Постанова від 23.02.2023 по справі 931/199/23

Справа № 931/199/23

Провадження № 3/931/123/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2023 року смт. Локачі

Суддя Локачинського районного суду Кідиба Т.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Сектора поліцейської діяльності №1 (сел.Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , непрацюючого, протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,

за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИЛА:

Відповідно до протоколу серії АПР18 № 528988 від 20.02.2023 року, 20.02.2023 року орієнтовно о 19:17 в АДРЕСА_1 ОСОБА_1 вчинив насильство в сім'ї відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 , а саме: ображав нецензурними словами, чим завдав шкоди її психічному здоров'ю.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину не визнав та зазначив, що 20.02.2023 року між ним та його співмешканкою ОСОБА_2 ніяких конфліктів не було. Сварка між ними відбулася 19.02.2023 року, за що того ж дня працівниками поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, встановлено наступне.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно із ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом (частини 1-3 ст. 7 КУпАП).

Згідно зі ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до частин 1, 2 статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення 20.02.2023 року за ч.1 ст. 173-2 КУпАП поліцейським надано протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 528988 від 20.02.2023 року, рапорти, письмові пояснення потерпілої ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

Із рапорту поліцейського Оленюка В.В. вбачається, що 19.02.2023 о 19:17 надійшло повідомлення зі служби 102, про те, що 19.02.2023 року ОСОБА_1 вчиняє насильство в сім'ї відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 (а.с. 3).

Із рапорту поліцейського Ткачука Романа вбачається, що 19.02.2023 році о 19:17 було опитано ОСОБА_2 , яка повідомила, що ОСОБА_1 поїхав до матері в с. Смідин Ковельського району, допомоги поліції не потребує (а.с. 5).

Із письмових пояснень потерпілої ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вбачається, що ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно ОСОБА_2 19.02.2023 року (а.с.6,7).

Отже, докази, надані поліцейським щодо вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства, свідчать про те, що сама подія відбулась 19.02.2023 року, а не 20.02.2023 року як зазначено у протоколі серії АПР18 № 528988 від 20.02.2023 року. А за вчинення 19.02.2023 року домашнього насильства відносно співмешканки ОСОБА_2 . ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 037257 від 19.02.2023 року.

Згідно із ст.61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП в разі відсутності у діях особи події та складу адміністративного правопорушення, провадження у справі підлягає закриттю.

Враховуючи зазначене, провадження у справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, вчиненого 20.02.2023 року.

Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП України, ЗУ "Про судовий збір",

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП закрити зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Локачинського районного суду Т. О. Кідиба