Постанова від 23.02.2023 по справі 947/2994/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 947/2994/23

Провадження № 3/947/1224/23

23.02.2023 року суддя Київського районного суду м. Одеси Войтов Г.В., за участю адвоката Можина О.В.., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції в Одеській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , що проживає: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу серії ААД № 220661 від15.12.2022 року о 22:30 годин на пр. Н. Сотні, 30-А в м. Одесі, ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Skoda Octavia державний номер НОМЕР_2 , порушив вимоги п. 2.5 «Правил дорожнього руху України» з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: блідість обличчя, розширені зениці очей, які не реагують на світло, тремер пальців рук. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у медичному закладі у встановленому законному порядку відмовився. ПВР 473050

У судове засідання ОСОБА_1 з'явився, був ознайомлений з правами та обов'язками у відповідності ст. 268 КпАП України, заяв чи клопотань до суду не надходило. Пояснив, що він в зазначений день дійсно керував автомобілем Skoda Octavia державний номер НОМЕР_2 , їхали до дому, автомобіль був зупинений працівниками поліції. Він алкоголь та наркотичні засоби не вживав, він відмовився від проходження медичного огляду, так як нічого не вживав. Свою вину не визнає, підтримав свої письмови пояснення, провадження по справі просив закрити.

Адвокат Можин О.В.- представник Алєксєєнко К.В. також підтримав письмові пояснення та просив закрити провадження по справі.

Відповідно до вимог ст. 280 КпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Статтею 251 КпАП передбачено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп?яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду визначає Інструкція № 1452/735.

Так, відповідно до п. 2 Інструкції № 1452/735 огляду на стан сп?яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп?яніння згідно з ознаками такого стану.

Згідно п.3 розділу І Інструкції ознаками алкогольного сп?яніння є: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покрову обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці.

Тобто працівники поліції на місці зупинки транспортного засобу самостійно приходять до висновку про наявність у водія відповідних ознак сп?яніння.

В свою чергу, на виконання вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп?яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Диспозиція ч.1 ст. 130 КУпАП передбачає керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Суд, вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, підтверджується належними доказами, а саме: протоколом серії ААД № 220661 від15.12.2022 року, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 15.12.2022 року.

Судом досліджена відео запис з якої вбачається, що автомобіль ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції перед початком коменднської години для перевірки документів, працівники поліції пропонували ОСОБА_1 проїхати на медичний оглядд, на що ОСОБА_1 відповів, що він вживав канабіс останній раз місяць тому, ОСОБА_1 було знову запропоновано проїхати на медичний огляд, на що він відповів, що курив наркотичний засіб вчора і сьогодні курив утром, працівниками поліції було знову запропоновано ОСОБА_1 ( 06:56 хвилина відеозапису) проїхати на медичний огляд в медичний заклад на вул. Воробйова, ОСОБА_1 було роз'яснено причини зупинки його автомобілю, знову було запропоновано проїхати на медичний огляд, на що ОСОБА_1 спитав « а якщо не згодний», на що працівником поліції йому було роз'яснено, що якщо він не згодний проїхати на медичний огляд буде складено протокол за ст. 130 КУпАП та метріали передадуть до суду, знову було запропоновано пройти медичний заклад, ОСОБА_1 спитав, а якщо на Воробйова покаже, що він вживав, що буде, йому було роз'яснено, що все одно буде складено протокол та матеріали будуть передані до суду. Знову було роз'яснено ОСОБА_1 причини зупинки автомобілю, знову запропоновано проїхати до медичного закладу, що якщо буде складено протокол то ОСОБА_1 необхідно викликати водія, який буде керувати автомобілем, роз'яснено, що можливо викликати тверезового водія. Знову було запропоновано ОСОБА_1 (18:09 хвилина відеозапису) проїхати на медичний огляд, на що ОСОБА_1 відмовився. Протокол про адміністративне правопорушення складався в присутності ОСОБА_2 , в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 власноруч розписався, зауважень не було.

Пояснення ОСОБА_1 надані в судовому засіданні, та письмові пояснення, суд не може прийняти як достовірні, тому як вони в повному обсязі спростовуються відео записом та матеріалами справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що в діях водія ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 КпАП України, оскільки він керував транспортним засобом з явними ознаками наркотичного сп'яніння від проходження огляду у встановленому законом порядку відмовився.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, дослідженим в судовому засіданні відеозаписом та іншими матеріалами справи.

Суд при накладенні стягнення враховує: ступінь суспільної небезпеки правопорушення, особистість правопорушника, ступінь його провини, майновий стан а також те, що умисні дії правопорушника були направлені на порушення безпеки руху з використанням джерела підвищеної небезпеки - автомобіля. Беручи до уваги небезпеку, якою є участь у дорожньому русі осіб, що перебувають у стані сп'яніння, законодавець у нормах багатьох правових актів встановив заборону на допуск зазначених осіб до керування транспортними засобами.

При цьому судом також враховується, що невизнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні правопорушення, суддя оцінює критично та вважає це способом захисту від складеного відносно нього адміністративного протоколу, з метою уникнення адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, так як його письмові покази в цій частині повністю спростовуються дослідженими судом доказами, які не викликають сумнів у суду та підтверджують вину ОСОБА_1 .. Об'єктивних підстав ставити під сумнів достовірність наведених доказів та викладених в них обставин, суд не вбачає.

Враховуючи викладене, а також той факт, що водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем автомобілем Skoda Octavia державний номер НОМЕР_2 з явними ознаками наркотичного сп'яніння та від проходження огляду у встановленому законом порядку відмовився, суд вважає, що необхідним і достатнім стягненням для правопорушника є накладення стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, з метою подальшого запобігання правопорушень та виховування особи в дусі дотримання «Правил дорожнього руху України».

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 536 гривень 80 копійок.

Керуючись ст.ст. 268, 279, 280, 283, 284,317-1, ч. 1 ст. 130 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави (р/р-UA848999980313080149000015001 ЄДРПОУ (код отримувача) 37607526, МФО 899998, Код класифікації доходів бюджету 21081300, Отримувач: ГУК Одеської області) в розмірі 17000 гривень з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в сумі 536 ( п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп. (отримувач коштів - ГУК в Одеській області /Київський район/ 22030101, код отримувача (код за ЄРПОУ) - 37607526, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA758999980313171206000015756, код класифікації доходів бюджету - 22030101).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Войтов Г. В.