести антигромадський спосіб життя. На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» просив встановити адміністративний нагляд терміном 1 рік та встановити обмеження адміністративного нагляду.

Представник відділення поліції №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області подання підтримав та просив його задовольнити. На ОСОБА_4 було складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.178 КУпАП розпивання спритних напоїв у громадському місці на автостанції та накладено штраф у розмірі 17 гривень. ОСОБА_8 телефонувала на 102, де було зафіксовано домашнє насильство відноcно неї у зв"язку з чим ОСОБА_4 значився на профілактичному обліку. Підставами для встановлення адміністративного нагляду передбачені ст.3 п.»в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», зокрема через систематичні та інші порушення, вчинені ОСОБА_4 . Просять встановити максимальні обмеження, оскільки він рашіне неодноразово судимий, змінив місце проживання та роботи, хоч перебуває на обліку як кривдник і над ним встановлений формальний нагляд.

ОСОБА_4 у судовому засіданні проти подання заперечив, просив в його задоволенні відмовити. Звертав увагу суду, що протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.178 КУпАП складався у нього вдома, спиртних напоїв він не розпивав та штраф у розмірі 17 гривень не сплачував, хто його сплати йому невідомо. Він працевлаштувався та не порушує громадський порядок, лише посварився із дружиною та вона в емоціях подзвонила на 102. Жодного попередження працівникам поліції не підписував.

Захисник ОСОБА_5 просив в задоволенні подання відмовити, оскільки ОСОБА_4 не порушує громадського порядку, лише посварився із дружиною вдома. Підстави на які посилається начальник відділення поліції №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 є безпідставними, оскільки відсутня систематичність порушення громадського порядку.

Свідок ОСОБА_8 суду показала, що вона проживає із ОСОБА_4 у фактичних подружніх відносинах, знайома із ним чотири роки. Вона доглядає дитину інваліда, яка потребує постійного догляду, тому не працює, їх сім"ю забезпечує ОСОБА_4 , який не зловживає спиртними напоями. Так, був такий випадок, що вона телефонувала на 102, оскільки він з нею посварився. В даний час ОСОБА_4 працює та веде нормальний образ життя. Обмеження, які просить встановити поліція, позбавлять його можливості працював та забезпечувати їх сім"ю.

Суд заслухавши пояснення учасників судового провадження, дослідивши матеріали подання встановив наступне.

Суд встановив, що ОСОБА_4 був засуджений вироком Радехівського районного суду Львівської області від 07.04.2016 за ч.1 ст.190, ч.2 ст.190, ч.2 ст.185 КК України, ч.4 ст.70 КК України до 4 років 1 місяця позбавлення волі та на підставі ст.75 КК України звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком на 2 роки 6 місяців (т.1, а.с.256-259).

Ухвалою Радехівського районного суду Львівської області від 02.12.2016 скасовано засудженому ОСОБА_4 звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлено для відбуття покарання, призначеного вироком Радехівського районного суду Львівської області від 07.04.2016 року у виді 4 років 1 місяця позбавлення волі (т.1, а.с.260-261).

Ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 15.05.2020 замінено засудженому ОСОБА_4 невідбуту частину покарання у виді 2 років 7 місяців 25 днів позбавлення волі на 2 роки виправних робіт з відрахуванням 20% від заробітку в дохід держави (т.1, а.с.262-265).

Відповідно до довідки про звільнення ОСОБА_4 відбував покарання з 9 грудня 2018 року по 25 травня 2020 року; звільнений з місць позбавлення волі на підставі ухвали Галицького районного суду м.Львова від 15.05.2020 на підставі ст.82 КК України, невідбута частина покарання замінена на 2 роки виправних робіт з відразуванням в дохід держави 20 5 заробітку (т.1, а.с.232).

