про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
м. Черкаси
23 лютого 2023 року Справа № 580/6249/22
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Паламаря П.Г. розглянувши у порядку письмового провадження питання про проведення у режимі відеоконференції судового засідання в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Сокар Петролеум” до Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області про визнання протиправним та скасування рішення,
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся адвокат Півошенко В.О. в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю “Сокар Петролеум” (18001, м. Черкаси, вул. Надпільна, 226/1) з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області (61166, м. Харків, пр. Науки, 40, 6 поверх) в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін від 06.09.2022 №8.0-43.
Суд врахував, що представник Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області заявляв клопотання про його участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції, проведення якої просив доручити Дзержинському районному суду м. Харкова.
Вирішуючи подане клопотання, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 6, 8, 9 ст. 195 КАС України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Суд зазначає, що такий спосіб участі має винятковий характер та повинні існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь. Такими причинами можуть бути, зокрема, територіальна віддаленість особи, яка бере участь у справі, від місця знаходження суду, де відбувається засідання, а також необхідність зменшення витрат, пов'язаних з прибуттям до суду.
Оскільки місцезнаходженням представника відповідача є м. Харків, суд вважає за можливе задовольнити клопотання про його участь в підготовчому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст. 195, 241-246, 255, 295 КАС України, суд,
Клопотання про проведення підготовчого засідання у режимі відеоконференції - задовольнити.
Підготовче засідання в адміністративній справі №580/6249/22 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Сокар Петролеум” до Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області про визнання протиправним та скасування рішення, яке відбудеться 01 березня 2023 року о 14 год. 15 хв., провести в режимі відеоконференції за участю представника Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області.
Забезпечення проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції за участю представника Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області доручити Дзержинському районному суду м. Харкова.
Підготовче засідання для інших учасників справи, відбудеться 01 березня 2023 року о 14 год. 15 хв. в приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: 18002, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117.
Копію ухвали направити учасникам справи та Дзержинському районному суду м. Харкова.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Петро ПАЛАМАР