Постанова від 20.02.2023 по справі 448/286/23

Єдиний унікальний номер 448/286/23

Провадження № 3/448/258/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.02.2023 місто Мостиська

Мостиський районний суд Львівської області у складі:

головуючої судді - Гіряк С.І.

за участі секретаря судового засідання - Семен І.І.,

розглянувши матеріали справи, що надійшли з Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м.Нововолинськ, Волинської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, військовослужбовця, підсобного працівника групи логістики ВІПС «Малнів» (тип В) ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,

за ч.2 ст.172-18 Кодексу України про адміністративне правопорушення (надалі КУпАП),

учасники справи:

особа, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

про права передбачені ст.268 КУпАП, ст.ст.10,63 Конституції України особі роз'яснено,

безпосередньо після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, виніс постанову про наступне:

І. Опис обставин, установлених під час розгляду справи

В період з 15 години 30 хвилин по 22 годину 30 хвилин 14 січня 2023 старший солдат ОСОБА_2 спільно з солдатом ОСОБА_3 виконував наказ на охорону державного кордону України в прикордонному наряді «Прикордонний патруль», з завданням організувати несення служби шляхом патрулювання вздовж лінії державного кордону та лінії інженерних споруджень та загороджень в межах 539-542 прикордонних знаків та веденням спостереження за прилеглою місцевістю з металевої спостережній вежі в районі 540 прикордонного знаку з періодичністю кожних 15 хвилин на напрямку 539-542 прикордонних знаків за допомогою тепловійного комплексу та шляхом прослуховування.

Так, 14 січня 2023 о 21 годині 20 хвилині надійшла інформація про виявлення представниками Прикордонної Варти Республіки Польща доріжки слідів на контрольно-слідовій смузі на напрямку 541 прикордонного знаку. У зв'язку з вище викладеним начальником НОМЕР_1 прикордонного загону призначено службовий розбір, за висновком якого встановлено: прикордонний наряд «Прикордонний патруль» службу організували не вірно, що виразилось в порушені державного кордону України на напрямку 541 прикордонного знаку. Порушник державного кордону України подолав загороджувальний паркан та контрольно-слідову смугу на напрямку 540 прикордонного знаку, на відстані 100 метрів від місця несення служби старшим прикордонного наряду «Прикордонний патруль» старшим солдатом ОСОБА_4 та молодшим прикордонного наряду солдатом ОСОБА_5 .

У відповідності до наказу Міністерство Внутрішніх Справ України № 1261 від 19 жовтня 2015 «Прикордонний патруль - прикордонний наряд у складі двох та більше прикордонників, які призначені для патрулювання (огляду) певної ділянки (району), пошуку порушників (ознак порушень) законодавства, контролю за дотриманням режиму державного кордону, прикордонного режиму та реалізації даних обстановки», «під час несення служби патруль зобов'язаний: вести спостереження за місцевістю, районами провадження робіт, здійснювати перевірку державного кордону, стану прикордонних знаків, покажчиків та інших інженерних споруд», що свідчить про те що склад прикордонного наряду службу організував не вірно.

Своїми діями старший солдат ОСОБА_2 порушив вимоги абзацу першого статті 4, Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, пунктів 4, 5 глави І розділу ІІ, пункту 9 глави 5 розділу ІІ Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19 жовтня 2015 № 1261, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 за №1391/27836 в частині: «старший прикордонного наряду несе повну відповідальність за охорону визначеної ділянки, точне виконання наказу на охорону державного кордону, дій і дисципліну підпорядкованих йому на період служби прикордонників», «забезпечувати готовність до дій і пильне несення служби прикордонним нарядом (абзац 5 пункту 5 глави І розділу ІІ)», «вести спостереження за місцевістю, районами провадження робіт, здійснювати перевірку державного кордону, стану прикордонних знаків, покажчиків та інших інженерних споруд (абзац 5 пункту 9 глави І розділу ІІ)», відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-18 КУпАП.

ІІ. Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину у вчиненому правопорушенні визнав повністю та підтвердив обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення. Щиро розкаюється у вчиненому. Просить суворо не карати.

ІІI. Застосоване судом законодавство

Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» 21 жовтня 1993 №3543-XII (із відповідними змінами та доповненнями) особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Згідно ч.1 ст.1 Закону України «Про оборону України» особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Особливий період діє в Україні від 17 березня 2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17 березня 2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію».

Відповідно до указу Президента України № 64/202 від 24 лютого 2022 «Про введення воєнного стану в Україні» на території України почав діяти воєнний стан, який триває до теперішнього часу.

Відтак, станом на день вчинення адміністративного правопорушення 14 січня 2023 в Україні діє особливий період.

Відповідно до ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції України і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно з положеннями ст.ст.245, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасно, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

У ст.251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Диспозиція ч.2 статті 172-18 КУпАП передбачає, що порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, вчинені в умовах особливого періоду - тягнуть за собою адміністративну відповідальність.

ІV. Висновки Суду

Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним вищевказаного адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №283515 від 17.02.2023; наказом №131-АГ від 19.01.2023 про призначення службового розслідування; довідкою щодо виникнення обстановки на ділянці ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 Прикордонного загону від 14.01.2023; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 15.01.2023; висновком службового розслідування №27 від 16.02.2023 за фактом з'ясування обставин, які призвели до незаконного перетину державного кордону 14 січня 2023 1 невідомою особою з території України в Республіку Польща на ділянці відповідальності відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б), на напрямку 540 прикордонного знаку та іншими документами доданими до протоколу.

При цьому судом враховується також те, що ОСОБА_1 , дії особи, що склала відносно нього протокол про адміністративне правопорушення не оскаржував, доказів неправомірної поведінки останнього та доказів, які б спростовували фактичні дані, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення та додатках до нього, - суду не скеровував.

Аналізуючи наведені докази, приходжу до переконання в доведенні винності ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-18 КУпАП - порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, вчиненого в умовах особливого періоду.

V. Накладення адміністративного стягнення

Відповідно до ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП, є щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП, не встановлено.

Вирішуючи питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан (працевлаштований), приймаючи до уваги наявність обставин, що пом'якшують відповідальність - щире розкаяння та відсутність обставин, що обтяжують адміністративну відповідальність, суд вважає за необхідне застосувати до громадянина ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в межах санкції ч.2 ст.172-18 КУпАП, що за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

VI. Судові витрати

Згідно вимог ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Оскільки, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, тобто ОСОБА_1 , визнано винним у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення, то вважаю за необхідне стягнути з останнього судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн.

Керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір» ч.2 ст.172-18, ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, 283-285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

1. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-18 КУпАП.

2. Призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п'ять) гривень.

3. Штраф необхідно сплатити не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення стягнення.

4. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь держави в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок судового збору.

5. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду виготовлена та підписана суддею 20.02.2023.

Суддя Світлана ГІРЯК

Постанова набрала законної сили:

«_____» ________________ 20__ р.

Суддя Світлана ГІРЯК