Постанова від 23.02.2023 по справі 157/169/23

Справа № 157/169/23

Провадження №3/157/147/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2023 року суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Тімонова Валентина Миколаївна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого на АДРЕСА_1 , керівника випробувальної лабораторії ПП «АЄС СТАНДАРТ» дільниця №10,

за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи керівником випробувальної лабораторії ПП «АЄС СТАНДАРТ» дільниця №10, тобто посадовою особою суб'єкта господарювання уповноваженого на проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів, на порушення вимог п. 18 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 року № 137, п. 6.8.12 Національного стандарту України ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби. Вимоги щодо безпечності технічного стану та методи контролювання», 12 грудня 2022 року о 10 год в м. Камені-Каширському по вул. Ковельська, 114, видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00846-00632-22, ВХ № 379572 на транспортний засіб марки «ВЛІВ МІКРО 9-8», реєстраційний номер НОМЕР_1 , у якому відсутні (передбаченими заводом-виробником) елементи конструкції - немає заднього захисного пристрою.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вказаних вище обставин вчинення адміністративного правопорушення не оспорював, вину у вчиненні правопорушення визнав.

За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з п. 18 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 року № 137, перевірка конструкцій і технічного стану транспортних засобів проводиться згідно з Вимогами до перевірки. У разі позитивного результату після проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу замовникові видається протокол перевірки технічного стану. У разі негативного результату або невідповідності даних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу даним ідентифікації транспортного засобу складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу за формою згідно з додатком 4.

Відповідно до п. 6.8.12 Національного стандарту України ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби. Вимоги щодо безпечності технічного стану та методи контролювання», на КТЗ категорій N2 , N3 , О3 , О4 мають бути задній та бокові захисні пристрої, якщо їх передбачено конструкцією. На КТЗ, категорій N2 , N3 , О3 , О4 випуску після 2002 р., обов'язково має бути задній захисний пристрій, або елементи конструкції, які виконують його функцію.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, повністю доведеною та підтвердженою:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 230913 від 27.12.2022;

- листом начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Волинській області «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності» від 14.12.2022 № 31/3-3532;

- довідкою РСЦ ГСЦ МВС у Волинській області;

- фототаблицями;

- актом про знищення бланків протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу від 29.12.2022 № 14.

Дії ОСОБА_1 кваліфікую за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, як видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне притягти ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, за якою кваліфіковано його дії.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи, на яку накладено таке стягнення, стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн (2684,00 х 0,2 = 536,80).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, ч. 1 ст. 127-1, 245, 280, 283-285 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП у виді штрафу в сумі 1360,00 грн (одна тисячі триста шістдесят гривень) (реквізити для сплати штрафу: отримувач: ГУК у Волин.обл/м.Камінь-Каш./21081100; код отримувача (ЕДРПОУ): 38009371; банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); номер рахунку: UA158999980313070106000003558; код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 536,80 грн (п'ятсот тридцять шість гривень 80 копійок) (реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення - судовий збір).

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Камінь-Каширський районний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: В. М. Тімонова