79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
13.02.2023 Справа № 914/2361/22
За позовом: Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго», м. Львів
до відповідача: Мурованської сільської ради територіальної громади Львівського району Львівської області, с. Сороки - Львівські Львівського району Львівської області
про стягнення 64 697, 54 грн.
Суддя Манюк П.Т.
За участю секретаря Лазаренко С.В.
Представники сторін:
від позивача: Кухар Н.В. - представник
від відповідача: не з'явився
На розгляді Господарського суду Львівської області перебуває справа № 914/2361/22 за позовом Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» до Мурованської сільської ради територіальної громади Львівського району Львівської області про стягнення 64 697, 54 грн.
Ухвалою суду від 28.09.2022 відкрито провадження у справі № 914/2361/22 за правилами спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 24.10.2022. Ухвалою суду від 24.10.2022 розгляд справи відкладено на 07.11.2022. В судовому засіданні, 07.11.2022, оголошено перерву до 29.11.2022. Ухвалою суду від 29.11.2022 судове засідання відкладено до 26.12.2022. В судовому засіданні від 26.12.2022 оголошено перерву до 23.01.2023. Ухвалою суду від 23.01.2023 судове засідання відкладено на 13.02.2023 у зв'язку з неявкою представника відповідача.
В судове засідання 13.02.2023 представник позивача з'явився, позовні вимоги підтримав, просив їх задоволити з підстав викладених у позовній заяві та письмових поясненнях.
В судове засідання, 13.02.2023, представник відповідача в черговий раз не з'явився, причин неявки не повідомив, хоча був повідомлений про дату та час розгляду справи. В попередніх судових засіданнях представники відповідача позовні вимоги заперечили з підстав викладених у відзиві на позовну заяву та у додаткових поясненнях.
Відповідно до ч. 3 ст. 202 ГПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.
Враховуючи те, що зібраних в матеріалах справи доказів достатньо для з'ясування обставин справи і прийняття судового рішення, в судовому засіданні 13.02.2023 справу розглянуто по суті, оголошено вступну та резолютивну частину судового рішення у справі.
Позиція позивача.
Приватне акціонерне товариство «Львівобленерго» звернулося в Господарський суд Львівської області з позовом до Мурованської сільської ради територіальної громади Львівського району Львівської області про стягнення 64 697, 54 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що 12.10.2021, в ході перевірки представниками енергоінспекції ПрАТ “Львівобленерго” складено Акт про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії № 035790 за адресою Львівська область, село Муроване, вулиця Меліоративна, 4 - встановлено факт самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі з порушенням схеми обліку.
В акті зазначено також, що відповідачу слід укласти договір щодо електропостачання та розподілу електричної енергії на загальнобудинкові потреби. При перевірці був присутній свідок ОСОБА_1 , про що свідчить його підпис на другій сторінці акту про порушення ПРРЕЕ № 035790 від 12.10.2021.
Акт про порушення № 035790 від 12.10.2021 та запрошення на засідання комісії позивача скеровано відповідачу рекомендованим листом № 209-07-4298 від 25.10.2021 з повідомленням. Отримано відповідачем 28.10.2021.
26.11.2021 комісією позивача з розгляду актів про порушення в присутності уповноваженого представника Мурованської сільської ради Башинського В.Ф. вирішено перенести засідання комісії на 10.12.2021 на 10.00.
10.12.2021 комісією позивача з розгляду актів про порушення в присутності уповноваженого представника Мурованської сільської ради Башинського В.Ф. розглянуто акт про порушення № 035790 від 12.10.2021 та комісією прийнято протокольне рішення № 035790-б, відповідно до якого відповідачу визначено обсяг та вартість необлікованої електроенергії та суму завданих збитків, внаслідок порушення ПРРЕЕ та проведено нарахування за період 12 місяців (12.10.2020) по дату складання акту про порушення (12.10.2021), по силі струму, визначеній виходячи з найменшої поперечної площі перерізу проводів (кабелів), та допустимого тривалого струму, який може ними протікати згідно з 1.3 ПУЕ (І- 20А), на суму 64 697, 54 грн. На засіданні комісії присутній представник споживача за довіреністю - Башинський В.Ф., підписав протокол та зазначив, що з рішенням комісії «не згідний».
