20 лютого 2023 року Справа № 280/11375/21 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до - Департаменту патрульної поліції
про зобов'язання вчинити певні дії,
23 листопада 2021 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (далі по тексту - відповідач), в якому позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:
- зобов'язати Департамент патрульної поліції Національної поліції України (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста буд. 3, код ЄДРПОУ 40108646) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення у вигляді доплати за службу у нічний час за період 16.04.2016 по 04.11.2021;
- зобов'язати Департамент патрульної поліції Національної поліції України (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста буд. 3, код ЄДРПОУ 40108646) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) індексацію грошового забезпечення за період з 16.04.2016 до 01.11.2017.
Також у позові міститься клопотання щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 4000,00 грн.
25 листопада 2021 року ухвалою суду позовну заяву залишено без руху.
03 грудня 2021 року за вх. № 71524 до суду надійшла уточнена позовна заява.
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_2 зазначає, що з 16.04.2016 проходить службу на посаді інспектора роти № 1 батальйону № 4 Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції. Зазначає, що під час проходження служби відповідачем протиправно не було здійснено нарахування та виплату грошового забезпечення, а саме: не виплачено доплату за службу у нічний час та індексацію грошового забезпечення відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
07 грудня 2021 року ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі № 280/11375/21 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.
31 січня 2022 року за вх. № 7073 від ОСОБА_3 до суду надійшла заява про вступ останньої у справу як представника.
Заперечення проти позовних вимог викладено у відзиві на позовну заяву, який надійшов до суду 04 січня 2022 року за вх. № 321. З позиції відповідача, виплата грошового забезпечення позивача здійснювалась відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу Міністерства внутрішніх справ України № 260 від 06.04.2016 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання". Вказує, що грошове забезпечення виплачувалось позивачу відповідно до норм чинного законодавства. Також зауважує, стягненню підлягають лише ті суми, що були нараховані. В силу положення пункту 11 розділу І Порядку № 260 позивач має право вимагати здійснити виплату доплати за службу в нічний час починаючи з 23.11.2018. З наведених підстав просить суд у задоволенні позову відмовити.
12 січня 2022 року за вх. № 2040 від представника позивача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги ОСОБА_1 просить задовольнити в повному обсязі.
13 січня 2022 року за вх. № 2412 від представника позивача до суду надійшла заява про долучення до матеріалів справи акту здачі-приймання наданої правової допомоги № 1 від 04.01.2022.
28 липня 2022 року ухвалою суду витребовано в Управління патрульної поліції в Запорізькій області (69000, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 96) відомості та належним чином засвідчені докази, зокрема: довідку про кількість нічних змін, відпрацьованих ОСОБА_1 у період з 16.04.2016 по червень 2018 року та відповідну довідку (витяг) з обліку несення поліцейськими служби у нічний час; графіки нарядів та чергувань патрульних поліцейських у м. Запоріжжі у нічний час з 01.04.2016 по 01.06.2018.
Вважаючи, що протягом проходження служби ОСОБА_1 не виплачувалась доплата за службу у нічний час та індексація грошового забезпечення, позивач звернувся з даним позовом до суду.
У зв'язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).
Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 проходить службу на посаді інспектора роти № 1 батальойну № 1 Управління патрульної поліції в Запорізькій області на посаді інспектора Управління патрульної поліції в Запорізькій області з 16.04.2016.
У листі Департаменту патрульної поліції від 23.11.2021 за №№ 1348аз, 1349аз, 1350аз/41/5/05-2021 на адресу представника позивача зазначено, зокрема: «…У Департаменті патрульної поліції (далі - ДПП) розглянуто Ваші адвокатські запити … від 04.11.2022 в інтересах ОСОБА_1 (вх. ДПП від 19.11.2021 № 1349аз) щодо надання завірених копій документів повідомляємо наступне. … Відповідно до наказів ДПП … ОСОБА_1 , … у період з 07.11.2015 по 31.12.2017 до служби в нічний час не залучалась, у зв'язку з чим підстави для нарахування та виплати вищезазначеної доплати відсутні. Крім того інформуємо, що поліцейським, зазначених у ваших запитах нараховано та виплачено доплату за службу в нічний час в наступних розмірах: … ОСОБА_1 - за період з 01.01.2018 по 31.12.2021 на суму 11 356,57 грн; … Інформація про розміри доплат за службу в нічний час додається. Щодо виплати індексації грошового забезпечення повідомляємо, що згідно з частиною п'ятою статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону. Частиною першою статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (далі - Закон) до об'єктів індексації грошових доходів населення віднесено оплату праці (грошове забезпечення). У статті 6 Закону зазначено, що порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України, у зв'язку з чим постановою від 17.07.2003 № 1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення. Постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2017 № 782 внесено зміни до пункту 2 вказаного Порядку та доповнено абзац 5 після слова "військовослужбовців" словом "поліцейських". Індексація грошового забезпечення поліцейських проводиться після набрання чинності вказаної постанови, тобто з листопада 2017 року. Разом з тим інформуємо, що підстави для виплати індексації за період з 07.11.2015 по 31.10.2017 відсутні. Також надсилаємо відомості про грошове забезпечення вище вказаних співробітників за період з 07.11.2015 по 31.10.2017.
