Вирок від 23.02.2023 по справі 595/221/23

Справа № 595/221/23

Провадження № 1-кп/595/49/2023

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.02.2023

Бучацький районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Бучач кримінальне провадження №12023216130000015 від 08 лютого 2023 року про обвинувачення:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Піддубне Великоновосілківського району Донецької області та жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, з середньою спеціальною освітою, розлученої, непрацюючої, не судимої,

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.126 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_4

потерпілої ОСОБА_5

обвинуваченої ОСОБА_3

ВСТАНОВИВ:

Згідно обвинувального акту, 08 лютого 2023 року, під час перебування у приміщенні КНП «Золотопотіцька районна лікарня», що знаходиться по вул. Л.Українки, 77 у смт Золотий Потік Чортківського району Тернопільської області, у ОСОБА_3 , в ході словесного конфлікту із ОСОБА_5 , виник злочинний намір на нанесення удару ОСОБА_5 , жительці АДРЕСА_1 .

Реалізуючи свій злочинний намір та доводячи його до логічного завершення, усвідомлюючи протиправність своїх дій, 08 лютого 2023 року, приблизно о 17.00 год., ОСОБА_3 , перебуваючи у приміщенні КНП «Золотопотіцька районна лікарня», що у смт Золотий Потік, вул. Л.Українки Чортківського району, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, під час словесного конфлікту із ОСОБА_5 , керуючись особистими неприязними мотивами, умисно нанесла удар долонею правої руки в область обличчя ОСОБА_5 з правої сторони.

Таким чином, ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України, а саме: в умисному завданні удару, який завдав фізичного болю та не спричинив тілесних ушкоджень.

23 лютого 2023 року, згідно вимог ст.ст.468, 469, 471 КПК України укладено угоду про примирення між потерпілою ОСОБА_5 з одного боку та обвинуваченою ОСОБА_3 з іншого боку, згідно якої вони дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченої за ч.1 ст. 126 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин та покарання у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, яке повинна понести ОСОБА_3 . Угодою визначено, що ОСОБА_3 також зобов'язується публічно вибачитися перед потерпілою ОСОБА_5 .

Угодою передбачено наслідки укладення та затвердження угоди про примирення, встановлені ст.473 КПК України, та наслідки її невиконання, встановлені ст.476 цього Кодексу.

Прокурор в судовому засіданні вважає, що при укладенні угоди про примирення дотримані вимоги та правила КПК України та КК України, просив угоду про примирення затвердити і призначити обвинуваченій узгоджене сторонами покарання.

Обвинувачена ОСОБА_3 , будучи присутньою в судовому засіданні, просила вказану угоду затвердити і призначити узгоджену в ній міру покарання, при цьому обвинувачена беззастережно визнала себе винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.126 КК України в обсязі обвинувачення, дала згоду на застосування узгодженого виду та розміру покарання, зазначила, що угода підписана нею добровільно.

Потерпіла ОСОБА_5 в судовому засіданні просила затвердити укладену угоду та призначити узгоджене сторонами покарання.

Вислухавши учасників кримінального провадження, розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення, суд вважає, що угода підлягає до затвердження з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.126 КК України, яке відповідно до вимог ст.12 КК України є кримінальним проступком.

При цьому судом встановлено, що обвинувачена ОСОБА_3 розуміє права, визначені п.1 ч.5 ст.474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені п.1 ч.1 ст.473 цього Кодексу, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди судом.

Потерпіла ОСОБА_5 також розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди, визначені п. 2 ч. 1 ст. 473 КПК України.

Суд переконався, що укладення угоди сторонами кримінального провадження є добровільним, не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Також судом встановлено, що за умовами даної угоди міра покарання визначена відповідно до вимог ст.65 КК України, враховано ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винної, обставини, які пом'якшують покарання, а саме, щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, відсутність обтяжуючих обставин.

Відповідно до вимог ч.5 ст.469 КПК України укладення угоди про примирення або про визнання винуватості може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особи про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати до ухвалення вироку.

Згідно п.1 ст.468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.

Відповідно до вимог ч.3 ст.469 цього Кодексу угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про примирення між потерпілою та обвинуваченою ОСОБА_3 і призначення обвинуваченій узгодженої сторонами кримінального провадження міри покарання.

Керуючись ст.ст.469,373,374,473,474,475,476 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду про примирення між потерпілою ОСОБА_5 та обвинуваченою ОСОБА_3 від 23 лютого 2023 року.

ОСОБА_3 визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 126 КК України, та призначити їй узгоджене сторонами кримінального провадження покарання у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень

Роз'яснити обвинуваченій, що у разі невиконання угоди про примирення відповідно до ст.476 КПК України потерпіла та прокурор мають право упродовж строків давності притягнення до кримінальної відповідальності звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку та судового розгляду кримінального провадження в загальному порядку.

Роз'яснити обвинуваченій, що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення її до відповідальності за ч.2 ст.389-1 КК України.

Вирок на підставі угоди про примирення між потерпілою та обвинуваченою може бути оскаржений з підстав, передбачених ч. 3 ст. 394 КПК України, до Тернопільського апеляційного суду через Бучацький районний суд Тернопільської області протягом 30 днів з дня його проголошення, а засудженою в той же строк з дня вручення копії вироку.

Обмеження права оскарження даного вироку визначені ч. 1 ст. 473 КПК України.

Копію вироку після його проголошення негайно вручити учасникам кримінального провадження.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
109184694
Наступний документ
109184696
Інформація про рішення:
№ рішення: 109184695
№ справи: 595/221/23
Дата рішення: 23.02.2023
Дата публікації: 27.02.2023
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Бучацький районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти життя та здоров'я особи; Побої і мордування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (23.02.2023)
Результат розгляду: розглянуто з постановленням вироку: із затвердженням угоди про п
Дата надходження: 16.02.2023
Розклад засідань:
22.02.2023 10:00 Бучацький районний суд Тернопільської області
22.02.2023 12:00 Бучацький районний суд Тернопільської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТХОРИК ІННА ІВАНІВНА
суддя-доповідач:
ТХОРИК ІННА ІВАНІВНА
обвинувачений:
Виборна Світлана Євгенівна
потерпілий:
Судоргіна Наталія Олександрівна