16 лютого 2023 рокуЛьвівСправа № 380/12886/22 пров. № А/857/15742/22
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Коваля Р. Й.,
суддів Гуляка В. В.,
Ільчишин Н. В.,
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2022 року (прийняте за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у м. Львові суддею Морською Г. М.) у справі 380/12886/22 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинення певних дій,
У вересні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі також - ГУ ПФУ у Львівській області), в якому просив:
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ у Львівській області щодо відмови у перерахунку з 01 січня 2021 його пенсії, призначеної згідно із Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років , а також додаткових видів грошового забезпечення, наведених в довідці про розмір грошового забезпечення від 09.11.2021 № 471;
- зобов'язати ГУ ПФУ у Львівській області здійснити перерахунок його пенсії, призначеної згідно із Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, наведених в довідці про розмір грошового забезпечення від 09.11.2021 № 471 та її виплату з 01 січня 2021 року з урахуванням попередньо виплаченої суми.
Позовні вимоги обґрунтовував тим, що перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Вказує, що ГУ ДФС у Львівській області видало йому довідку від 09.11.2021 № 471 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Зазначає, що звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області з заявою щодо перерахунку пенсії, долучивши до заяви довідку, проте відповідач надіслав лист, яким відмовив у перерахунку пенсії відповідно до довідки, вважаючи, що підстав для проведення перерахунку пенсії немає.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2022 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись із цим рішенням, його оскаржив ОСОБА_1 , який вважає, що оскаржуване рішення прийняте з порушенням норм матеріального права, без повного та всебічного з'ясуванням обставин справи. Тому просив скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким позов задовольнити.
Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що з довідки від 09.11.2021 № 471 видно, що розміри додаткових видів його грошового забезпечення змінилися, що є підставою для перерахунку пенсії, який відповідач повинен був провести на підставі поданої ним заяви та наданих документів.
Відповідно до частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у зв'язку з розглядом справи у письмовому провадженні фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 проходив службу в органах податкової міліції, відповідно до наказу № 7-о від 24.01.2020 звільнений з податкової міліції у відставку.
Відповідно до протоколу від 28.01.2020 за пенсійною справою № 1305021226 ОСОБА_1 з 20.02.2020 призначена пенсія за вислугу років.
Пенсія позивачу обчислена із грошового забезпечення, що складається з суми:
- основних (посадовий оклад 5500 грн, оклад за військовим званням 1410 грн., надбавки за вислугу років 45 % 3109,50 грн);
- середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці в розмірі 3323,39 грн.
Основний розмір пенсії обчислено як 50 % від суми грошового забезпечення та становить 6671,45 грн. Загальний розмір пенсії з урахуванням надбавки за дитину віком до 18 років становить 9128,45 грн.
ГУ ДФС у Львівській області 09.11.2021 видало довідку № 471 про те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб № 103 від 21.02.2018 розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами, чинними на 01.12.2020 (день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, що проходять службу) за посадою старшого інспектора з особливих доручень третього відділу оперативного управління ГУ ДФС у Львівській області становить усього 32 084,00 грн, яка складається з:
посадового окладу 5500 грн,
окладу за військовим званням (підполковник податкової міліції) 1410,00 грн.,
надбавки за вислугу років (45 %) 3109,50 грн,
надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15 %) 825,00 грн,
надбавки за особливості проходження служби (100 %) 10019,50 грн,
премії (204 %) 11 220,00 грн.
ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою від 15.08.2022, просив здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2021 на підставі довідки ГУ ДФС у Львівській області № 471 від 09.11.2021.
Листом № 11736-12214/К-52/8-1300/21 від 29.08.2022 ГУ ПФУ у Львівській області надало відповідь, відповідно до якої відмовило у перерахунку пенсії заявника. Зазначило, що після визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2 Постанови №103, якими було передбачено проведення перерахунку пенсій відповідно до Постанови №704, інших рішень Уряду щодо умов та порядку перерахунку пенсій військовослужбовців та прирівняних до них осіб не приймалося. Відтак, відсутні правові підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 471 від 09.11.2021.
Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що пенсія на підставі Закону №2262-XII призначена позивачу з 28.01.2020 з урахуванням як основних, так і додаткових видів грошового забезпечення, в т. ч. надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.
З огляду на ці обставини суд визнав помилковими і безпідставними посилання позивача на рішення суду в справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними і нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, позаяк призначення та/чи перерахунок пенсії ОСОБА_1 на виконання Постанови № 103 (з 01.01.2018) не проводилися.
Крім того зазначив, підставою для перерахунку пенсії відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ є збільшення розміру складових грошового забезпечення, яке відбувається на підставі відповідного рішення Уряду. Проте, жодного рішення щодо збільшення розміру грошового забезпечення після 01.03.2018 (набрання чинності Постанови № 704) Кабінет Міністрів України не приймав.
Вказав, що зміна (збільшення) в грудні 2020 року розміру цих додаткових складових грошового забезпечення не є підставою для перерахунку пенсій колишнім працівникам податкової міліції відповідно до статті 63 Закону № 2262-XII, а при призначенні пенсії їх розмір враховано в усередненому за 24 місяці перед датою звільнення розмірі. Тому довідка № 471 від 09.11.2021 правомірно не врахована органом ПФУ для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Колегія суддів апеляційного суду погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на таке.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правових захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.21991 за № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять:
посадовий оклад, оклад за військовим званням;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).
Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Процитована норма статті 43 Закону міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 в адміністративній справі № 826/3858/18.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
21.02.2018 КМУ прийняв постанову № 103, пунктом 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови КМУ № 704.
13.02.2008 постановою КМУ № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45), відповідно до пункту 3 якого на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.
Пунктом 4 Порядку № 45 (у редакції, чинній на час здійснення перерахунку) перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.
З огляду на викладені вище норми законодавства, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними і нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 набрало законної сили 05.03.2019.
Відтак, з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років на підставі Закону № 2262-XII з 28.01.2020. Відповідно даних протоколу за пенсійною справою №1305021226 від 28.01.2020 пенсія обчислена із суми грошового забезпечення, що включало не лише основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавку за вислугу років), а й середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці до звільнення.
Отже, пенсія на підставі Закону № 2262-XII призначена позивачу з 28.01.2020 з урахуванням як основних, так і додаткових видів грошового забезпечення.
Враховуючи наведене, колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що посилання позивача на рішення суду у справі № 826/3858/18 яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 є помилковими та безпідставними, оскільки призначення та/чи перерахунок пенсії ОСОБА_1 на виконання Постанови №103 (з 01.01.2018) не проводилися.
Суд апеляційної інстанції наголошує на тому, що заява пенсіонера та додані до неї документи, які дають право на подальше підвищення пенсії (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій), є підставою для перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, проте за умови, якщо її видача державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45, обумовлена зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Тобто, вирішення питання щодо наявності у позивача права на перерахунок його пенсії, у тому числі моменту, з якого, на думку позивача у нього виникло таке право, нерозривно пов'язане із підставою підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що ГУ ДФС у Львівській області сформовано для позивача нову довідку № 471 від 09.11.2021 про розмір грошового забезпечення станом на 01.12.2020, згідно з якою розмір грошового забезпечення за відповідною посадою становить 32084,00 грн, який складається зі складових: посадовий оклад - 5500,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник податкової міліції - 1410,00 грн; надбавка за вислугу років (45 %) - 3109,50 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15 %) - 825,00 грн; надбавка за особливості проходження служби (100 %) - 10019,50 грн; премія (204 %) - 11220,00 грн.
Тобто, згідно цієї довідки № 471 від 09.11.2021 підполковникам податкової міліції за відповідною посадою старшого інспектора з особливих доручень третього відділу оперативного управління ГУ ДФС у Львівській області станом на 01.12.2020 було нараховано надбавку за службу в умовах режимних обмежень 15 %, надбавку за особливості проходження служби у розмірі 100 % та премію у розмірі 204 %.
Проте, суд апеляційної інстанції вважає, що довідка, яка видана ГУ ДФС у Львівській області № 471 від 09.11.2021 про розмір грошового забезпечення станом на 01.12.2020, не надає позивачу права на перерахунок його пенсії з 01.01.2021, з огляду на таке.
