2/130/128/2023
130/1280/22
"25" січня 2023 р.
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Верніка В.М.;
із участю: секретаря Лавріненко Ю.В.,
прокурора Петлик І.В.,
відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жмеринка цивільну справу за позовом керівника Жмеринської окружної прокуратури Філімонова Олега Віталійовича в інтересах держави в особі Жмеринської міської ради Вінницької області в особі Комунального некомерційного підприємства "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
28.06.2022 року керівник Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області Філімонов О.В. в інтересах держави в особі Жмеринської міської ради Вінницької області в особі КНП "Жмеринська центральна районна лікарня" звернувся до Жмеринського міськрайонного суду з цим позовом до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину. Підставами заявлених вимог вказано те, що ухвалою Жмеринського міськрайонного суду від 24.03.2021 року у справі №130/120/21 ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України у зв'язку із примиренням з потерпілим, а кримінальне провадження №12020020130000519 від 27.01.2020 року по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, закрито у зв'язку зі звільненням обвинуваченого від кримінальної відповідальності. Вказана ухвала суду набула законної сили 01.04.2021 року. Кримінальне провадження №12020020130000519 відносно ОСОБА_1 закрито судом за нереабілітуючих підстав. Так, згідно ухвали Жмеринського міськрайонного суду від 24.03.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 обвинувачувався за ч.1 ст.286 КК України в тому, що він 27.10.2020 року біля 16:45 годин, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, керуючи технічно-справним мотоблоком "Zubr JR-Q78" по автодорозі Т-0218 на перехресті з польовою дорогою у напрямку с.Слобода-Межирівська Жмеринського району в порушення пунктів 2.9, 10.1, 16.13 Правил дорожнього руху України, під час виконання повороту ліворуч не переконався, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, та не надавши переваги зустрічному транспортному засобу, виїхав на смугу зустрічного руху, де з необережності допустив зіткнення із автомобілем марки "Volkswagen Transporter T4", державний номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_2 , внаслідок чого пасажир мотоблоку ОСОБА_3 отримала середнього ступеню тяжкості тілесні ушкодження у вигляді відкритого перелому дистального мета-епіфізу лівої велико-гомілкової кістки зі сміщенням та малогомілкової кістки в нижній третині. Як вбачається з повідомлення КНП "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської міської ради від 20.06.2022 року №1202/01-05, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебувала на стаціонарному лікуванні у травматологічному відділенні жаної медичної установи з 27.10.2020 року до 08.12.2020 року, історія хвороби №6504. Вартість лікування ОСОБА_3 за даний період склала 68940,14 грн. Згідно наданої інформації Жмеринською міською радою від 23.06.2022 жодних відшкодувань у встановленому законодавством порядку витрат на лікування, понесених закладом охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_3 здійснено не було. На час розгляду судом кримінального провадження відносно ОСОБА_1 цивільний позов у порядку ст.128 КПК України прокурором не заявлявся. На разі КНП "Жмеринська ЦРЛ" перебуває у власності Жмеринської міської ради. Виходячи з викладеного, ОСОБА_1 зобов'язаний у відповідності до вимог ст.1206 ЦК України відшкодувати 68940,14 грн. витрат, понесених закладом охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілої від кримінального правопорушення ОСОБА_3 .. Відсутність відшкодування коштів, витрачених закладом охорони здоров'я внаслідок вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення, на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_3 негативно впливають на фінансування витрат на лікування інших хворих, внаслідок чого порушуються інтереси держави у сфері дотримання прав і свобод людини і громадянина в галузі охорони здоров'я та забезпечення пов'язаних з ними державних гарантій, що і є підставою для звернення прокурора в межах своєї компетенції до суду на захист державних інтересів. Також зауважив, що КНП "Жмеринська ЦРЛ" створене рішенням 21 сесії Жмеринської районної ради Вінницької області 7 скликання від 12.04.2018 року відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", шляхом перетворення Комунальної установи "Жмеринська центральна районна лікарня" у Комунальне некомерційне підприємство "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської районної ради. Рішенням 3 позачергової сесії Жмеринської районної ради 8 скликання від 23.12.2020 року "Про передачу до комунальної власності Жмеринської територіальної громади цілісних майнових комплексів комунальних некомерційних підприємств закладів медицини" КНП Жмеринська ЦРЛ" передано безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Жмеринського району Вінницької області до комунальної власності Жмеринської міської територіальної громади як цілісний майновий комплекс, юридичну особу спільно з майном і будівлями. КНП Жмеринська ЦРЛ" є правонаступником усього майна, всіх прав та обов'язків комунального некомерційного підприємства "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської районної ради. Майно КНП Жмеринська ЦРЛ" є власністю Жмеринської міської територіальної громади. Джерелами формування майна та коштів даного підприємства є, зокрема, кошти місцевого, державного бюджету (бюджетні кошти). Ненадходження коштів до відповідного бюджету призводить до порушень діяльності зазначеного лікувального закладу щодо безоплатного надання медичних послуг населенню та порушує інтереси держави, внаслідок чого виникає передбачене законом право прокурора на звернення до суду з позовом для їх захисту.