Засуджений ОСОБА_4 знятий з обліку Червоноградського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області 26.11.2021 року (т.2, а.с.24)

Постановою Радехівського районного суду Львівської області від 16 червня 2022 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП у вигляді штрафу 170 (сто сімдесят) гривень.

ОСОБА_4 , 17 жовтня 2022 року, притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126; ч.5 ст.121 КУпАП у вигляді штрафу 3400 (три тисячі чотириста) гривень.

16.06.2022 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП у вигляді штрафу у сумі 170 грн (т.1, а.с.241).

Постановою районного суду Львівської області від 18 жовтня 2022 року ОСОБА_4 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 173-2 КУпАП та оштрафовано його на 340 (триста сорок) гривень (т.1, а.с.250).

28.10.2022 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130; ч.1 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу у сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 1 (один) рік (т.1, а.с.246-250).

10.11.2022 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП у вигляді штрафу 17 (сімнадцять) гривень (т.1, а.с.255).

22.11.2022, ОСОБА_4 , постановою Радехівського районного суду Львівської області притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126; ч.2 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк п'ять років без оплатного вилучення транспортного засобу (т.1, а.с.253-254).

Ухвалою Радехівського районного суду Львівської області від 12.10.2021 та ухвалою цього ж суду від 18.11.2021 року звільнено засудженого ОСОБА_4 від відбування покарання умовно-достроково на строк сім місяців три дні за вироком Радехівського районного суду Львівської області від 7.04.2016 року, яким визначено остаточне покарання з врахуванням ухвали Галицького районного суду м.Львова від 15.05.2020 року ( а. с. 215-217, 222-223 том І).

Відповідно до ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Відповідно до ст.6 Закону №264/94-ВР адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Відповідно до положень Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Окрім того адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної поліції. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

Згідно до постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду (із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України №3 (v0003700-93) від 04.06.93, №19 (v0019700-95) від 26.10.95) №3 від 28.03.1986р., при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду суддя, перевіряючи обґрунтованість встановлення такого щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.

При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління. Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення; письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.

Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

В даній справі відсутні відомості про систематичні порушення громадського порядку і прав інших громадян, вчинення інших правопорушень з боку ОСОБА_4 , які були б вчиненні незважаючи на попередження органів Національної поліції. Відсутні також докази наявності таких попереджень.

Крім того, складені постанови на ОСОБА_4 від 17.10.2022 р. за фактом вчинення порушень двох порушень за ст.126 ч.2 КУпАП та ч.5 ст.121 КУпАП, від 28.10.2022 за ч.1 ст.130 КУпАП та 28.10.2022 року за ч.5 ст.126 і ч.2 ст.120 КУпАП не вказують на систематичний характер таких порушень. Попередження ОСОБА_4 датоване 16.06.2021, підписання якого він заперечив у судовому засіданні не може бути доказом по справі, оскільки після звільнення ОСОБА_4 судом у 2021 році від відбування покарання умовно-достроково на строк сім місяців три дні за вироком Радехівського районного суду Львівської області від 7.04.2016 року, яким визначено остаточне покарання з врахуванням ухвали Галицького районного суду м.Львова від 15.05.2020 року йому адміністративний нагляд не встановлювався.

Враховуючи наведене, а також те, що не знайшло свого підтвердження як у судовому засіданні так і згідно матеріалів подання, що ОСОБА_4 не бажає ставати на шлях виправлення, на шлях виправлення не став та веде антигромадський спосіб життя, суддя вважає, що подання є передчасним.

На підставі вищенаведеного, суддя приходить до висновку, що вимоги про встановлення у відношенні ОСОБА_4 адміністративного нагляду не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.158 КВК України, ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.89 КК України, ст.539 КПК України, суддя,

ПОСТАНОВИЛА:

в задоволенні подання начальника відділення поліції №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області майора поліції ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з моменту її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Радехівський районний суд Львівської області.

Головуючий суддяОСОБА_1

Повний текст постанови виготовлено 27 лютого 2023 року.