16.02.2023
ЄУН 337/40/23 Провадження № 1-в/337/6/2023
16 лютого 2023 року Хортицький районний суд м. Запоріжжя
у складі: головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області про подовження строку адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
Начальник ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області звернувся до суду з поданням про подовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Подання обґрунтоване тим, що 23.08.2021 року ОСОБА_4 звільнилась з ДУ «Мелітопольська установа виконання покарань ВК № 144» по відбуттю строку покарання. Після звільнення її було поставлено на облік в ВП № 5 ЗРУП в категорії «адміннагляд», згідно до ухвали Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 14.07.2021 року, якою останній встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік з обмеженнями: реєстрацією в органах поліції за місцем мешкання 4 рази на місяць у вільний від роботи час; забороною відвідувати бари, ресторани, кафе та заклади, де продають спиртні напої на розлив, окрім випадків придбання товарів повсякденного попиту; не виходити з будинку за місцем проживання у вільний від роботи час з 21-00 до 05-00 години; забороною виїзду за межі м. Запоріжжя без письмового дозволу посадових осіб органу поліції.
За допущення порушень умов перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_4 , ухвалою Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 13.07.2022 року було продовжено термін перебування під адміністративним наглядом строком на 6 місяців з наступними обмеженнями: реєстрацію в органах поліції за місцем мешкання 4 рази на місяць у вільний від роботи час; забороною відвідувати бари, ресторани, кафе та заклади, де продають спиртні напої на розлив, окрім випадків придбання товарів повсякденного попиту; не виходити з будинку за місцем проживання у вільний від роботи час з 21-00 до 05-00 години; забороною виїзду за межі м. Запоріжжя без письмового дозволу посадових осіб органу поліції, що здійснюють адміністративний нагляд.
ОСОБА_4 , перебуваючи під адміністративним наглядом, незважаючи на попередження, скоїла три адміністративні правопорушення: 01.09.2022 року, за що була притягнута до адмінвідповідальності за ст. 177 ч. 2 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.; 30.09.2022 року, була притягнута до адмінвідповідальності за ст. 187 ч. 2 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.; 12.01.2023 року була притягнута до адмінвідповідальності за ст. 187 ч.1 КУпАП та звільнена від адміністративної відповідальностів силу малозначності обмежившись усним зауваженням. Однак штрафи ОСОБА_4 , сплачені не були.
При спілкуванні з сусідами ОСОБА_4 , встановлено, що остання характеризується задовільно, проживає разом з матір'ю, яка хворіє та доглядає за нею. Може випити спиртні напої, але не зловживає. В конфліктах з сусідами помічена не була. Має онучку, за якою доглядає, коли донька на роботі.
Просив задовольнити подання у повному обсязі.
Представник ВП № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області в судове засідання не з'явився, надав заяву в якій просить подання про продовження адміннагляду розглядати без його участі та без засобів фіксації, подання підтримує.
Прокурор в судовому засіданні підтримав подання, надав заяву в якій просить подання про продовження адміннагляду розглядати без фіксування процесу технічними засобами.
ОСОБА_4 в судовому засіданні просила задовольнити подання частково, в частинеі з'являтися на реєстрацію не 4 а два рази на місяць, проти задоволення решти подання, не заперечує, розгляд провести без застосування технічних засобів фіксації процесу.
Вивчивши подання, матеріали додані до подання, заслухавши думку прокурора, суд вважає що подання таким, що підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення, встановлюється адміністративний нагляд.
Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за подання відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Судом встановлено, що 22.06.2020 року, вироком Хортицького районного суду м.Запоріжжя ОСОБА_4 була засуджена за ч.2 ст. 185, ч. 2 ст. 311 ч. 2 ст 15 КК України до 2 років 1 місяця позбавлення волі, звільнена з місць позбавлення волі 14.07.2021 року.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 була поставлена на профілактичний облік в ВП № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області, під підпис була попереджена про те, що в разі допущення адміністративних або кримінальних правопорушень на протязі строку погашення судимості, відносно неї буде ініційовано подання до Хортицького районного суду м.Запоріжжя про встановлення адміністративного нагляду.
ОСОБА_4 , перебуваючи на профілактичному обліку, незважаючи на попередження, скоїла адміністративні правопорушення: 01.09.2022 року, за що була притягнута до адмінвідповідальності за ст. 177 ч. 2 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.; 30.09.2022 року, була притягнута до адмінвідповідальності за ст. 187 ч. 2 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.; 12.01.2023 року була притягнута до адмінвідповідальності за ст. 187 ч.1 КУпАП та звільнена від адміністративної відповідальностів силу малозначності обмежившись усним зауваженням.
Згідно з частиною першою ст. 6 Закону України « Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ч.3 ст.6 вказаного Закону, термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до п."а" ч.3 Закону адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Враховуючи особу ОСОБА_4 , обставини скоєних нею правопорушень, суд вважає, що подання начальника ВП № 5 про продовження строку адміністративного нагляду ОСОБА_4 , підлягає частковому задоволенню та їй необхідно встановити дня для явки на реєстрацію, а саме 2 рази на місяць. В іншій частині подання задовольнити повністю.
Керуючись ст. 5, 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі», суд, -
Подання задовольнити частково.
Продовжити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працевлаштовану, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , строком на 6 місяців, встановивши наступні обмеження:
- З'являтися на реєстрацію до відділу поліції 2 (два) рази на місяць.
- Заборонити відвідувати бари, ресторани, кафе та заклади, де продають спиртні напої на розлив, окрім випадків придбання товарів повсякденного попиту;
- Заборонити виїзд за межі м. Запоріжжя без письмового дозволу посадових осіб органу поліції, що здійснюють адміністративний нагляд.
В іншій частині подання залишити без задоволення.
Копію даної ухвали невідкладно направити начальнику ВП № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області для виконання.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи діб з дня її проголошення до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції.
Суддя: ОСОБА_1