Копію протоколу № 035790-б від 10.12.2021 та рахунок до сплати за необліковану електричну енергію та завдані збитки № 361823 від 10.12.2021 на суму 64 697,54 грн вручено наручно представнику споживача. Рахунок повинен був бути оплаченим до 09.01.2022р.
Разом з тим, позивач вказує, що твердження відповідача про те, що Мурованська сільська рада територіальної громади не є виконавцем (надавачем) комунальних послуг, а тому сільська рада не надавала жодних комунальних послуг, не відповідають дійсності. Багатоквартирний будинок за адресою: Львівська область, с, Муроване, вул. Меліоративна, 4 - на момент виникнення спірних правовідносин перебував на балансі Мурованської сільської ради територіальної громади, а тому на думку позивача сільська рада зобов'язана здійснювати управління об'єктами житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, забезпечувати їх належне утримання та ефективну експлуатаиію, необхідного рівня та якості послуг населенню.
ПрАТ «Львівобленерго» вважає, що акт про порушення складено правомірно у відповідності з законодавством та вимогами ПРРЕЕ, нарахування недоврахованої електричної енергії здійснено вірно, а тому просить суд стягнути з Мурованської сільської ради 64 697, 54 грн недорахованої електричної енергії.
Позиція відповідача.
Заперечуючи позовні вимоги відповідач зазначає, що Мурованська сільська рада не є виконавцем (надавачем) комунальних послуг відповідно до ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та п. 3 ст. 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Повноваження Мурованської сільської ради в сфері житлово-комунального господарства, встановлені ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і обмежуються управлінням об'єктами житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.
Також відповідач вказує, що рішенням сесії № 903 Мурованської сільської ради від 21.12.2021 року будинок по вул. Меліоративна, 4, с. Муроване списаний з балансового обліку Мурованської сільської ради.
Відповідно до Договору про постачання електричної енергії № 1972000 від 14.02.2018 року постачальник передає електричну енергію споживачу (п.1), відповідач зазначає, що в цьому випадку це Мурованська сільська рада, для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю зазначеною в додатку № 9 Графік зняття показників засобів обліку електричної енергії. В додатку вказані точки обліку електричної енергії, за які сплачує Мурованська сільська рада, як споживач, однак жодних багатоквартирних будинків, як точок обліку в даному додатку немає.
Крім того на думку відповідача Мурованська сільська рада територіальної громади Львівського району Львівської області не є належним відповідачем по цій справі.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд прийшов до висновків про те, що позовні вимоги підлягають до задоволення виходячи з таких мотивів.
Судом встановлено, що між сторонами укладено договір про постачання електричної енергії № 1972000 від 14.02.2018 року, а заявою-приєднання Мурованська сільська рада приєдналася до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.
Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 14.03.2018 №312 (надалі ПРРЕЕ), передбачають, що на роздрібному ринку електричної енергії споживання та використання електричної енергії для потреб електроустановки споживача здійснюється за умови забезпечення розподілу/передачі та продажу (постачання) електричної енергії на підставі договорів про розподіл/передачу, постачання електричної енергії, надання послуг комерційного обліку, які укладаються відповідно до цих Правил, Кодексу системи передачі, Кодексу систем розподілу та Кодексу комерційного обліку (п. 1.2.1).
Положеннями п. 5.1.1. ПРРЕЕ встановлено, що оператор системи має право, зокрема отримувати своєчасно плату за надання послуги з розподілу або передачі електричної енергії та плату за перетікання реактивної електричної енергії відповідно до умов договорів та законодавства України; на безперешкодний доступ (за пред'явленням представником службового посвідчення) до розрахункових засобів вимірювання електричної енергії, що встановлені на об'єктах споживачів та інших учасників роздрібного ринку, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території діяльності оператора системи; проводити (за пред'явленням представником службового посвідчення) обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами вимірювання та інших порушень, що викликають неправильне вимірювання обсягів споживання електричної енергії; на безперешкодний доступ (за пред'явленням представником службового посвідчення) до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії та потужності, вимірювання показників якості електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки вимірювання та/або точки обліку відповідно до умов укладених договорів, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого цими Правилами порядку та умов договору, виконання інших робіт відповідно до договору; контролювати додержання споживачами та субспоживачами вимог цих Правил відповідно до умов укладених договорів.
