Справа№718/47/23
Провадження№3/718/23/23
23.02.2023 року м.Кіцмань
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту патрульної поліції УПП в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, мешканця АДРЕСА_1 , -
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,
за участі захисника - адвоката Мар”яна І.С.,-
01.01.2023 о 23:06, в с.Новий Киселів Чернівецького району Чернівецької області АД М-19, 483 км, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом BMW 520 державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння.Огляд на стан сп'яніння у встановленому законодавством порядку із застосуванням технічного приладу Алкотест Драгер 7510. Результат 1,91% проміле, тест №356. Таким чином, своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність, згідно ч.1 ст. 130 КУпАП.
Захисник Мар”ян І.С. вказав суду на ряд процесуальних порушень, допущених при оформленні адміністративних матеріалів щодо його підзахисного та складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП. Крім того, зазначав на недоведеність факту керування транспортним засобом ОСОБА_1 .. Просив суд закрити провадження по справі, на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 ознак та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, подавши відповідне клопотання.
Заслухавши позицію захисника, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до наступного.
Так, згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у відповідній точності із законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 8 КУпАП передбачено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальністьза адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Статтею 130 КУпАП (чинною редакцією на час вчинення адміністративного правопорушення) передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п.2.9 а Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Так, згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД№ 386213 від 01.01.2023, складеного відносно ОСОБА_1 ,останньому ставиться у провину керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, тобто порушення вимог п.2.9а Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність, згідно ч.1 ст. 130 КУпАП (а.с.1).
Такий протокол складений у відповідності із вимогами КУпАП,про що свідчить підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,зауважень щодо порушень поліцейськими законодавства при складанні протоколу за ч. 1ст. 130 КУпАП, чищодо невідповідності внесених до протоколу даних, не заявляв.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння передбачена ст. 266 КУпАП та детально регламентована Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом МВС України та Мінохорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015 року, а також положеннями ст. 266 КУпАП.
Так, у відповідності до положень п.2 Інструкції огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Аналогічні положення передбачені і ст. 266 КУпАП.
Як свідчать матеріали справи, передбаченої процедури було дотримано працівниками поліції.
Так, у відповідності до даних Акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, ОСОБА_1 у зв'язку із виявленими у нього ознаками сп'яніння: різкий запах алкоголю з порожнини рота, які зафіксовані, -проходив огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою Алкотестеру Драгер0335, результат якого показав - 1.91 проміле (позитивний), що підтверджується відео фіксацією нагрудних камер поліцейських (а.с.2,8).
Також до протоколу долучено роздруківку (чек) із приладу Alcotest7510Drager, Прилад №0335, у якій зафіксовано результат тестування ОСОБА_1 , який становить - 1.91% проміле(а.с.3-4).
Правомірність зазначених доказів та фактичних обставин, викладених у них, підтверджується і долученим до матеріалів справи диском із відеозаписами з нагрудних камер поліцейських. На яких зафіксовано обставини які мали місце при оформленні матеріалів відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП.
На відео чітко видно як останнійпроходить огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціального приладу, з результатом тесту - 1.91% проміле. Жодних зауважень ОСОБА_1 не заявляє, не заперечує з приводу виявленого результату (а.с.8)
Тобто відсутні відомості, які б давали суду підстави сумніватись в проведеному огляді, на що наголошує сторона захисту.
Наявний відеозапис узгоджується з іншими матеріалами справи та у сукупності з ними свідчить про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вказана обставина підтверджується і долученим направленням на огляд до ЧОНД водія транспортного засобу ОСОБА_1 з метою виявлення алкогольного сп'яніння, з ознаками сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, однак огляд не проводився (а.с.5)
Також зазначене, підтверджується і долученим до матеріалів справи даними адмінпрактики, які у сукупності із іншими доказами підтверджують факт керування водієм ОСОБА_1 транспортним засобом BMW 520 д.н.з. НОМЕР_1 01.01.2023, що має несправності зовнішніх світлових приладів, внаслідок чого було винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.121 КУпАП та призначено стягнення у виді штрафу у розмірі 340 грн. (а.с.7) Відомості про скасування відстуні.
Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема, по справам «Кобець проти України» від 14.02.2008, «Берктай проти Туреччини» від 08.02.2001, «Леванте проти Латвії» від 07.11.2002 неодноразово вказує, що оцінюючи докази, суд застосовує принцип доведення «за відсутності розумних підстав для сумніву», що може бути результатом цілої низки ознак або достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростовних презумпцій.
У відповідності до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП, суд вважає вище перелічені докази, які безпосередньо досліджені у судовому засіданні, належними, допустимими, достовірними, і в сукупності достатніми для належної правової оцінки дій особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та визнання його винуватості.
Суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення, відеозапис поліції та інші письмові докази не містять істотних розбіжностей, та повністю підтверджують фактичні обставини справи.
Патрульними поліцейськими були дотримані вимоги вказаної вище Інструкції та ст. 266 КУпАП, під час оформлення матеріалів відносно ОСОБА_1 за ч.1ст.130 КУпАП, а його вина у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння підтверджена належними та допустимими доказами, наявними в матеріалах справи та оціненими судом.
При накладенні на ОСОБА_1 адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення, в межах санкції ч. 1ст. 130 КУпАП, у виді накладення штрафу з позбавленнямправа керування транспортними засобами, в редакції чинній на час вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ст. 33-36, 40-1,130, 245, 265-2, 280, 284, 294 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійоксудового збору в дохід держави.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимогст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Суддя: О.І. Мінів