21 лютого 2023 року ЛуцькСправа № 140/416/23
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Денисюка Р.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання дій протиправними щодо відмови в перерахунку пенсії відповідно до вимог
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач з 24.11.2020 перебуває на обліку в органах пенсійного фонду як одержувач пенсії. Оскільки позивач більше 15 років пропрацював на посадах, передбачених Списком № 1, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах згідно з Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці” у 2022 році звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про проведення перерахунку раніше призначеної пенсії відповідно до норм статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Листом від 07.09.2022 позивачу повідомлено, що його переведено з пенсії по 3 групі інвалідності внаслідок трудового каліцтва на пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №1 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При цьому, відповідач зазначив, що його пільговий стаж становить 13 років 01 місяць 22 дні, а період з листопада 2017 року по вересень 2020 року на ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» не враховано до пільгового стажу у зв'язку з відсутністю сплати страхових внесків.
Позивач вважає, що такими діями відповідача, порушено його право на отримання пенсійного забезпечення, оскільки в спірний період він працював на ВП «Шахта № 9 «Нововолинська», за що була нарахована та сплачена заробітна плата, з якої нарахований єдиний соціальний внесок.
Вказує на те, що сам факт не зарахування сум страхових внесків, сплачених із заробітної плати позивача на банківський рахунок Пенсійного фонду, за відсутності вини позивача, не є підставою для відмови у зарахуванні спеціального (пільгового) страхового стажу за періоди з листопада 2017 року по вересень 2020 року та не є підставою для відмови у зарахуванні зазначеного періоду для перерахунку пенсії позивача, так як позивач у вказані періоди був зайнятий повний робочий день на вказаних роботах.
З наведених підстав просив позов задовольнити повністю.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 18.01.2023 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
У відзиві на позов відповідач його вимог не визнав. В обґрунтування своєї позиції вказав, що позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України з 24.11.2020, як одержувач пенсії по III групі інвалідності внаслідок трудового каліцтва відповідно до норм Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон № 1058-IV).
У серпні 2022 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до норм статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». При призначенні позивачу пенсії до пільгового стажу з повним робочим днем під землею не враховано період роботи з 01.11.2017 по 30.09.2020 у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» у зв'язку з відсутністю сплати страхових внесків.
Згідно з нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» страхові внески є складовою умовою існування солідарної системи і підлягають обов'язковій сплаті. Відповідальність за порушення умов та порядку сплати таких внесків покладено на платника єдиного внеску та його посадових осіб.
Тому внесення до індивідуальних відомостей відносно застрахованої особи ОСОБА_1 інформації про нарахування помісячних страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за спірний період можливе лише після сплати платником ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» та фактичного зарахування страхових внесків на рахунки органів доходів і зборів.
З врахуванням наведеного просить у задоволенні позову відмовити повністю.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області як одержувач пенсії по 3 групі інвалідності внаслідок трудового каліцтва відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 24.11.2020, що не є спірним у даній справі.
12.08.2022 позивач звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою в якій просив здійснити перерахунок пенсії на підставі Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, з дати призначення пенсії.
На звернення позивача по питанню пенсійного забезпечення, ГУ ПФУ у Волинській області листом від 07.09.2022 № 7620-6739/Н-02/8-0300-22 (а.с. 8) повідомило про те, що розмір пенсії обчислено з урахуванням страхового стажу тривалістю 52 роки 2 місяці 22 днів, з них: 13 років 01 місяць 22 дні - пільгова робота з повним робочим днем під землею; 03 місяці 25 днів - навчання за фахом та 22 роки 04 місяці 09 днів - додатковий стаж 9коефіцієнт страхового стажу - 0,52167).
Для визначення розміру пенсії враховано середньомісячний заробіток 15929,28 грн, який взято за періоди з 01.07.2000 по 30.06.2001, з 01.09.2001 по 31.01.2002, з 01.04.2003 по 30.04.2003, з 01.08.2003 по 31.10.2010 та з 01.01.2011 по 31.10.2017 відповідно до сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України з урахуванням середньої заробітної плати по Україні за 2018 - 2020 роки - 9118,81 грн (індивідуальний коефіцієнт заробітку - 1,45307).
