23 лютого 2023 року
м. Київ
cправа № 922/1832/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Мачульського Г.М. - головуючого, Краснова Є.В., Рогач Л.І.
розглянувши матеріали справи Господарського суду Харківської області № 922/1832/19
за позовом заступника керівника Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області
до: 1) ОСОБА_1
2) Головного управління Держгеокадастру у Харківській області
3) Сільськогосподарського фермерського господарства "Вертіївка"
про визнання наказу незаконним, договору оренди землі недійсним, скасування їх реєстрації та повернення земельних ділянок
У судовому засіданні, яке відбулося 15.02.2023 Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду, оголошено вступну та резолютивну частини постанови, згідно з якою, зокрема, щодо відмови у задоволенні позовних вимог у частині:
- визнання недійсним договору оренди землі від 27.04.2016, який укладений між Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області та ОСОБА_1 ;
- визнання недійсним договору суборенди землі від 23.03.2017, який укладений між ОСОБА_1 та Сільськогосподарським фермерським господарством «Вертіївка»;
- зобов'язання ОСОБА_1 повернути державі земельну ділянку державної власності сільськогосподарського призначення площею 75,1487 га, кадастровий номер 6320887500:02:001:0759.
Цією постановою суду касаційної інстанції справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Під час оголошення вступної та резолютивної частини постанови від 15.02.2023 було допущено технічну описку, а саме: у резолютивній частині цієї постанови помилково зазначено про скасування рішення Господарського суду Харківської області від 03.06.2020 у вище наведеній частині відмови у задоволенні позовних вимог та направлення справи у цій частині вказаних вимог на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Зазначена помилка підлягає виправленню шляхом зазначення у резолютивній частині постанови від 15.02.2023: «Постанову Східного апеляційного господарського суду від 14.09.2020 у справі № 922/1832/19 скасувати у частині відмови у задоволенні позовних вимог про:».
Згідно з частинами 1, 2 статті 243 Господарського процесуального кодексу України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Враховуючи викладене, суд касаційної інстанції вважає з власної ініціативи виправити описку, яка допущена у резолютивній частині постанови Верховного Суду від 15.02.2023.
В решті резолютивну частину постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 15.02.2023 належить залишити в редакції цієї постанови суду касаційної інстанції.
Керуючись статтями 232, 234, 243 Господарського процесуального кодексу України, Суд
Виправити допущену у вступній та резолютивній частині постанови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15.02.2023 у справі № 922/1832/19 технічну описку замість: «Постанову Східного апеляційного господарського суду від 14.09.2020 і рішення Господарського суду Харківської області від 03.06.2020 у частині відмови у задоволенні позовних вимог про:
визнання недійсним договору оренди землі від 27.04.2016, який укладений між Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області та ОСОБА_1 ;
- визнання недійсним договору суборенди землі від 23.03.2017, який укладений між ОСОБА_1 та Сільськогосподарським фермерським господарством «Вертіївка»;
- зобов'язання ОСОБА_1 повернути державі земельну ділянку державної власності сільськогосподарського призначення площею 75,1487 га, кадастровий номер 6320887500:02:001:0759, скасувати.
У частині вказаних вимог справу направити на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.».
Правильним вважати: «Постанову Східного апеляційного господарського суду від 14.09.2020 скасувати у частині відмови у задоволенні позовних вимог про:».
В решті резолютивну частину постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 15.02.2023 залишити в редакції цієї постанови суду касаційної інстанції.
Дану ухвалу вважати невід'ємною частиною вступної та резолютивної частини постанови Верховного Суду від 15.02.2023.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Г.М. Мачульський
Судді Є.В. Краснов
Л.І. Рогач