Згідно з положеннями п. 5.5.5. зазначених ПРРЕЕ електричної енергії зобов'язаний користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів); сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів; своєчасно вживати відповідних заходів для усунення виявлених порушень; не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані оператору системи та/або споживачу (основному споживачу), у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача.
Судом встановлено, що 12.10.2021 року при перевірці на об'єкті Мурованської сільської ради територіальної громади Львівського району Львівської області за адресою Львівська область, с. Муроване, вул. Меліоративна, 4 представниками ПрАТ «Львівобленерго» виявлене порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії, про що на місці складено акт про порушення від 12.10.2021 № 035790. Актом зафіксоване порушення «самовільне підключення до електроустановок, струмоприймачів або електропроводки з порушенням схеми обліку, п.8.4.2. п. 1.2.1, п.2.3.3. п.7.6, п.8.2.4, п. 8.2.5, п. 5.5.5 ППРРЕ».
Пунктом п. 8.2.5. ПРРЕЕ встановлено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 9 до цих Правил.
Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред'явлення ними службових посвідчень До акту про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті (п. 8.2.5 Правил).
На підставі акту про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків (п. 8.2.6. Правил).
За результатами розгляду акту про порушення № 035790 від 12.10.2021, комісією прийнято протокольне рішення № 035790-б, відповідно до якого відповідачу визначено обсяг та вартість необлікованої електроенергії та суму завданих збитків, внаслідок порушення ПРРЕЕ та проведено нарахування на суму - 64 697, 54 грн.
Необлікована електрична енергія - обсяг електричної енергії, використаний споживачем або переданий транзитом в електромережі, що належать іншим власникам електричних мереж, але не врахований розрахунковими засобами комерційного обліку або врахований неправильно. Кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи. Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день). У разі незгоди споживача з фактом безоблікового споживання електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту безоблікового споживання електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії (п.8.2.7 ПРРЕЕ).
Суд зазначає, що позивачем дотримано вимоги додатку 8 до ПРРЕЕ при складанні акту про порушення та додатку до акту - схема підключення електроустановки споживача, якими зафіксовано факт порушення споживачем пунктів п.8.4.2. п. 1.2.1, п.2.3.3. п.7.6, п.8.2.4, п. 8.2.5, п. 5.5.5 ПРРЕЕ.
Щодо позиції відповідача що Мурованська сільська рада не є виконавцем (надавачем) комунальних послуг відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про житлово-комунальні послуги» суд зазначає таке.
Багатоквартирний будинок та прибудинкова територія за адресою: Львівська область, с. Муроване, вул. Меліоративна, 4 - на момент виникнення спірних правовідносин перебував на балансі Мурованської сільської ради, а тому дана сільська рада зобов'язана здійснювати управління об'єктами житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, забезпечувати їх належне утримання та ефективну експлуатацію, необхідного рівня та якості послуг населенню ( ст. 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування»).
Частиною першою статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, в тому числі житловий фонд, нежитлові приміщення та інше майно, майнові права, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Відповідно до п. 2.2.5 ПРРЕЕ за стан внутрішньобудинкових електромереж багатоквартирного будинку (від вводу в будинок до вхідних клем вузла вимірювання побутового споживача) відповідає власник (балансоутримувач) цих мереж.
Таким чином, саме на Мурованську сільську раду покладено обов'язок забезпечення належного управління, утримання, ефективної експлуатації будинку № 4 по вулиці Меліоративна у селі Муроване.
Щодо позиції відповідача про те, що багатоквартирний житловий будинок відноситься до об'єкта побутового споживання, а тому є побутовим споживачем, суд зазначає таке.
В розумінні абз.48 п.1.1.2. ПРРЕЕ побутовим споживачем є індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об'єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та /або господарську діяльність).
Аналогічні приписи містяться і в п. 2 ст. 7 Закону України "Про ринок електричної енергії", де встановлено, що побутовий споживач - індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа створена шляхом об'єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність).
