Справа № 710/157/23
Провадження № 3/710/156/23
20.02.2023 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Щербак О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, за ст.173 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 25.05.2018, органом 7133, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , інвалід І групи,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 532112 від 29.12.2022 - 12.12.2022 близько 14 годин 00 хвилин ОСОБА_1 в телефонному режимі висловлювалась нецензурною лайкою в бік ОСОБА_2 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 чим вчинила дрібне хуліганство.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані працівником поліції за ст.173 КУпАП.
У судовому засіданні 08.02.2023 ОСОБА_1 вину не визнала. Пояснила, що їй телефонувала співмешканка її чоловіка ОСОБА_2 та погрожувала, про що вона повідомляла поліцію. Того дня та час, які зазначені у протоколі вона була у м.Шполі. Пояснила, що протокол та письмові пояснення не підписувала. Подала клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення. У судове засідання 20.02.2023 не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена.
ОСОБА_2 у судовому засіданні 20.02.2023, яка зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення потерпілою, зазначила, що нічого пояснити не може та про обставини зазначені в протоколі їй нічого не відомо. Також пояснила, що у них із ОСОБА_1 неприязні стосунки.
Згідно зіст.245 КУпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно вимогст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами, як наголошується вст. 251 КУпАП.
Нормами ч.2 ст.251 КУпАП визначено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 КУпАП і не може бути перекладений на суд.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до диспозиції ст. 173 КУпАП дрібним хуліганством визнається нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Тобто, з диспозиції вказаної статті вбачається, що об'єктом даного правопорушення є суспільні відносини, що складаються у сфері громадського порядку, роботи підприємств, установ та організацій, а безпосереднім об'єктом протиправного посягання є громадський порядок та спокій громадян.
Громадський порядок - це обумовлена потребами суспільства система врегульованих правовими та іншими соціальними нормами система відносин, що складаються у громадських місцях в процесі спілкування людей, і яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов для праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, а також підприємств, установ та організацій.
Основним елементом об'єктивної сторони є спосіб вчинення адміністративного правопорушення, який характеризується нецензурною лайкою, образливим чіплянням до громадян чи іншими діями.
Також з диспозиції статті вбачається, що одним з елементів об'єктивної сторони є місце вчинення правопорушення - громадські місця, тобто місця скупчення громадян, проведення громадських заходів тощо.
Суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, характеризується умислом (прямим або непрямим), а також явною неповагою до моральних засад суспільства.
До протоколу про адміністративні правопорушення додані заява ОСОБА_3 до ВПД № 2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, пояснення ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , із яких вбачається, що між вказаними особами існує конфлікт та неприязні відносини. Разом із тим, долучені докази не містять відомостей щодо вчинення 12.12.2022 ОСОБА_1 дій та у місці передбачених у диспозиції ст. 173 КУпАП.
Ураховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку про відсутність будь-яких доказів, які б вказували на посягання з боку ОСОБА_1 на громадський порядок та порушення спокою громадян, а від так скоєння правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ст.247 КУпАП суддя -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя О.В. Щербак