Враховуючи персональні дані позивача щодо страхового стажу та заробітку, розмір пенсії за віком, від якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності складає 8654,42 грн., з них: 8309,83 грн. - розмір пенсії за віком (15929,28 грн, х 0,52167), 344,59 грн. - доплата за 17 років понаднормативного стажу.
Отже, розмір пенсії становить 4762,21 грн., у тому числі: 4327,21 грн. - розмір пенсії по інвалідності (8654,42 грн. х 50%); 300,00 грн. - надбавка до пенсії на двох неповнолітніх утриманців; 135,00 грн - підвищення з 01.03.2022, що відповідає нормам чинного законодавства.
При призначенні пенсії до пільгового стажу з повним робочим днем під землею, не враховано період роботи з листопада 2017 року по вересень 2020 року у ВП Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» у зв'язку з відсутністю сплати страхових внесків до пенсійного Фонду України.
При цьому повідомлено, що зарахування страхового стажу згаданих періодів роботи можливе за умови повної сплати страхових внесків роботодавцем та відображення їх у системі персоніфікованого обліку.
Не погоджуючись з такою відмовою позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Частиною першою статті 9 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон №1058-IV) встановлено, що в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до частини першої статті 33 Закону №1058-IV пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: особам з інвалідністю I групи - 100 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю II групи - 90 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
Також згідно з абзацом восьмим частини другої статті 33 Закону №1058-IV непрацюючі особи з інвалідністю II групи, яким установлено інвалідність після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, та особи з інвалідністю III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, за наявності страхового стажу, зазначеного в абзаці першому частини першої статті 28 цього Закону (тобто, для чоловіків 35 років, а для жінок 30 років страхового стажу).
Абзацом третім частини першої статті 28 цього Закону передбачено, що мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Згідно зі статтею 8 Закону України від 02.09.2008 №345-VI “Про підвищення престижності шахтарської праці” (далі - Закон №345-VI) мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Отже, зміст наведених положень законодавства у сфері пенсійного забезпечення дає підстави для висновку, що розмір пенсії шахтарів напряму залежить від страхового та пільгового стажу на підземних роботах.
За приписами статті 1 Закону №1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом;
персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку;
роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як передбачено частиною другою статті 24 Закону №1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно із частиною другою статті 20 Закону №1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев'ятою, десятою статті 20 Закону №1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб'єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Системний аналіз вказаних вище правових норм дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи зі змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи страхові внески не були зараховані на відповідні рахунки.
Крім того, несвоєчасна сплата підприємством страхових внесків, за умови підтвердження роботи особи на такому підприємстві, отримання заробітної плати та утримання з неї єдиного соціального внеску, не повинна порушувати законні права та інтереси позивача як застрахованої особи, зокрема, порушувати його право на належне пенсійне забезпечення, оскільки обов'язок своєчасної сплати страхових внесків до Пенсійного фонду покладено на роботодавця, а тому їх несплата не може позбавляти працівників права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, фактично позбавляючи особу права власності на пенсію в належному розмірі.
Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом у постановах від 30.09.2019 у справі №414/736/17, від 20.03.2019 у справі №688/947/17, від 27.03.2018 у справі №208/6680/16-а.
Як вбачається із матеріалів справи, спір між сторонами виник щодо незарахування до пільгового та страхового стажу періоду роботи позивача у ДП «Шахта № 9 «Нововолинська» листопада 2017 року по вересень 2020 року у зв'язку з відсутністю даних про сплату страхових внесків.
Судом встановлено, що відповідно до записів трудової книжки позивача серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 , зокрема, з 01.08.2017 переведений електрослюсарем підземним 5 розряду з повним робочим днем під землею у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» та 30.09.2020 - звільнений за ч.3 ст. 38 КЗпП України (а.с. 9, 9 зворот).
Факт зайнятості ОСОБА_1 у ці періоди підтверджується також довідками ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» від 21.12.2020 № 382 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, від 06.10.2022 № 575 про доходи (а.с. 10, 17).
Як слідує з реєстру застрахованих осіб форми ОК-5 позивачу у період з листопада 2017 року - вересень 2020 року у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» була нарахована та виплачена заробітна плата (а.с. 11-14).
