Постанова від 27.02.2023 по справі 147/234/23

Справа № 147/234/23

Провадження № 1-в/147/12/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2023 року смт Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 ,

із секретарем ОСОБА_2 ,

за участі особи відносно якої надіслано подання ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_4 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Аршан Тунківського району, Бурятія, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, із середньою освітою, не одруженого,

ВСТАНОВИВ:

До Тростянецького районного суду Вінницької області надійшло вказане подання у якому начальник відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП

у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_4 просить продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 терміном на 6 (шість) місяців та встановлення відносно нього наступні обмеження: заборонити відлучатись з обраного місця проживання АДРЕСА_1 в період з 22 години до 6 години за винятком днів та годин роботи; заборонити відвідувати торгівельні заклади де здійснюється продаж спиртних напої на розлив; заборонити виїзд за межі території обслуговування відділення поліції №2, без дозволу керівництва ВП №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області; зобов'язати з'являтися в службовий кабінет начальника сектору превенції ВП №2 Гайсинського РУП ГУ НП у Вінницькій області з 09.00 годин до 12.00 годин 1 та 3 понеділок кожного місяця; завчасно повідомляти керівництво відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області про зміну місця роботи та проживання.

Подання мотивоване тим, що ОСОБА_3 , будучи раніше судимим:

- 19.11.2015 Ладижинським міським судом Вінницької області по ч.2 ст.289 КК України до позбавлення волі на строк 5 років. На підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнився з іспитовим терміном 3 роки;

- 06.12.2016 ухвалою Літинського районного суду Вінницької області іспитовий строк скасовано та рахується засудженим за ч. 2 ст. 289 КК України, 5 років позбавлення волі.

Після звільнення 17.03.2022 із Літинської ВК № 123, Вінницької області, 17.03.2022 ОСОБА_3 було встановлено Літинським районним судом адміністративний нагляд терміном на один рік.

Перебуваючи під адміністративним наглядом гр. ОСОБА_3 неодноразово порушував адміністративний нагляд та належних висновків для себе не зробив, що свідчить про вперте небажання ОСОБА_3 ставати на шлях виправлення.

Так, 19.05.2022 о 23:12 год. адміністративно піднаглядний ОСОБА_3 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені судом обмеження адміністративного нагляду за, що притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП .

На що 25.05.2022 керівництвом відділення поліції №2 Гайсинського РУП гр. ОСОБА_3 було офіційно попереджено, що в разі продовження ним порушень адміністративного нагляду в відношенні нього може бути продовжено термін адміністративного нагляду згідно з Законом України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі " від 1.12.1994.

17.06.2022 о 00:37 год. адміністративно піднаглядний ОСОБА_3 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені судом обмеження адміністративного нагляду за, що притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП .

На що 27.06.2022 керівництвом відділення поліції №2 Гайсинського РУП гр. ОСОБА_3 було офіційно попереджено, що в разі продовження ним порушень адміністративного нагляду в відношенні нього може бути продовжено термін адміністративного нагляду згідно з Законом України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі " від 1.12.1994.

25.09.2022 о 23:22 год. адміністративно піднаглядний ОСОБА_3 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені судом обмеження адміністративного нагляду за, що притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП .

16.01.2023 адміністративно піднаглядний ОСОБА_3 будучи в смт Тростянець по вул. Соборна курив тютюнові вироби на зупинці громадського транспорту за, що був притягнутий до адміністративної відповідальності по ч.1 ст. 175-1 КУпАП та постановою дільничного офіцера поліції ВП №2 Гайсинського РУП (смт. Тростянець) капітана поліції ОСОБА_5 , був підданий адміністративному стягненню у вигляді попередження.

23.01.2023 о 23:23 год. адміністративно піднаглядний ОСОБА_3 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені судом обмеження адміністративного нагляду за, що притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП .

Таким чином громадянин ОСОБА_3 будучи засудженим до позбавлення волі за тяжкий злочини, будучи під адміністративним наглядом незважаючи на попередження керівництва відділення поліції №2 Гайсинського РУП, порушував встановлені йому судом обмеження а тому керуючись абзацом 2 ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", від 01.12.1994.

Представник ВП №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд подання за його відсутності, подання підтримав та просив задовольнити.

Засуджений ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечував проти застосування обмежень запропонованих у поданні.