Ухвалою Жмеринського міськрайонного суду від 18.07.2022 року відкрито провадження в даній справі та визначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін на 14.09.2022 року, зокрема відповідача ОСОБА_1 у спосіб розміщення оголошення на офіційному веб-порталі "Судова влада України".
Заперечень сторін проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження до суду не надійшло.
В судовому засіданні прокурор Петлик І.В. підтримала заявлені позовні вимоги з підстав викладених у позові. Просила задоволити даний позов.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені до нього позовні вимоги визнав у повному обсязі. Вказавши, що погоджується з тим, що він вчинив вказане кримінальне правопорушення, а відтак повинен сплатити витрати на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_3 . Щодо обчисленої суми витрат на стаціонарне лікування останньої в розмірі 68940,14 грн. не заперечував, зауваживши лише, що він не має можливості одразу сплати всю цю суму, тому буде це робити частинами.
Представники Жмеринської міської ради та КНП "Жмеринська ЦРЛ" в судове засідання за його належним викликом не з'явився, однак останній подав попередньо до суду письмову заяву про розгляд даної справи без його участі, у якій також вказав, що позов підтримує в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши доводи позовної заяви, дослідивши представлені докази, суд доходить наступного.
Так, в судовому засіданні встановлено, що згідно копії ухвали Жмеринського міськрайоннного суду Вінницької області від 24.03.2021 року (а.с.13-14) відповідача ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, у зв'язку із примиренням з потерпілим, й кримінальне провадження №12020020130000519 від 27.01.2020 відносно ОСОБА_1 по обвинуваченню у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, закрито у зв'язку зі звільненням обвинуваченого від кримінальної відповідальності. Вказана ухвала суду набула законної сили 01.04.2021 року.
З копій висновків експерта №108 від 28.12.2020 року (а.с.15) та №3/108-2020 року від 15.01.2021 року (а.с.16-17) вбачається, що у ОСОБА_3 згідно медичних документів, мали місце відкритий (з наявністю рани) перелом дистального мета-епіфізу лівої велико-гомілкової кістки зі зміщенням та малогомілкової кістки в нижній третині. Дані переломи виникли від дії тупого предмету при умові шляхово-транспортної пригоди, невиключно внаслідок зіткнення транспортного засобу з причепом мотоблоку (будучи пасажиром причепу) з наступним падінням тіла на дорожнє покриття, що мало місце 27.10.2020 року. Оскільки відкритий перелом дистального мета-епіфізу велико-гомілкової кістки не є ушкодженням, що небезпечне для життя, але яке потягло за собою тривалий розлад здоров'я (понад 21 добу), тому всі виявлені ушкодження належать до ушкоджень середньої тяжкості.
Згідно копії повідомлення КНП "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської міської ради від 20.06.2022 року №1202/01-05 (а.с.20-21) вбачається, що громадянка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканка с.Слобода-Межирівська Жмеринського району Вінницької області перебувала на стаціонарному лікуванні у травматологічному відділенні КНП "Жмеринська ЦРЛ" з 27.10.2020 року до 08.12.2020 року включно, історія хвороби №6504. Вартість лікування ОСОБА_3 з 27.10.2020 року до 08.12.2020 року склала 68940 грн 14 коп згідно розрахунку: жовтень 2020 року : 4 л/д х 1401,83 грн = 5 607,32 грн; листопад 2020 року: 30 л/д х 1613,39 грн = 48401,70 грн; грудень 2020 року: 8 л/д х 1866,39 грн = 14 931,12 грн. Разом за 42 л/д сумарна вартість лікування 68940,14 грн. Кошти на лікування вказаної громадянки на рахунок КНП "Жмеринська ЦРЛ" не надходили, підприємство не використовувало процесуальний порядок повернення коштів на лікування. В теперішній час підприємство перебуває у власності Жмеринської міської ради.