Разом з тим, у Реєстрі застрахованих осіб відображені відомості про нарахування ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» ОСОБА_1 заробітної плати за вказані періоди. Нарахування позивачу заробітної плати, зокрема, за період роботи з лютого 2018 року по вересень 2020 року підтверджується також довідкою ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» від 06.10.2022 № 575. Зі змісту якої вбачається, що ОСОБА_1 була нарахована та виплачена заробітна плата за лютого 2018 року - вересень 2020 року, на яку в свою чергу нараховувався та сплачувався єдиний соціальний внесок щомісячно (а.с. 11-14, 17).
Отже з наявних у справі письмових доказів вбачається, що у спірний період роботодавцем позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески, тому у відповідача були відсутні підстави не зараховувати до пільгового та страхового стажу позивача вказаного періоду його роботи.
Водночас суд зазначає, що відсутність за даними системи персоніфікованого обліку відомостей про сплату страхових внесків за період роботи листопад 2017 року - вересень 2020 року у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська», не може бути підставою для не зарахування цих періодів до пільгового та страхового стажу при проведенні перерахунку призначеної пенсії позивачу.
Оскільки з наявних у справі письмових доказів вбачається, що у спірний період роботодавцем позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески, тому у відповідача були відсутні підстави не зараховувати до пільгового та страхового стажу позивача вказаного періоду його роботи.
Необхідно звернути увагу, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.
Виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв'язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені, а у разі їх наявності - сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи сплачені страхові внески зараховувалися в рахунок сплати заборгованих страхувальником сум недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Суд зазначає, що, фактично, внаслідок невиконання роботодавцем обов'язку по сплаті внесків до Пенсійного фонду України позивач позбавлений соціальної захищеності та пенсійного стажу за час роботи, що є неприпустимим та таким, що суперечить основним конституційним засадам в сфері соціального захисту.
Таким чином, позивач не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов'язку щодо належної сплати страхових внесків, а наявність заборгованості підприємства по страховим внескам не може бути підставою для не зарахування до пільгового та страхового стажу позивача такого періоду роботи.
Відтак, беручи до уваги зібрані та досліджені докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що Пенсійним органом за заявою позивача безпідставно не зараховано до пільгового та страхового стажу період його роботи з листопада 2017 року по вересень 2020 року у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська», та не проведено перерахунку призначеної пенсії у розмірі, передбаченому статтею 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” з мотивів несплати страхувальником страхових внесків, оскільки належними, допустимими, достовірними та достатніми доказами у справі у їх сукупності підтверджується стаж роботи позивача у вказані періоди, виплату йому заробітної плати за ці періоди із відрахуванням страхових внесків.
Таким чином, із зарахуванням до пільгового та страхового стажу по Списку № 1 періоду роботи з листопада 2017 року по вересень 2020 року у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» позивач набуває право на перерахунок пенсії згідно з Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці”.
Отже, з огляду на встановлені у справі обставини та на підставі норм чинного законодавства, виходячи із наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити шляхом прийняття рішення про визнання протиправними дій ГУ ПФУ у Волинській області щодо незарахування ОСОБА_1 до страхового і пільгового стажу періодів роботи з листопада 2017 року по вересень 2020 року у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» для здійснення перерахунку пенсії з 24.11.2020, з врахуванням Закону №345-VI; зобов'язання відповідача здійснити позивачу з 24.11.2020 перерахунок та виплату пенсії враховуючи положення статті 8 Закону №345-VI, зарахувавши до страхового і пільгового стажу періоди роботи з листопада 2017 року по вересень 2020 року у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська».
Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
Згідно з частиною першою 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 1073,60 грн., сплачений відповідно до квитанції від 03.01.2023 № 0.0.2802628659.1 (а.с. 5).
Керуючись статтями 244-246, 255, 263, 295 КАС України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо не зарахування ОСОБА_1 до страхового і пільгового стажу періодів роботи з листопада 2017 року по вересень 2020 року у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» для здійснення перерахунку пенсії з 24.11.2020, з врахуванням Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 з 24.11.2020 перерахунок та виплату пенсії (з урахуванням виплачених сум) враховуючи положення статті 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, зарахувавши до страхового і пільгового стажу періоди роботи з листопада 2017 року по вересень 2020 року у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», з 24.11.2020.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судовий збір в розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні 60 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Кравчука, 22-В, ідентифікаційний номер 13358826).
Суддя Р.С. Денисюк