Постанова від 22.02.2023 по справі 742/566/23

Провадження № 3/742/274/23

Єдиний унікальний № 742/566/23

Постанова

Іменем України

22 лютого 2023 року м. Прилуки Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Бездідька В.М., при секретарі Голушко Н.А., за участю прокурора Панченка Ю.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, місце роботи: в.о. директора комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради Чернігівської області, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 ,

за ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради та з 09 грудня 2020 по теперішній час, виконуючи обов'язки директора Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради Чернігівської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VIІ від 14.10.2014 року є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог п. 1, 2 ч. 1 ст. 28, Закону України «Про запобігання корупції», не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомила Линовицьку селищну раду, Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший визначений законом орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який виник:

- 18.02.2021 під час видачі та підписання наказу № 15 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховане та в подальшому виплачено за лютий місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 17.03.2021 під час видачі та підписання наказу № 24 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за березень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 16.04.2021 під час видачі та підписання наказу № 33 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за квітень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 6814,09 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 18.05.2021 під час видачі та підписання наказу № 39 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за травень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 18.06.2021 під час видачі та підписання наказу № 60 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за червень місяць 2021 премію в розмірі 50% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 3445 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 18.08.2021 під час видачі та підписання наказу № 85 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за серпень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 15.09.2021 під час видачі та підписання наказу № 93 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за вересень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 19.10.2021 під час видачі та підписання наказу № 107 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за жовтень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 19.11.2021 під час видачі та підписання наказу № 119 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за листопад місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 20.12.2021 під час видачі та підписання наказу № 137 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за грудень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 8548,50 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 18.01.2022 під час видачі та підписання наказу № 13 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за січень місяць 2022 премію в розмірі 50% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 4867,25 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 21.02.2022 під час видачі та підписання наказу № 28 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за лютий місяць 2022 премію в розмірі 50% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 4867,25 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 16.03.2022 під час видачі та підписання наказу № 41 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за березень місяць 2022 премію в розмірі 50% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 4867,25 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 19.10.2022 під час видачі та підписання наказу № 98 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за жовтень місяць 2022 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 11 681,40 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- 15.12.2022 під час видачі та підписання наказу № 120 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за грудень місяць 2022 премію в сумі 1500 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради, а з 09 грудня 2020 по теперішній час, виконує обов'язки директора Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради Чернігівської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VIІ від 14.10.2014 року є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення п. 1, 3 ч. 1 ст. 28, Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, який виник:

- 18.02.2021 під час видачі та підписання наказу № 15 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за лютий місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 17.03.2021 під час видачі та підписання наказу № 24 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за березень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 16.04.2021 під час видачі та підписання наказу № 33 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за квітень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 6814,09 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 18.05.2021 під час видачі та підписання наказу № 39 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за травень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 18.06.2021 під час видачі та підписання наказу № 60 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за червень місяць 2021 премію в розмірі 50% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 3445 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 18.08.2021 під час видачі та підписання наказу № 85 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за серпень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 15.09.2021 під час видачі та підписання наказу № 93 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за вересень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 19.10.2021 під час видачі та підписання наказу № 107 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за жовтень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 19.11.2021 під час видачі та підписання наказу № 119 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за листопад місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 7890 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 20.12.2021 під час видачі та підписання наказу № 137 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за грудень місяць 2021 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 8548,50 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 18.01.2022 під час видачі та підписання наказу № 13 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за січень місяць 2022 премію в розмірі 50% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 4867,25 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 21.02.2022 під час видачі та підписання наказу № 28 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за лютий місяць 2022 премію в розмірі 50% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 4867,25 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 16.03.2022 під час видачі та підписання наказу № 41 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за березень місяць 2022 премію в розмірі 50% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 4867,25 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 19.10.2022 під час видачі та підписання наказу № 98 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за жовтень місяць 2022 премію в розмірі 100% посадового окладу та доплати за заміщення, що склала 11 681,40 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- 15.12.2022 під час видачі та підписання наказу № 120 «Про преміювання завідувача відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання», на підставі якого їй нараховано та в подальшому виплачено за грудень місяць 2022 премію в сумі 1500 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, визнала повністю та підтвердила обставини, що викладені в адміністративних протоколах, просила застосувати мінімальний розмір покарання.

Прокурор в судовому засіданні просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення та додані до них матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та доводи прокурора, суд дійшов висновку про наступне.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозиція ст.172-7 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність спеціального суб'єкта адміністративних правовідносин у разі доведеності наявної ситуації, за якої приватна заінтересованість особи впливає на об'єктивність виконання ним службових чи представницьких повноважень, існує можливість виникнення протиріччя між приватним інтересом особи і публічним, що може поставити під сумнів справедливість прийнятого рішення чи вчинення публічним діячом інших дій.

