16.02.2023 Справа №607/1692/23
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дуда О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
24.01.2023 близько 13:00 год. перебуваючи за місцем спільного проживання АДРЕСА_1 гр.ОСОБА_1 вчинив стосовно своєї матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 домашнє насильство психологічного характеру, а саме ображав її нецензурною лексикою та погрожував їй фізичною розправою, чим могла бути завдана шкода психічному здоров'ю гр. ОСОБА_2 , чим порушив вимогу п.14 ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення не визнав.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення доведена протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №458375 від 24.01.2023; рапортом ЄО за №2273 від 24.01.2023; протоколом про прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу дію від 24.01.2023; письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_1 від 24.01.2023; терміновим заборонним приписом стосовно кривдника серії АА №254878 від 24.01.2023; формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 24.01.2023; копією постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 23.09.2022 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КУпАП; копією постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 14.10.2022 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КУпАП.
За таких обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП - ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою ст.173-2 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, суд, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п.5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з правопорушника слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 40-1, 173-2, 283, 284, 285 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 173-2 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі (20) двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень в дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536,80 грн. в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга, подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.
Суддя Дуда О.О.