Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 514/155/23
Провадження по справі № 3/514/122/23
20 лютого 2023 року смт Тарутине
Суддя Тарутинського районного суду Одеської області Тончева Н.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Білгород-Дністровської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кам'янець - Подільський Хмельницької області, громадянина України, проживаючого в будинку АДРЕСА_1 , начальника відділення інспекторів прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", капітана,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП,
З Білгород-Дністровської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону на розгляд до Тарутинського районного суду Одеської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Зазначені матеріали відповідно до розділів ІІ, ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 року №814 були зареєстровані в АСДС та розподілені судді Тарутинського районного суду Одеської області Тончевій Н.М..
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №4-2023 від 23 січня 2022 року ОСОБА_1 , проходячи військову службу на посаді заступника начальника відділення інспекторів прикордонної служби ІНФОРМАЦІЯ_4 , який розташований за адресою АДРЕСА_2 , 29.11.2022 року, в порушення вимог ст.ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст.ст. 1, 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, ст. 2 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", а також вимог Наказу АДПСУ №120 від 23.11.2020 "Про організацію ведення обліку та зберігання службових документів" та додатків до нього, недбало поставився до військової служби та своїх посадових обов'язків, що виразилось у внесенні до Книги прикордонної служби інформації щодо виконання ОСОБА_1 наказу на охорону державного кордону в прикордонному наряді «ІНФОРМАЦІЯ_6» 29.11.2022 року, а саме внесення інформації щодо результату несення служби в зазаначеному прикордонному наряді, хоча останній не перебував в прикордонному наряді «ІНФОРМАЦІЯ_6» 29.11.2022 року з 08.00, що призвело до внесення до документу, що відображає оперативно службову діяльність відділення інспекторів прикордонної служби неправдивої інформації щодо виконання останнім наказу на охорону державного кордону в прикордонному наряді "ІНФОРМАЦІЯ_6" 29.11.2022 року, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, а саме: недбале ставлення військової посадової особи до військової служби, вчинене в умовах дії в державі особливого періоду.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про день та час слухання справи сповіщений належним чином.
В судове засідання представник ОСОБА_1 - адвокат Клименко С.Ю. не з'явився, надав суду клопотання про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваження та закрити провадження по справі, посилаючись на доводи, викладені у клопотанні.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен належним чином з'ясувати факт вчинення адміністративного правопорушення, винність особи, що притягується, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Приймаючи дане рішення, керуюсь принципом "поза розумним сумнівом", зміст якого сформульований у пункті 43 рішення Європейського суду з прав людини від 14 лютого 2008 року у справі "Кобець проти України". Зокрема, доведення має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою.
Тож, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, за що передбачена відповідальність ч.2 ст.172-15 КУпАП, а саме недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду і поза розумним сумнівом доводиться письмовими доказами, які містяться в матеріалах справи, а саме:
протоколом про адміністративне правопорушення серії №4-2023 від 23 січня 2022 року; поясненнями ОСОБА_1 , посадовою інструкцією заступника начальника відділення інспекторів прикордонної служби ІНФОРМАЦІЯ_4; посадовою інструкцією начальника відділення інспекторів прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_2 "; витягом з наказу від 07.12.2022 №552-ос; висновком службового розслідування, а також іншими матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
Вказані докази оцінені за внутрішнім переконанням суду, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і справедливістю.
Однак, приймаючи до уваги малозначність вказаного правопорушення, обставини скоєння адміністративного правопорушення та відсутність будь-яких наслідків, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем служби, зарекомендував себе як відповідальний та дисциплінований військовослужбовець вважаю можливим застосувати до ОСОБА_1 ст. 22 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Частиною 2 статті 284 КУпАП передбачено, що постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 172-15, ст. ст. 22, 245, 280, 283, 284 КУпАП,
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності звільнити, обмежившись усним зауваженням.
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Одеського апеляційного суду з дня її проголошення.
Суддя: Н.М. Тончева