справа №380/8063/21
з питань повернення заяви без розгляду
17 лютого 2023 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кузана Р.І. розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові заяву позивача про встановлення судового контролю у справі за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна, в особі Управління соціального захисту населення Стрийської районної державної адміністрації про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди, -
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна, в особі Управління соціального захисту населення Стрийської районної державної адміністрації про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 20.11.2021 у справі №380/8063/21 позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Стрийської районної державної адміністрації щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком. Зобов'язано Управління соціального захисту населення Стрийської районної державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги.
Від позивача до суду надійшла заява про встановлення судового контролю, в якій позивач просить здійснити судовий контроль за виконання судового рішення Львівського окружного адміністративного суду від 20.11.2021 у справі №380/8063/21.
Розглянувши подану заяву, суд враховує наступне.
Відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
При цьому суд зазначає, що ст. 382 КАС України не містить спеціальних вимог до заяв, у зв'язку з чим суд застосовує за аналогією положення ст.167 КАС України.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в ст.167 КАС України.
Частиною 1 ст.167 КАС України визначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Абзацом 10 ч.1 ст. 167 КАС України визначено, що до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Частиною 2 цієї статті передбачено, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Перевіривши заяву позивача про встановлення судового контролю суд встановив, що її подано без додержання вимог ч. 1 ст. 167 КАС України.
Так, заявником з порушенням вимог абз.10 ч.1ст.167 КАС України не додано до заяви про встановлення судового контролю доказів надіслання (надання) такої заяви іншим учасникам справи, що відповідно унеможливлює її розгляд та вирішення судом.
Тому, зважаючи на вищенаведене, заяву позивача про встановлення судового контролю належить повернути заявнику без розгляду на підставі частини другої статті 167 КАС України.
Зважаючи на викладене, зазначена заява підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись ст.ст. 167, 243, 248, 250, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
заяву позивача про встановлення судового контролю у справі за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна, в особі Управління соціального захисту населення Стрийської районної державної адміністрації про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Р.І. Кузан