Судом досліджено: Інформацію щодо розміру доплати за службу у нічний час ОСОБА_1 у сумі 11 356,57 грн; Відомості про грошове забезпечення ОСОБА_1 за період з квітня 2016 року по грудень 2016 року, з січня 2017 року по грудень 2017 року, з січня 2018 року по грудень 2018 року, з січня 2019 року по грудень 2019 року, з січня 2020 року по березень 2020 року, з січня 2021 року по грудень 2021 року; Довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час батальйону № 1 Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП за 2016 рік, 2017 рік, 2018 рік,2019 рік, 2020 рік; інші матеріали справи.
При вирішенні спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.
Згідно з частиною 1 статті 94 Закону України від 02.07.2015 за № 580-VIII "Про Національну поліцію" поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
У постанові Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" зазначено: "… 1. Установити, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. … 5. Виплачувати: … 3) доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час; …".
Відповідно до частини 2 статті 94 Закону України від 02.07.2015 за № 580-VIII "Про Національну поліцію", порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Як зазначено у пункті 11 Розділу ІІ "Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання", затвердженого 06.04.2016 наказом Міністерства внутрішніх справ України № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799 (надалі "Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання") (у редакції на час виникнення спірних правовідносин), поліцейським, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні. Службою в нічний час вважається виконання поліцейськими службових обов'язків у період з 22.00 до 06.00. Поліцейським, які несуть службу в нічний час, надається перерва для відпочинку та харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва для відпочинку і харчування не включається в службовий час. Поліцейським добового наряду під час чергування почергово надаються перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку. Загальна тривалість такої перерви становить 4 години (2 години вдень і 2 години вночі) та не включається в службовий час. Підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції. Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною удодатку 1до цих Порядку та умов. Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Відповідно до частини 5 статті 94 Закону України від 02.07.2015 за № 580-VIII "Про Національну поліцію"грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.
У Преамбулі Закону України від 03.07.1991 за № 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення" зазначено, що цей Закон визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.
Як зазначено у статті 1 Закону України від 03.07.1991 за № 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення", індексація грошових доходів населення це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
У статті 2 Закону України від 03.07.1991 за № 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення" зазначено: "Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: … оплата праці (грошове забезпечення); … Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення".
Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка (частина 1 статті 4 Закону України від 03.07.1991 за № 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення").
Підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів (частина 1 статті 5 Закону України від 03.07.1991 за № 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення").
Згідно з частиною 2 статті 5 Закону України від 03.07.1991 за № 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення" підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.
Відповідно до частини 6 статті 5 Закону України від 03.07.1991 за № 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення" проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
У пункті 1-1 "Порядку проведення індексації грошових доходів населення", затвердженого 17.07.2003 постановою Кабінету Міністрів України № 1078 (надалі "Порядок проведення індексації грошових доходів населення"), зазначено: "1-1. Підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. … Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003р. - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 року № 491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". …".
У разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян проводиться їх компенсація відповідно до законодавства (абзац 7 пункт 4 "Порядку проведення індексації грошових доходів населення").
Згідно з підпункту 2 пункту 6 "Порядку проведення індексації грошових доходів населення" виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких проводяться відповідні грошові виплати населенню, а саме: підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету.
Відповідно до частини 1 статті 91 Закону України від 02.07.2015 за № 580-VIII "Про Національну поліцію" особливий характер служби в поліції містить такі спеціальні умови для певних категорій поліцейських: (…); 4) службу в нічний час.
Враховуючи наведені норми права суд вважає, що індексація грошового забезпечення як складова грошового забезпечення поліцейських є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, а тому підлягає обов'язковому нарахуванню і виплаті.
З матеріалів справи вбачається, що позивачу нараховувалась та виплачувалась індексація грошового забезпечення у період з листопада 2017 року.
Судом враховано, що у спірний період з 16.04.2016 по 31.10.2017 були чинними приписи частини 5 статті 94 Закону України від 02.07.2015 за № 580-VIII "Про Національну поліцію" та Закону України від 03.07.1991 за № 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення", які мали бути відповідачем виконані.
З огляду на наведені норми права та обставини справи, суд вважає, що відповідач безпідставно не здійснював нарахування та виплату позивачу індексації грошового забезпечення у період з 16.04.2016 по 31.10.2017.
Суд відзначає, що інформація у документах, наданих до суду від Департаменту патрульної поліції та Управління патрульної поліції в Запорізькій області, не є ідентичною.
При цьому, надані до суду від Управління патрульної поліції в Запорізькій області Довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час батальйону № 1 Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП не відповідають формі, визначеній у Додатку № 1 до "Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання".
Крім того, у вказаних Довідках відсутні підписи у графах "Підпис".
Деякі зазначені Довідки взагалі не підписані уповноваженою особою.
Інші докази які б підтверджували достовірність інформації у наведених Довідках у матеріалах справи відсутні.
