Ухвала від 21.02.2023 по справі 295/1718/23

Справа №295/1718/23

1-кс/295/767/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.02.2023 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира

в складі: слідчого судді ОСОБА_1

секретаря - ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні скаргу, подану адвокатом ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , на бездіяльність Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -

встановив:

Адвокат ОСОБА_3 , діючи в інтересах ОСОБА_4 , звернувся в суд із скаргою на бездіяльність Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В обґрунтування скарги вказано на те, що 03.02.2023 року заявник ОСОБА_4 звернувся до Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області із повідомленням про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.356 КК України.

В порушення вимог ст. 214 КПК України, яка зобов'язує внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 годин, відповідні дії слідчим не виконано.

У зв'язку з наведеним, заявник просить зобов'язати уповноважених осіб Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до викладених у заяві про вчинене кримінального правопорушення обставин.

У судове засідання адвокатом подано заяву про можливість слухання скарги у його відсутності.

Слідчий в судове засідання не з'явився, про час розгляду справи повідомлявся належним чином.

Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя встановив.

Заявником ОСОБА_4 03.02.2023 року сповіщено Житомирське районне управління поліції ГУНП в Житомирській області про існування обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.356 КК України.

Так, у наданих від 03.02.2023 року поясненнях ОСОБА_4 зазначив про досягнення в 2022 році домовленостей з раніше невідомою особою на ім'я ОСОБА_5 щодо обміну належних їм автомобілів з доплатою на користь заявника різниці у вартості транспортних засобів на суму 3500 доларів США.

Після здійсненого обміну відповідна грошова сума не сплачена, вказана особа уникає зустрічей.

У відповідності до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.

В порушення вимог даної норми внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР не здійснено.

Згідно з ч.3 ст. 214 КПК України здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

З огляду на викладене, встановлення обставин як на підтвердження вчинення кримінального правопорушення, так і на спростування, можливе за наслідком проведення досудового розслідування, відтак подана скарга в частині зобов'язання внесення відомостей до ЄРДР підлягає до задоволення.

Керуючись ст. 307 КПК України, слідчий суддя,-

постановив:

Зобов'язати повноважних осіб Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до заяви ОСОБА_4 від 03.02.2023 року, надати заявнику витяг про реєстрацію в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, розпочати досудове розслідування.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
109102985
Наступний документ
109102987
Інформація про рішення:
№ рішення: 109102986
№ справи: 295/1718/23
Дата рішення: 21.02.2023
Дата публікації: 23.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Богунський районний суд м. Житомира
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування; бездіяльність слідчого, прокурора; стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (18.02.2023)
Дата надходження: 10.02.2023
Предмет позову: -
Розклад засідань:
15.02.2023 14:30 Богунський районний суд м. Житомира
20.02.2023 14:30 Богунський районний суд м. Житомира
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЛЄДНЬОВ ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ЛЄДНЬОВ ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