16 лютого 2023 року Справа № 160/2746/23
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Бондар М.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції ГУНП в Дніпропетровській області, Інспектора лейтенанта поліції Павленко Анни Миколаївни 3 батальйон 4 рота про скасування постанови, -
14.02.2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції ГУНП в Дніпропетровській області, Інспектора лейтенанта поліції Павленко Анни Миколаївни 3 батальйон 4 рота, в якій позивач просить скасувати постанову ЕАС № 6506516 від 06.02.2023 про притягнення до адміністративної відповідальності за закритий номерний знак у вигляді штрафу в розмірі 1190 грн. за частиною 1 статті 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення за відсутності доказів.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що предметом спору є саме притягнення позивача до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1190 (одна тисяча сто дев'яносто) гривень.
За таких обставин, дана адміністративна справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а не Дніпропетровському окружному адміністративному суду.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з частиною 1 сттатті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частини 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
В позовній заяві ОСОБА_1 зазначив місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , яке знаходиться в межах територіальної підсудності Жовтневого районного суду м. Кривий Ріг.
Таким чином, дана адміністративна справа предметно не підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду та підлягає передачі до Жовтневого районного суду м. Кривий Ріг за місцем проживання та реєстрації позивача.
Керуючись ст.ст. 19, 20, 29, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції ГУНП в Дніпропетровській області, Інспектора лейтенанта поліції Павленко Анни Миколаївни 3 батальйон 4 рота про скасування постанови - передати до Жовтневого районного суду м. Кривий Ріг.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.В. Бондар