Справа № 442/842/23
Провадження № 2-о/442/52/2023
про призначення експертизи та зупинення провадження по справі
"24" лютого 2023 р. Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Крамара О.В.
з участю:
секретаря судового засідання - Малик О.Я.,
присяжних Шашула Т.М., Федурко Т.М.
розглянувши в судовому засіданні в місті Дрогобичі клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення ОСОБА_2 судово-психіатричної експертизи у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, заінтересована особа: Орган опіки і піклування Дрогобицької міської ради Львівської області, -
В провадженні Дрогобицького міськрайонного суду знаходиться вказана вище заява, в якій заявник просить: визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатною, встановивши над нею опіку та призначити його опікуном.
Заявник ОСОБА_1 , заявив клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.
Вислухавши пояснення заявника, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що заява про призначення судово-психіатричної експертизи підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до п.8 ч.2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд: «вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, …»
Пункт 1 ч.1 ст.103 ЦПК України, гласить, що « суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо».
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України «Суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу».
З огляду на викладене суд вважає, що клопотання заявника підлягає до задоволення, оскільки для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання в галузі медицини.
Що стосується вибору установи, яка проводитиме експертизу, суд вважає, що її проведення слід доручити Львівській філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров'я України».
Разом з тим, оскільки для проведення експертизи потрібен значний проміжок часу, суд вважає, що провадження по справі на цей час необхідно зупинити.
З врахуванням вище наведеного та керуючись ст. ст. 103, 104, 252, 298 ЦПК України, суд-
По справі за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, заінтересована особа: Орган опіки і піклування Дрогобицької міської ради Львівської області, призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров'я України», яких попередити про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385, 387 КК України.
На вирішення експертизи поставити питання:
1.Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 - хронічним психічним захворюванням (розладом), якщо так, то яким саме та з якого часу?
2.Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , в силу свого психічного розладу здоров'я усвідомлювати значення своїх дій та чи може керувати ними?
3.Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , стороннього догляду та опіки?
Роз'яснити заявнику положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Зобов'язати ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , моб.тел.: НОМЕР_2 ) забезпечити явку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за викликом до Львівської філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров'я України» для проведення експертизи, направити експертам-лікарям необхідну медичну документацію.
В розпорядження експертів направити ухвалу для виконання, про необхідність явки сторін для проведення експертизи просимо повідомити додатково.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя О.В. Крамар
Присяжні Т.М. Шашула
Т.М. Федурко