Тому, Мурованська сільська рада, відповідно до вимог п. 47 Закону України «Про ринок електричної енергії» є непобутовий споживач («непобутовий споживач це - фізична особа - підприємець або юридична особа, яка купує електричну енергію, що не використовується нею для власного побутового споживання»), а не побутовим споживачем.
Щодо посилань відповідача на те, що рішенням сесії № 903 Мурованської сільської ради від 21.12.2021 будинок № 4 по вул. Меліоративна у с. Муроване є списаним з балансового обліку Мурованської сільської ради, а тому сільська рада є неналежним відповідачем у даній справі, суд зазначає таке. Оскільки акт № 035790 про порушення ПРРЕЕ було складено 12.10.2021, засідання комісії про нарахування вартості необлікованої електричної енергії відбулося 10.12.2021, тобто дані спірні правовідносини виникли ще до прийняття сільською радою рішення від 21.12.2021 про списання з балансу даного будинку. Таким чином, Мурованська сільська рада територіальної громади Львівського району Львівської області є належним відповідачем.
В силу визначення, що міститься у пункті 1.1.2 ПРРЕЕ самовільне підключення з порушенням схеми обліку - несанкціоноване (непогоджене) оператором системи підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі за схемою, не передбаченою проектними рішеннями та/або договором з оператором системи та/або без укладення договору з оператором системи.
Згідно положеннями пункту 8.2.6 ПРРЕЕ, споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання. У разі відмови споживача або представника споживача від отримання акта про порушення, у якому визначено місце, час та дату проведення засідання комісії, або окремого повідомлення про місце, час і дату засідання комісії оператор системи направляє споживачу таке повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу, визначену в даних щодо споживача, наявних в оператора системи. У такому разі оператор системи має право розглянути акт про порушення на засіданні комісії, яке має відбутися по закінченню 30 календарних днів від дати направлення споживачу такого повідомлення. За зверненням споживача оператор системи може розглянути акт про порушення на засіданні комісії раніше указаного терміну.
В матеріалах справи № 914/2361/22 наявні докази належного повідомлення відповідача про час і місце проведення засідання комісії позивача з розгляду акту про порушення, а також письмові докази про присутність уповноваженого представника Мурованської сільської ради на цих засіданнях та отримання ним розрахункових документів.
Відтак, факт безоблікового споживання електричної енергії без приладів обліку та без укладення відповідного договору споживача про надання послуги з розподілу електричної енергії є доведеним і не спростованим відповідачем, а відповідальність прямо передбачена як Законом України «Про ринок електричної енергії», так і нормами Правил роздрібного ринку електричної енергії.
Також варто зауважити, що відповідач не погоджується з вартістю необлікованої електричної енергії, визначеної рішенням комісії ПрАТ «Львівобленерго» з розгляду актів про порушення.
Однак згідно з пунктом 8.2.6 ПРРЕЕ комісія з розгляду актів про порушення визначає обсяг необлікованої електричної енергії саме на підставі акта про порушення. А тому такий акт акумулює в собі усю інформацію, зібрану (отриману) в ході перевірки, та є єдиною підставою для проведених нарахувань.
Відповідно до проведеного розрахунку обсягу та вартості необлікованої електроенергії та завданих збитків відповідно до даних, зазначених в протоколі засідання комісії, визначено, що нарахуванню споживачеві за період 12 місяців (12.10.2020) по дату складання акту про порушення (12.10.2021), по силі, струму, визначеній виходячи з найменшої поперечної площі перерізу проводів (кабелів), та допустимого тривалого струму, який може ними протікати згідно з 1.3 ПУЕ (I=20А), на суму - 64 697, 54 грн.
Суд звертає увагу, що на засіданні комісії був присутній представник споживача за довіреністю - Башинський В.Ф., який протокол підписав та зазначив, що з рішенням комісії «не згідний».
Згідно з пунктом 8.2.4 ПРРЕЕ у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до порядку, визначеного главою 8.4 цього розділу.
Таким чином, обсяг та вартість необлікованої електричної енергії рішенням комісії ПрАТ «Львівобленерго» з розгляду актів про порушення здійснено відповідно до ПРРЕЕ.