Так, пунктом 1 розділу II Порядку № 616 передбачено, що посадові оклади особам начальницького складу податкової міліції встановлюються залежно від займаних ними посад у розмірах, установлених додатками 9-11 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб та визначених у штатних розписах відповідних органів ДФС», з дня призначення на відповідну посаду.
Відповідно до ч. 2 Розділу IV Порядку № 616 керівник ДФС та керівники її територіальних органів у межах асигнувань, що виділяються на утримання відповідних органів, мають право встановлювати надбавку за особливості проходження служби у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.
Надбавка для керівників, заступників керівників та інших осіб начальницького складу податкової міліції структурних підрозділів територіального органу ДФС, а також для перших заступників, заступників керівників територіальних органів ДФС нижчого рівня встановлюється та виплачується на підставі наказу керівника територіального органу ДФС за поданням, погодженим першим заступником або заступником керівника територіального органу ДФС відповідно до розподілу обов'язків.
У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення службової дисципліни надбавка за особливості проходження служби знімається або розмір її зменшується.
У разі недостатності фонду грошового забезпечення для проведення виплати надбавки її розмір переглядається.
Надбавку може бути переглянуто у бік як збільшення, так і зменшення або знято у тому самому порядку, в якому здійснюється її встановлення.
Виплата надбавки за службу в умовах режимних обмежень передбачена положеннями глави 6 розділу IV «Щомісячні додаткові види грошового забезпечення» Порядку № 616, пунктом 1 та 2 якої визначено, що надбавка за службу в умовах режимних обмежень виплачується особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) у розмірах та порядку, визначених постановою Кабінету Міністрів України № 414 від 15.06.1994 «Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці», з дня її встановлення згідно з наказом.
Виплата надбавки припиняється з дати видання наказу про зняття надбавки.
Преміювання осіб начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) здійснюється відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення, відповідно до положення про преміювання, затвердженого наказом ДФС (глава 9 розділу IV «Щомісячні додаткові види грошового забезпечення» Порядку № 616).
Отже, порядок встановлення та виплати зазначених надбавок та премії працівникам податкової міліції врегульовано відомчим нормативним актом. Розмір таких надбавок та премії є змінним, залежить від результатів роботи працівників податкової міліції та наявності економії фонду грошового забезпечення, а тому носить тимчасовий характер.
Водночас, підставою для перерахунку пенсії відповідно до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ є збільшення розміру складових грошового забезпечення, яке відбувається на підставі відповідного рішення Кабінету Міністрів України.
Відтак, за встановлених обставин, у контексті наведених вимог законодавства, яким врегульовані спірні правовідносини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що збільшення відсоткового розміру окремих видів грошового забезпечення працівникам податкової міліції за аналогічною посадою на підставі розпорядчих документів ДФС, не є тотожним підвищенню грошового забезпечення на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, а тому таку зміну розміру грошового забезпечення за окремою посадою не можна розглядати як підвищення грошового забезпечення військовослужбовців загалом.
Аналогічна правова позиція викладена Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 13.05.2020 у справі № 592/5164/16-а, в якій зазначено, що накази Міністра оборони України, якими встановлювався розмір премії для військовослужбовців, є відомчими, внутрішніми документами, які носять тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів та не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії військовослужбовців відповідно до частини третьої статті 63 Закону України № 2262.
З урахуванням викладеного, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про відсутність підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 471 від 09.11.2021 про розмір грошового забезпечення станом на 01.12.2020 та правомірність не врахування цієї довідки органом ПФУ для проведення перерахунку пенсії позивача.
За таких обставин колегія суддів приходить до переконання, що місцевий суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Статтею 316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З урахуванням викладеного, рішення суду першої інстанції є законним, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують, тому підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст. ст. 229, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2022 року в адміністративній справі 380/12886/22 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає оскарженню в касаційному порядку, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 328 КАС України.
Головуючий суддя Р. Й. Коваль
судді В. В. Гуляк
Н. В. Ільчишин