Справа № 706/39/23 3/706/60/23
20 лютого 2023 рокум.Христинівка Черкаської області
Суддя Христинівського районного суду Черкаської області Довготько Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ФОП, (РНОКПП НОМЕР_1 ), проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст.155-1 КУпАП,
10.01.2023 року до Христинівського районного суду Черкаської області від Головного управління ДПС у Черкаській області надійшли два протоколи про адміністративні правопорушення, що передбачені ч.1 ст.155-1 КУпАП (справа № 706/39/23, провадження № 3/706/60/23) та (справа № 706/40/23, провадження №3/706/61/23) відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням того, що судом одночасно відносно ОСОБА_1 розглядаються дві справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст.155-1 КУпАП, вважаю за необхідне об'єднати їх в єдине провадження та присвоїти їм єдиний унікальний номер справа № 706/39/23, провадження № 3/706/60/23.
Судом встановлено, що при проведенні фактичної перевірки в період з 16.12.2019 по 15.12.2022 ФОП ОСОБА_1 за місцем фактичного провадження діяльності за адресою: АДРЕСА_2 , остання порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: встановлено факти продажу/реалізації ОСОБА_1 підакцизних товарів та проведення вказаних розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД, чим порушила п. 11 ст. 3 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Крім того, при проведенні фактичної перевірки в період з 16.12.2019 по 15.12.2022 ФОП ОСОБА_1 за місцем фактичного провадження діяльності за адресою: АДРЕСА_2 , остання порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: встановлено порушення ОСОБА_1 ведення встановленого законодавством порядку обліку товарних запасів, здійснення продажу/реалізації підакцизних товарів, що не відображені в такому обліку та/або ненадання під час проведення перевірки документів (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходились у місці продажу, чим порушила вимоги п. 12 ст. 3 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась. Подала до суду заяву в якій просила розглянути справу без її участі, об'єднати справи в одне провадження. Зазначила, що свою вину визнає, викладене у протоколах про адміністративне правопорушення відповідає дійсності.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності по даній категорії справ, не є обов'язковою.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази у їх сукупності та взаємозв'язку, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до п. 11 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажі товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
У п .12 вказаної статті передбачено вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).
Крім визнання своє вини, факт вчинення ФОП ОСОБА_1 вищевказаних правопорушень підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення від 16.12.2022, Актами фактичної перевірки від 16.12.2022, за адресою: АДРЕСА_2 , у яких зафіксовані порушення п.11, п.12 ст.3 ЗУ від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями».
За диспозицією та санкцією частини 1 статті 155-1 КУпАП, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Аналізуючи наведені докази, суд приходить до переконання в доведенні винуватості ОСОБА_1 , яке полягає у порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Враховуючи вище викладене, особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, суд прийшов до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 33, 34, 40-1, 155-1, 252, 283, 284 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суд,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за № 706/39/23, провадження № 3/706/60/23 за ч.1 ст.155-1 КУпАП та матеріали справи про адміністративне правопорушення за № 706/40/23, провадження №3/706/61/23 за ч.1 ст.155-1 КУпАП , об'єднати в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі єдиний унікальний номер № 706/39/23, провадження № 3/706/60/23.
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.155-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу із застосуванням ч.2 ст.36 КУпАП у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн. 00 коп.
Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті на номер рахунку: UA598999980314090542000023757, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код ЄДРПОУ): 37930566, код класифікації доходів бюджету 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (ГУК у Черк. обл./Черкаська обл./ 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37930566; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA338999980313191206000023757; код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 536,80 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду через Христинівський районний суд Черкаської області.
Суддя: Т.М.Довготько