Справа № 3-552/2010р.
25 серпня 2010 року смт. Березнегувате
Березнегуватський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді Лусти С.А.
при секретарі Обуховській Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні а дміністративну справу, яка надійшла із Снігурівської міжрайонної державної податкової інспекції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1,
українця, громадянина України,уродженця АДРЕСА_1
працюючого директором СТОВ «Маяк», жителя
с.Тетянівка Березнегуватського району Миколаївської області,
неповнолітніх дітей на утриманні немає, інвалідом І або ІІ групи не
визнано,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП ,
28 липня 2010 року старшим державним податковим ревізором-інспектором Березнегуватського відділення СМДПІ - Чепок Т.А. було проведено перевірку магазину, який належить СТОВ «Маяк» директором якого є ОСОБА_1
В ході перевірки виявлено порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме 28 липня 2010 року в магазині проводилися розрахункові операції без зареєстрованого, опломбованого у встановленому законом порядку та не переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій (119 грн), а також незабезпечено відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 139 грн. Порушено порядок використання книги обліку розрахункових операцій до РРО.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п 1,5,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 вину свою визнав. Суду пояснив, що дійсно вказані порушення були.
Перевіривши матеріали адміністративної справи суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1. встановлена та доведена і підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 160 (серія КН № 727399 ) від 28.07.2010 року (а.с.2)., актом перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу і готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 26.07.2010 року (а.с.3-4).
Згідно п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки(надання послуги) через зареєстровані,опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіксальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів,що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, а також у відповідності до п.5 цього ж Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстратора розрахункових операцій у випадках визначених цим Законом,проводити розрахунки з використанням розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок,що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України,а також забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки-загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Вимоги п.п.1,5,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ОСОБА_1 не виконав, а тому в його діях вбачається склад адміністративного правопорушення передбачений ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, судом встановлено щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 252, 280, 283, 284 КУпАП, суд
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст.155-1 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 85 грн. (вісімдесят п'ять грн.).
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою,яка притягнута до адміністративної відповідальності,її законним представником,захисником, потерпілим, його представником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга,протест прокурора,подані після закінчення цього строку повертаються апеляційним судом особі,яка її подала,якщо вона не заявляє клопотання про поновлення строку,а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга,протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя С.А.Луста