Ухвала від 21.02.2023 по справі 448/276/23

Єдиний унікальний номер 448/276/23

Провадження № 2-о/448/18/23

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

21.02.2023 суддя Мостиського районного суду Львівської області Гіряк С.І., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа Мостиський відділ Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області про встановлення факту проживання на території України,

ВСТАНОВИВ:

1.16 лютого 2023 ОСОБА_1 звернулася до Мостиського районного суду Львівської області із вищевказаною заявою.

2.Дослідивши заяву та додані до неї документи, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, з наступних підстав.

3.Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві зазначається, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

4.У поданій заяві зазначено представника по довіреності «завідувач сектору «Мостиське бюро правової допомоги» відділу надання правової допомоги Самбірського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що діє на підставі довіреності від 17.01.2023 №13/4, проте не зазначено його прізвище, ім'я та по батькові.

5.Також дана заява не містить номери засобів зв'язку, а саме офіційної адреси електронної пошти заявниці ОСОБА_1 .

6.Необхідно зазначити, що у газеті «Голос України» від 04.09.2021 № 168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох підсистеми (модулів) ЄСІТС «Електронний кабінет», «Електронний суд», підсистеми відеоконференцзв'язку. Таким чином, зазначені в оголошенні Вищої ради правосуддя підсистеми (модулі) ЄСІТС починають офіційно функціонувати з 05 жовтня 2021.

7.Оскільки з 05.10.2021 розпочато функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, у зв'язку з чим з 05.10.2021 згідно ч. 5-8 ст. 14 ЦПК України суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їхні офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

8.Також направлення судових рішень, судових повісток, судових повісток - повідомлень та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їхні офіційні електронні адреси здійснюється судом з метою економії державного фінансування на поштові відправлення. Крім того, 25 січня 2023 у ДСА повідомили, що судові повістки, повідомлення та виклики тепер надходитимуть і на Viber. Відповідний Порядок надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі затверджено наказом ДСА від 23.01.2023 №28.

9.Відповідно до п.5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

10.В порушення вимог вищевказаної норми, заявник у свої заяві вказує, що народилася у с.Пнікут Мостиського району Львівської області 10.06.1964, проте не долучила до матеріалів заяви доказів, які підтверджують зазначену обставину.

11.Враховуючи наведені норми закону та дослідивши зміст заяви та долучені до неї докази, приходжу до переконання, що заява підлягає залишенню без руху.

12.У разі виправлення недоліків, заявнику слід надати до суду заяву в новій редакції з відповідними уточненнями, а також її копії та копії всіх документів, доданих до неї, для надіслання заінтересованій особі, як передбачено ст. 177 ЦПК України.

13.В даній ситуації суддя звертає увагу, що вирішуване питання про відкриття провадження по справі охоплюється змістом статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право на справедливий суд.

14.Так, стосовно питання доступу до суду Європейський Суд з прав людини в своїй прецедент ній практиці звертає увагу на те, що процедурні гарантії, закріплені статтею 6 Конвенції, гарантують кожному право подання скарги щодо його прав та обов'язків цивільного характеру до суду чи органу правосуддя. Таким чином, втілюється право на звернення до суду, одним із аспектів якого є право доступу, тобто право розпочати провадження у судах з цивільних питань. Європейський Суд наголошує, що право на звернення до суду, одним з аспектів якого є право доступу до суду, не є абсолютним; воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги, оскільки за своєю природою це право вимагає регулювання з боку держави, яка щодо цього користується певними межами самостійного оцінювання (див. ухвалу щодо прийнятності у справі «МПП «Голуб» проти України» від 18 жовтня 2005).

15.А тому, в даній ситуації встановлення цивільним процесуальним законодавством вимог до заяви і залишення такої без руху, у зв'язку із її невідповідністю вимогам, передбачених законом, ґрунтується на нормах закону і слугує меті здійснення правосуддя, що в цілому не являється обмеженням доступу заявника до суду

16.Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

17.Приймаючи до уваги вищевикладене, суддя вважає за необхідне залишити заяву без руху, надавши заявнику строк для виправлення вищезазначених недоліків.

18.Одночасно суддя роз'яснює, якщо заявник у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі, якщо заявник не усуне недоліки заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною та повертається заявникові.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 259, 260, 315, 318 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

1.Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Мостиський відділ Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області про встановлення факту проживання на території України - залишити без руху.

2.Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

3.Роз'яснити, якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає зазначені вище вимоги, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

4.Якщо заявником не будуть усунуті недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається йому.

5.Копію ухвали надіслати заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Ухвала суду підписана 21.02.2023.

Суддя Світлана ГІРЯК

Попередній документ
109107758
Наступний документ
109107760
Інформація про рішення:
№ рішення: 109107759
№ справи: 448/276/23
Дата рішення: 21.02.2023
Дата публікації: 23.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Мостиський районний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:; інших фактів, з них:.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (25.08.2023)
Дата надходження: 16.02.2023
Предмет позову: про встановлення факту проживання на території України
Розклад засідань:
17.04.2023 14:00 Мостиський районний суд Львівської області
05.06.2023 11:00 Мостиський районний суд Львівської області
11.07.2023 16:15 Мостиський районний суд Львівської області
02.08.2023 16:30 Мостиський районний суд Львівської області
25.08.2023 15:00 Мостиський районний суд Львівської області