З довідки-розрахунку вартості одного ліжко-дня по КНП "Жмеринська ЦРЛ" за жовтень 2020 року (а.с.22), що формувалася на підставі накопичувальної відомості фактичних видатків за період 01.10.2020 року - 31.10.2020 року (а.с.23), накопичувальної відомості за період 01.10.2020 року - 31.10.2020 року (а.с.24) та відомості з діяльності цілодобового стаціонару за жовтень 2020 року (а.с.25) вбачається, що вартість одного ліжко-дня у КНП "Жмеринська ЦРЛ" за жовтень 2020 року становить 1401,83 грн.
З довідки-розрахунку вартості одного ліжко-дня по КНП «Жмеринська ЦРЛ» за листопад 2020 року (а.с.26), що формувалася на підставі накопичувальної відомості фактичних видатків за період 01.11.2020 року - 30.11.2020 року (а.с.27), накопичувальної відомості за період 01.11.2020 року - 30.11.2020 року (а.с.28) та відомості з діяльності цілодобового стаціонару за листопад 2020 року (а.с.29) вбачається, що вартість одного ліжко-дня у КНП "Жмеринська ЦРЛ" за листопад 2020 року становить 1613,39 грн.
З довідки-розрахунку вартості одного ліжко-дня по КНП "Жмеринська ЦРЛ" за грудень 2020 року (а.с.30), що формувалася на основі накопичувальної відомості фактичних видатків за період 01.12.2020 року - 31.12.2020 року (а.с.31), накопичувальної відомості за період 01.12.2020 року - 31.12.2020 року (а.с.32) та відомості з діяльності цілодобового стаціонару за грудень 2020 року (а.с.25) вбачається, що вартість одного ліжко-дня в КНП "Жмеринська ЦРЛ" за грудень 2020 року становить 1866,39 грн.
Згідно розрахунку вартості стаціонарного лікування (а.с.35) вартість стаціонарного лікування потерпілої ОСОБА_3 у КНП "Жмеринська ЦРЛ" за період з 27.10.2020 року до 08.12.2020 року включно загалом становить 68940,14 грн.
Згідно положень п.1.1, 3.1 Статуту, затвердженого рішенням 8 сесії 8 скликання Жмеринської міської ради від 16.12.2021 року №430 (а.с.36-42) КНП "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської міської ради є лікарняним закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної/спеціалізованої медичної допомоги та здійснює забезпечення медичного обслуговування населення шляхом надання йому медичних послуг в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та Статутом.
Згідно п.1.2 вказаного Статуту (а.с.36-42) підприємство створене рішенням 21 сесії Жмеринської районної ради Вінницької області 7 скликання від 12.04.2018 року відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" шляхом перетворення Комунальної установи "Жмеринська центральна районна лікарня" у Комунальне некомерційне підприємство "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської районної ради.
Відповідно до п.1.3 Статуту (а.с.36-42) рішенням 3 позачергової сесії Жмеринської районної ради 8 скликання від 23.12.2020 року "Про передачу до комунальної власності Жмеринської територіальної громади цілісних майнових комплексів комунальних некомерційних підприємств закладів медицини" КНП "Жмеринська центральна районна лікарня" передано безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Жмеринського району Вінницької області до комунальної власності Жмеринської міської територіальної громади як цілісний майновий комплекс, юридичну особу спільно з майном і будівлями.
Згідно п.п.1.4.1 п.1.4 Статуту (а.с.36-42) підприємство є правонаступником усього майна, всіх прав та обов'язків Комунального некомерційного підприємства "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської районної ради. Майно підприємства є власністю Жмеринської міської територіальної громади.
Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань КНП "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської міської ради зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 19.02.2021 року (а.с.43-44).
З копії повідомлення виконкому Жмеринської міської ради від 23.06.2022 року №02-5/10-1270 (а.с.47) вбачається, що жодних відшкодувань у встановленому законодавством порядку витрат на лікування, понесених закладом охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_3 , яка перебувала на стаціонарному лікуванні у КНП "Жмеринська ЦРЛ" в період з 27.10.2020 року до 08.12.2020 року, здійснено не було. Звернення до суду із позовною заявою Жмеринською міською радою не вчинено у зв'язку з обмеженим фінансуванням видатків для сплати судового збору.
Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Жмеринська міська рада зареєстрована у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 03.03.1974 року та 22.03.2006 року внесено запис до даного реєстру (а.с.48).
Вказані докази суд приймає до уваги, так як вони зібрані та представлені із дотриманням вимог закону, не суперечать один одному та ніким не оскаржуються.
Підставою звернення з даним позову є фактичні обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також правові норми, на які він посилається в підтвердження своїх вимог: невідшкодування відповідачем в добровільному порядку витрат, понесених на лікування потерпілого закладом охорони здоров'я, внаслідок чого порушуються інтереси держави у сфері дотримання прав і свобод людини і громадянина в галузі охорони здоров'я та забезпечення пов'язаних з ними державних гарантій.
Відповідно до вимог ч.1 ст.1206 ЦК України особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, зобов'язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього кримінального правопорушення, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.
Згідно роз'яснень, що містяться у п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 07.07.1995 року №11 "Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину та судових витрат", питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з "Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.1993 року №545 (далі-Порядок). Як передбачено цим Порядком, сума коштів, що підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров'я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, з урахуванням кількості ліжко-днів, проведених ним у стаціонарі, та щоденної вартості його лікування. Термін і обґрунтованість перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні визначається на підставі даних лікувального закладу, де він перебував на лікуванні. Витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню у повному обсязі і зараховуються до відповідного державного бюджету залежно від джерел фінансування закладу охорони здоров'я або на рахунок юридичної особи, якій належить заклад. Пунктом 3 цього Порядку встановлено, що визначена сума коштів на лікування потерпілого стягується судом з обвинуваченого або фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, при ухваленні вироку за позовом закладу охорони здоров'я або прокурора. У разі коли при ухваленні вироку сума коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого, ще не була визначена і рішення про їх відшкодування не було прийнято, стягнення провадиться в порядку цивільного судочинства за позовом вказаних юридичних осіб. У такому ж порядку відшкодовуються витрати на стаціонарне лікування особи, яка постраждала від злочину, в разі закриття кримінального провадження за нереабілітуючими обставинами.
Відповідно до ч.7 ст.128 КПК України, особа, яка не пред'явила цивільного позову в кримінальному провадженні, а також особа, цивільний позов якої залишено без розгляду, має право пред'явити його в порядку цивільного судочинства.
Згідно п.3 ст.131-1 Конституції України на органи прокуратури України покладається представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Відповідно до ч.3 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Рішенням Конституційного Суду України №3-рп/99 від 08.04.1999 року встановлено, що поняття "інтереси держави" є оціночним і в кожному конкретному випадку прокурор чи його заступник самостійно визначає з посиланням на законодавство підстави подання позову, вказує, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Інтереси держави відрізняються від інтересів інших учасників суспільних відносин. В основі перших завжди є потреба у здійсненні загальнодержавних дій, програм, спрямованих на захист суверенітету, територіальної цілісності, державного кордону України, гарантування її державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, охорону землі як національного багатства, захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання тощо.
Згідно вимог ч.3 ст.1206 ЦК України якщо лікування проводилося закладом охорони здоров'я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, спільній власності територіальних громад, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету, за рахунок якого таке лікування фінансувалося. Якщо лікування проводилося закладом охорони здоров'я, який за відповідні надані медичні послуги отримує кошти згідно з договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, такі кошти зараховуються до Державного бюджету України.