Водночас, у матеріалах справи відсутні докази того, що інформація у документах, наданих до суду від Департаменту патрульної поліції, не відповідає дійсності.
Позивачем не надано до суду доказів протиправності не врахування відповідачем документів від Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП щодо служби позивача в нічний час.
У суду відсутні підстави ставити під сумнів інформацію у документах, наданих до суду від Департаменту патрульної поліції.
При цьому, позивачем не заявлені позовні вимоги до Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП, яке як суб'єкт владних повноважень може бути самостійним відповідачем в адміністративній справі щодо питань служби позивача в нічний час.
За матеріалами справи позивач здійснював несення служби у нічний час у період з 16.04.2016 по 30.10.2016, з 01.03.2017 по 04.11.2021.
При цьому, оплату за здійснення позивачем несення служби у нічний час безпідставно не було здійснено за період з 16.04.2016 по 31.07.2018, травень 2020 року.
У матеріалах справи відсутні безспірні докази служби позивача у нічний час у період з 16.04.2016 по 04.11.2021.
Водночас, відповідачем не спростовується інформація наведена Управлінням патрульної поліції в Запорізькій області у вказаних Довідках.
Судом прийнято до уваги здійснення відповідачем нарахування та виплату позивачу доплати за службу в нічний час у період з 01.08.2018 по 30.04.2020, з 01.06.2020 по 31.10.2021 у сумі 11 356,57 грн.
Відповідачем не доведено правильність не нарахування та не виплати позивачу доплати за службу в нічний час у періодз 16.04.2016 по 31.07.2018, травень 2020 року, з урахуванням інформації наведеної Управлінням патрульної поліції в Запорізькій області у зазначених Довідках.
Статтею 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (частина 1 статті 9 КАС України).
Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є частково обґрунтованими і підлягають частковому задоволенню. Доводи позивача та відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (частина 1 статті 132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (частина 1 статті 143 КАС України).
Позивач звільнений від сплати судового збору, згідно пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір". Питання розподілу витрат на сплату судового збору не розглядалося.
ОСОБА_1 у позові заявлено про стягнення витрат на професійну правничу допомогу у сумі 4000 грн 00 коп.
Відповідач у відзиві на позовну заяву заперечував проти задоволення заяви про стягнення витрат на професійну правничу допомогу з огляду на те, що представником позивача Качан Оленою Сергіївною подано більше 20 позовних заяв з аналогічних підстав, а тому, на думку представника Департаменту патрульної поліції, Качан О.С. не витрачалось значної кількості часу для написання позовної заяви.
В обґрунтування понесених витрат на професійну правничу допомогу позивачем до суду подано: Договір про надання правової (правничої) допомоги від 04.11.2021; ордер на надання правової допомоги Серії АР № 1069906; Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю Серії ЗП № 001979 від 21.01.2019; акт здачі-приймання наданої правової (правничої) допомоги № 1 від 04.01.2022.
Судом прийнято до уваги, що така категорія адміністративних справ є пошириною, а, отже, не потребує витрат значних зусиль при здійсненні професійної правничої допомоги.
Заявником документально та нормативно не обґрунтовано кількість витраченого часу щодо надання професійної правничої допомоги.
Позовна заява підписана безпосередньо позивачем. Уточнену позовну заяву було надано та підписано адвокатом.
Разом з цим, на думку суду, при наданні адвокатом правничої допомоги позивачу на суму 4000 грн 00 коп. не було належним чином враховано витрачений час на вчинення дій та їх обсяг, що пов'язані з розглядом справи.
З урахуванням зазначеного, суд вважає, частково погоджується з відповідачем про неспівмірність заявленої суми витрат на правничу допомогу, а також сталу практику та типовість позовної заяви, суд вважає за необхідне зменшити розмір витрат на правову допомогу, оскільки вважає, що судові витрати на неї у сумі 4000 грн 00 коп. є не обґрунтованими та не можуть бути стягнуті на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, а з урахуванням вимог частини 5 статті 134 КАС України, витрати на професійну правничу допомогу мають бути відшкодовані позивачу лише у сумі 1400 грн 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 77, 132, 139, 143, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту патрульної поліції (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, буд. 3, код ЄДРПОУ 40108646) про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Департаменту патрульної поліції щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 грошового забезпечення у вигляді доплати за службу у нічний час за період з 16.04.2016 по 31.07.2018 та за травень 2020 року.
Зобов'язати Департамент патрульної поліції нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення у вигляді доплати за службу у нічний час за періодз 16 квітня 2016 року по 31 липня 2018 року та за травень 2020 року.
Визнати протиправними дії Департаменту патрульної поліції щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 16 квітня 2016 року по 31 жовтня 2017 року (включно).
Зобов'язати Департамент патрульної поліції нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 16 квітня 2016 року по 31 жовтня 2017 року (включно).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту патрульної поліції (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, буд. 3, код ЄДРПОУ 40108646) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати на правничу допомогу у розмірі 1400 грн 00 коп.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено у повному обсязі та підписано суддею 20 лютого 2023 року.
Суддя Сацький Р.В.