Заслухавши пояснення осіб присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали подання суд дійшов висновку про можливість задоволення подання, виходячи із наступного.

В судовому засіданні встановлено, що постановою Літинського районного суду Вінницької області від 17.03.2022 ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд на один рік з обмеженнями.

З часу встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 систематично притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:

19.05.2022 о 23.12 год адміністративно піднаглядний ОСОБА_3 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , за що постановою Тростянецького районного суду Вінницької області від 25.05.2022 був притягнений до відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

17.06.2022 о 00.37 год. адміністративно піднаглядний ОСОБА_3 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , за що постановою Тростянецького районного суду Вінницької області від 27.06.2022 був притягнений до відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП;

25.09.2022 о 23.22 год адміністративно піднаглядний ОСОБА_3 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , за що постановою Тростянецького районного суду Вінницької області від 03.10.2022 був притягнений до відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП;

16.01.2023 адміністративний піднаглядний ОСОБА_3 будучи в АДРЕСА_2 курив тютюнові вироби на зупинці громадського транспорту, за що 16.01.2023 останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді попередження;

23.01.2023 о 23.23 год адміністративно піднаглядний ОСОБА_3 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , за що постановою Тростянецького районного суду Вінницької області від 30.01.2022 був притягнений до відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Громадянина ОСОБА_3 який підпадає під дію Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" керівництвом ВП №2 Гайсинського РУП було офіційно попереджено 25.05.2022 та 27.06.2022, що в разі продовження ним порушень адміністративного нагляду відносно нього може бути продовжено термін адміністративного нагляду.

За приписами статті 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Згідно з положеннями статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Відповідно до пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Аналіз положень Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» в частині кола осіб, до яких такий нагляд може бути застосований, підстав його застосування, а також підстав та порядку його припинення свідчить про те, що застосування адміністративного нагляду є одним із наслідків засудження особи та випливає з судового рішення, яке набрало законної сили, або з матеріалів установ виконання покарань, органів Національної поліції, що характеризують поведінку засудженого під час відбування покарання, чи після його відбування.

Суд вважає за необхідне врахувати правову позицію Верховного Суду, висловлену у Постанові від 04 грудня 2018 року (справа № 570/1972/17, провадження № 51-1781км18), згідно з якою Верховний Суд вказав, що заходи адміністративного нагляду за своєю правовою природою відносяться до питань, які пов'язані із засудженням особи та виникають під час або після виконання вироку й у зв'язку з цим, дійшов висновку здійснювати розгляд справи у порядку, визначеному у частинах 3, 5, 6 статті 539 КПК України та відповідно до положень статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Згідно з положеннями частини 1, 3 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості; у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Із матеріалів подання видно, що ОСОБА_3 після відбування покарання і впродовж встановленого адміністративного нагляду на шлях виправлення та перевиховання не став, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ систематично порушує встановлені судом обмеження поведінки, за що неодноразово притягався до адміністративної відповідальності.

Таким чином, суд вважає, що доводи, якими обґрунтоване подання, знайшли підтвердження під час судового розгляду.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що подання необхідно задовольнити та продовжити адміністративний нагляд терміном на 6 місяців з обмеженнями, визначеними у частині 1 статті 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», з метою запобігання вчинення ОСОБА_3 нових злочинів і здійснення виховного впливу.

На пiдставi викладеного, керуючись статтями 1-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, ст. ст. 107, 537, 539 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника відділення поліції №2 Гайсинського районного управління поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_6 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.

Продовжити ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців.

Застосувати до ОСОБА_3 наступні обмеження:

1.Заборонити відлучатись з обраного місця проживання АДРЕСА_1 в період з 22 години до 6 години за винятком днів та годин роботи.

2.Заборонити відвідувати торгівельні заклади де здійснюється продаж спиртних напої на розлив.

3.Заборонити виїзд за межі території обслуговування відділення поліції №2, без дозволу керівництва ВП №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області.

4.Зобов'язати з'являтися в службовий кабінет начальника сектору превенції ВП №2 Гайсинського РУП ГУ НП у Вінницькій області з 09.00 годин до 12.00 годин 1 та 3 понеділок кожного місяця.

5. Завчасно повідомляти керівництво відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області про зміну місця роботи та проживання.

Копію постанови направити начальнику відділення поліції №2 Гайсинського районного управління поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області, для виконання.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи діб з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1