Справа№718/45/23
Провадження№3/718/22/23
23.02.2023 року м.Кіцмань
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Чернівецькій області щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця за національністю, надає послуги з перевезення пасажирів, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.3 ст. 126 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №386273 від 31.12.2022, ОСОБА_1 31.12.2022 о 16:38 на трасі Н-10, 204 км с.Оршівці Чернівецький район Чернівецька області, керував транспортним засобом VolkswagenGolf, державний номерний знак НОМЕР_1 , відносно якого встановлене тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом, постановою третього відділу державної виконавчої служби у м.Чернівці Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) ВП №26303738 від 13.02.2020, чим порушив вимоги ст.15 ЗУ «Про дорожній рух».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 126 ч. 3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 126 ч. 3 КУпАП визнав та просив не позбавляти його права керування транспортними засобами, так як йому під час керування автомобілем станом на 31.12.2022 не було відомо про обмеження у праві керування. Крім того вказав, що він надає послуги із перевезення пасажирів, що є єдиним для нього джерелом доходу.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, щодо часу, місця, способу настання обставин цього адміністративного правопорушення, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.
Згідно ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Зі змісту ч.1 ст.251 КУпАП вбачається, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч.2 ст. ст.251 КУпАП).
Статтею 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 126 ч. 3 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №386273 від 31.12.2022, постановою про накладення адміністративного стягнення за ч.1 ст.126 КУпАП, та особистими поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Разом з тим, на запит суду скерована постанова державного виконавця третього відділу державної виконавчої служби у м.Чернівці Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) ВП №26303738 від 06.02.2023 про скасування процесуального документа, яка мотивована тим, що станом на 13.02.2020 року , під час винесення постанови про тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом, був не вірно проведений розрахунок заборгованості зі сплати аліментів. Крім того, на момент винесення постанови єдиним джерелом доходу боржника є надання послуг із перевезення пасажирів. Отже встановлення такого обмеження є позбавленням боржника основного законного джерела засобів для існування.
Враховуючи дані про особу ОСОБА_1 , характер вчиненого правопорушення та відсутність тяжких наслідків, оскільки, вчинене правопорушення не завдало значних збитків державним чи суспільним інтересам, або безпосередньо громадянам, з урахуванням обставини, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення - щире каяття у вчиненому та усунення недоліків у день вчинення правопорушення, а також враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, беручи до уваги, що для ОСОБА_1 єдиним засобом заробітку, є робота пов'язана із керуванням транспортним засобом, приходжу до висновку, що вчинене адміністративне правопорушення є малозначним. Тому вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням, оскільки вказаний метод виховного впливу в даному випадку є достатнім для усвідомлення правопорушником протиправності своєї поведінки для того, щоб не допускати її в майбутньому.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган /посадова особа/ уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Категорія /поняття/ малозначність у даному випадку означає, що вчинене правопорушення не становить великої суспільної шкідливості й не завдало значних збитків державним або суспільним інтересам, або безпосередньо громадянам.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення не накладається, підстав для стягнення судового збору на підставі п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП не вбачається.
Керуючись ст. ст. 126 ч. 3, 22 КУпАП,-
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Суддя: О.І. Мінів