Частиною 2 ст.172-7 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно з п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, а саме завідувач відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради, а з 09 грудня 2020 по теперішній час, виконувач обов'язків директора Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради Чернігівської області - є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.

Статтею 28 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пунктах 1 та 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Наказом від 16.04.2020 № 25 директор Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради Чернігівської області Ірина Шевченко, призначила на посаду завідувача відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради Чернігівської області ОСОБА_1 .

Розпорядженням Линовицької селищної ради № 139 від 09 грудня 2020 «Про покладання виконання обов'язків», на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» покладено виконання обов'язків директора Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради Чернігівської області на ОСОБА_1 з 09.12.2020 з доплатою 50% від посадового окладу.

Розділом 3, укладеного з директором Установи ОСОБА_2 Контракту, передбачені умови матеріального забезпечення керівника, де в п. 3.2 вказано, що преміювання Керівника, встановлення йому надбавок і доплат до посадового окладу, надання матеріальної допомоги здійснюються за рішенням органу управління майном у разі відсутності заборгованості із заробітної плати закладу, за спожиті комунальні послуги, та з платежів до державного і місцевих бюджетів у межах затвердженого фонду оплати праці. Відповідно до Контракту, органом управління майном, виступає Линовицька селищна рада.

У частині 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VIІ від 14.10.2014 року зазначено, що реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 цього ж закону приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Отже у ОСОБА_1 реальний конфлікт інтересів проявився у суперечності між її приватним майновим інтересом поліпшити свій майновий стан та повноваженнями, якими вона була наділена виконуючи обов'язки директора Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради, в частині вживання заходів заохочення залежно від об'єктивної оцінки виконаної роботи, що в свою чергу вплинуло на вчинення дій під час виконання повноважень передбачених Положенням про преміювання працівників комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради, Положенням про Комунальну установу «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради та Контрактом, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Линовицьку селищну раду Чернігівської області, про що свідчить інформація, викладена у листі Линовицької селищної ради, та вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів у частині видачі та підписанні відповідних наказів.

Приватний інтерес у ОСОБА_1 полягає в бажанні поліпшити свій майновий стан, а саме в нарахуванні та отримання нею премій.

Статтею 28 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено заходи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Зокрема суб'єкти відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатись про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосередньо керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Отже, у виконуючої обов'язки директора Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради ОСОБА_1 , котра за заміщенням є завідувачем відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради, під час видачі та підписанні відповідного наказу щодо виплати премії собі особисто, як завідувачу відділення, виник реальний конфлікт інтересів, тобто зіткнення особистих (приватних) інтересів на свою користь, з її службовими повноваженнями.

Таким чином вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколами про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями, а також іншими наданими матеріалами.

Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Положеннями ст.33 КУпАП визначено, що суд при накладенні адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративних правопорушень, передбаченого ч.ч.1,2 ст.172-7 КУпАП, є щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , відповідно до ст.35 КУпАП, під час розгляду справи, не встановлено.

Згідно ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одночасно одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З врахуванням ступеню та характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, відсутність відомостей про попередні притягнення до адміністративної відповідальності, наявність обставин, що пом'якшують покарання, та відсутність обставин, які його обтяжують, суд вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.ч.1,2 ст.172-7 КУпАП відповідно.

В зв'язку з тим, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена різними частинами ст.172-7 КУпАП, а санкція ч.2 ст.172-7 КУпАП є найбільш суворою, суд, керуючись вимогами ст.36 КУпАП, вважає за необхідне застосувати при накладенні адміністративного стягнення санкцію ч.2 ст.172-7 КУпАП та обрати міру адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Згідно ст.40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ЗУ «Про запобігання корупції», ст.ст.33, ч.ч.1,2 ст.172-7,221,283 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 КУпАП та ч.2 ст.172-7 КУпАП, накласти на неї адміністративне стягнення:

- за ч.1 ст.172-7 КУпАП- у виді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 1700 грн (одна тисяча сімсот гривень).

- за ч. 2 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 3400 грн (три тисячі чотириста гривень).

На підставі ст.36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу у розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 536,80 грн.

Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст.307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі її оскарження - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч.1 ст.308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Згідно ст.291 КУпАП постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області.

Суддя Володимир БЕЗДІДЬКО