Так, витрати, понесені медичною установою на лікування потерпілих від злочину та їх непогашення, призводять до ненадходження коштів до відповідного бюджету, що створює навантаження на бюджет та ускладнює процес безкоштовного лікування осіб, які цього потребують, чим завдається істотна шкода державним інтересам. Водночас, додержання всіма учасниками суспільних відносин принципу законності, який закріплено у статті 68 Конституції України, є обов'язковою умовою досягнення загальнонаціональної мети українського народу -побудови демократичної, соціальної, правової держави.
Таким чином, дії ОСОБА_1 порушують не лише матеріальні інтереси держави, а й нематеріальні-порушення принципів законності та верховенства права, що закріплені Конституцією України.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно положень ст.18-1 Закону України "Про місцеве самоврядування" орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.
Вказані положення Закону передбачають право Жмеринської міської ради на захист інтересів громади щодо забезпечення належного матеріально-технічного та фінансового забезпечення галузі охорони здоров'я, у тому числі право на звернення до суду в спосіб, передбачений статтею 16 ЦК України.
Згідно повідомлення Жмеринської міської ради" від 23.06.2022 року №02-5/10-1270, заходи щодо відшкодування оспорюваних збитків, завданих медичній установі, не вживалися.
Отже, нездійснення дотепер органом місцевого самоврядування - Жмеринською міською радою захисту інтересів держави в особі Жмеринської територіальної громади щодо відшкодування винною особою понесених КНП "Жмеринська центральна районна лікарня» Жмеринської міської ради витрат на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_3 , надто з урахуванням того, що згідно ст.3 Конституції України, зокрема, людина, її життя і здоров'я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, Жмеринська окружна прокуратура у даному випадку може вживати заходів представницького характеру на захист інтересів держави у порядку, передбаченому ст. 23 Закону України "Про прокуратуру".
Таким чином, в судовому засіданні на підставі представлених стороною позивача належних та допустимих доказів встановлено, що відповідач ОСОБА_1 в порушення вимог цивільного закону щодо обов'язку винної у вчиненні злочину особи відшкодувати витрати закладові охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину, не відшкодував понесені КНП "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської міської ради витрати в сумі 68940,14 грн на стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_3 , позаяк відповідачем не представлено суду будь-яких доказів щодо здійснення ним у добровільному порядку відповідних відшкодувань навіть частково, обставини чого безумовно визнані відповідачем в судовому засіданні і це визнання не суперечить закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб.
Відтак, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги щодо стягнення з відповідача ОСОБА_1 вказаної суми витрат на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_3 в сумі 68940,14 грн підлягають задоволенню у повному обсязі.
З урахуванням того, що сторона позивача при подачі даного позову звільнений законом від сплати судового збору за предметом даного позову, пропорційно задоволеним позовним вимогам з відповідача на користь держави підлягає стягненню 2481 грн судового збору за мінімальною ставкою щодо вимог майнового характеру юридичної особи, якою є позивач.
На підставі викладеного, керуючись ст.3, 131-1 Конституції України, ст.22, 1206 ЦК України,ст.23 Закону України "Про прокуратуру", ст.4, 5, 10, 13, 19, 23, 27, 76, 82, 89, 141, 223, 259, 263, 264, 274, 275, 279 ЦПК України, суд, -
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , мешканця АДРЕСА_1 ) на користь держави в особі Жмеринської міської ради (м.Жмеринка, вул. Центральна, 4, код ЄДРПОУ 03084233) в особі Комунального некомерційного підприємства "Жмеринська центральна районна лікарня" Жмеринської міської ради (м.Жмеринка, вул. Київська, 288, код ЄДРПОУ 01982525) 68940 (шістдесят вісім тисяч дев'ятсот сорок) гривень 14 копійок в рахунок відшкодування витрат на стаціонарне лікування ОСОБА_3 , потерпілої від злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, (реквізити для зарахування коштів: Жмеринська ТГ, ГУК у Вінницькій області/м.Жмеринка/24060300, 37979858 Казначейство України, р/р UA218999980314080544000002854, 24060300 інші надходження).
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , мешканця АДРЕСА_1 ) на користь держави (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одну) гривню судових витрат із сплати судового збору.
Рішення набуває законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, не подано апеляційну скаргу.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, Вінницькому апеляційному суду через Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області.
Повне судове рішення складено 03.02.2021 року.
Суддя Вернік В.М.