Враховуючи вищенаведене, відповідальність внаслідок порушення Мурованської сільської ради територіальної громади Львівського району Львівської області ПРРЕЕ встановлена та передбачена договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, який укладений між ПрАТ «Львівобленерго» (Оператор системи) та Мурованською сільською радою територіальної громади Львівського району Львівської області (Споживач), а тому для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії Мурованської сільської ради територіальної громади Львівського району Львівської області достатньо виявлення порушення ПРРЕЕ, без встановлення факту викрадення електричної енергії.
Мурованською сільською радою територіальної громади Львівського району Львівської області не спростовано доводів позовної заяви. Рішення комісії ЛМЕМ ПрАТ «Львівобленерго» з розгляду актів про порушення оформлене протоколом № 035790-б від 10.12.2021 не скасоване і є чинним станом на час розгляду справи. Доказів відшкодування відповідачем вартості недооблікованої електричної енергії в розмірі 64 697, 54 грн матеріали справи не містять.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
У позовній заяві Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» наведено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, серед яких, окрім судового збору також зазначено 3 200,00 грн витрат на професійну правничу допомогу.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 123 ГПК України, витрати на професійну правничу допомогу належать до витрат, пов'язаних з розглядом справи. Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 126 ГПК України, для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Позивачем до позовної заяви долучено копію договору № 22-9/12 про надання правничої допомоги від 01.09.2022 року, укладеного ПрАТ «Львівобленерго» (Клієнт за договором) з адвокатським об'єднанням «Юріс Консультус» (АО за договором), за яким адвокатське об'єднання прийняло на себе зобов'язання забезпечувати представництво клієнта у суді та надавати інші види правничої допомоги, а клієнт прийняв на себе зобов'язання оплачувати надання правничої допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання доручень клієнта (п. 1.1.).
Розділом 4 договору сторони встановили вартість і порядок розрахунків, зокрема вартість правничої допомоги становить: авансова оплата 3 200, 00 грн Оплата здійснюється: авансова оплата протягом 30 днів з часу підписання цього договору.
До позовної заяви також долучено копію рахунку на оплату №22/140 від 09.09.2022 року, в якому зазначено про надання робіт, послуг, зокрема: вивчення та аналіз матеріалів справи, к-сть 1, ціна 800,00, сума 800,00; аналіз законодавства та судової практики в справі, к-сть 1, ціна 800,00, сума 800,00; складання клопотань, заяв, заперечень та інших процесуальних документів, к-сть 1, ціна 800,00, сума 800,00; участь в судовому засіданні, к-сть 1, ціна 800, 00, сума 800,00. Загальна сума 3 200,00 грн.
Також позивачем подано копію платіжного доручення № 15348 від 13.09.2022, яким підтверджується оплата ПрАТ «Львівобленерго» 3 200, 00 грн на користь Адвокатського об'єднання «Юріс Консультус», призначення платежу «Рах. № 22/140 від 09.09.2022 Правнича допомога без ПДВ (15348)».
На підтвердження повноважень адвоката Надії Кухар долучено копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серія ЛВ № 000461 від 29.09.2016 року та ордер серії ВС 1151886 від 01.09.2022 року.
Вказані докази суд вважає достатніми для підтвердження факту понесення позивачем витрат на професійну правничу допомогу адвоката у справі на зазначену ним суму, а відповідачем не подано доказів чи обгрунтувань щодо неспівмірності вказаних витрат.
Відшкодування витрат, пов'язаних зі сплатою судового збору, відповідно до ст. 129 ГПК України, покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 2, 13, 74, 76, 77, 78, 86, 124, 126, 129, 236-241, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
вирішив:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Мурованської сільської ради територіальної громади Львівського району Львівської області (81120, Львівська обл., Львівський р-н, село Сороки-Львівські, вул. Польова, будинок 65; ідентифікаційний код 04369707) на користь Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» (79026, Львівська обл., місто Львів, вул. Козельницька, будинок 3; ідентифікаційний код 00131587) суму в розмірі 70 378, 54 грн, з яких:
- 64 697, 54 грн заборгованості за необліковану електричну енергію;
- 2 481,00 грн судового збору;
- 3 200, 00 грн витрат на правову допомогу.
3. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 241 ГПК України, та може бути оскаржено до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 ГПК України.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/.
Повний текст рішення складено 21 лютого 2023 року.
Суддя Манюк П.Т.