Справа № 183/1592/23
№ 3/183/1882/23
21 лютого 2023 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Лила В.М., розглянув справу про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Степанівка, Сахновщинського району, Харківської області, військовослужбовця військової частини першого відділу ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_1 , -
встановив:
в провадження Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла справа про адміністративне правопорушення, де в протоколі про адміністративне правопорушення ДНХІ/2 №824 від 28.01.2023 зазначено, що 28 січня 2023 року о 20 год. 00 хв. ОСОБА_1 був виявлений за адресою: АДРЕСА_2 , під час виконання службових обов'язків в стані алкогольного сп'яніння під час дії військового стану. Військовослужбовець пояснив, що самостійно вживав алкоголь, а саме 200 гр. горілки. О 20 год. 25 хв. 28.01.2023 р. ОСОБА_1 був обстежений у лікарні КНП Балаклійської міської ради Харківської області «Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» результат 1.935 проміле, знаходиться в стані алкогольного сп'яніння під час виконання службових обов'язків в особливий період чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутність, отже, на підставі ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.
Судом досліджені матеріали справи, а саме: протокол ДНХІ/2 №824 про військове адміністративне правопорушення, висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння від 28.01.2023, розписка про отримання копії адміністративного протоколу, пояснення ОСОБА_1 , копія військового квитка ОСОБА_1 , заява ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи та з'ясувавши обставини справи, суд вважає, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП підлягає закриттю за відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення з огляду на наступне.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення визначено форму й передбачено основні вимоги щодо змісту як протоколу про адміністративне правопорушення, так суб'єктів його складення. Правове значення протоколу про адміністративне правопорушення полягає в тому, що він не тільки визначає суть адміністративного правопорушення, поставленого особі у провину, а також відповідно до ст. 251 КУпАП, є доказом в справі про адміністративне правопорушення.
Статтею 255 КУпАП визначено перелік осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, зокрема у п. 14 зазначено, що у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: командири (начальники) військових частин (установ, закладів), командири підрозділів, які уповноважені на те командирами (начальниками) військових частин (установ, закладів) (статті 172-10 - 172-20).
З дослідженого протоколу про адміністративне правопорушення ДНХ-2/4545, складеного відносноОСОБА_1 суд встановив, що зазначений процесуальний документ складено офіцером групи Військової служби правопорядку м. Балаклія лейтенантом ОСОБА_2 .
Суд зазначає, що справа про адміністративне правопорушення розглядається на підставі протоколу про адміністративне правопорушення і лише в межах визначеного у ньому обсягу (обвинувачення) - встановлених і зазначених у протоколі обставин та кваліфікації дій особи. Суд зауважує, що не має права самостійно збирати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже діючи таким чином, суддя неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Враховуючи вищенаведене суд вважає протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 неналежним доказом у справі, що виключає можливість встановити склад адміністративного правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Пунктом 1 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Тому справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 172-20, 247, 279, 280 КУпАП, -
постановив:
провадження у справі про адміністративне правопорушення відносноОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, щодо якої її винесено до Дніпровського апеляційного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Лила В.М.