16 лютого 2023 року Справа № 160/21136/22
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Захарчук-Борисенко Н. В.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити,-
02.01.2023 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Дніпропетровській області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі листа-повідомлення від 08.11.2022 року №30/5 - 1061 про настання підстав для перерахунку пенсії та за довідкою від 08.11.2022 року № 30/5 - 1060 Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Дніпропетровській області за судовими рішеннями у справі №160/11731/22 з врахуванням розміру пенсії 71 % від розмірів грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії (згідно рішення від 11.11.2021 року Дніпропетровського окружного адміністративного суду та постанови від 22.03.2022 року Третього апеляційного адміністративного суду у справі №160/15563/21, рішення від 25.07.2022 року Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі №160/8391/22), не нарахуванні, невиплаті компенсації втрати частини у зв'язку із невиплатою частини перерахованої пенсії.
- зобов'язати ГУ ПФУ в Дніпропетровській області здійснити перерахунок моєї пенсії та виплатити перераховану пенсію ОСОБА_1 на підставі листа-повідомлення від 08.11.2022 року №30/5 - 1061 про настання підстав для перерахунку пенсії та за довідкою від 08.11.2022 року № 30/5 - 1060 Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Дніпропетровській області за рішенням від 21.10.2022 року у справі №160/11731/22, виходячи з розрахунку розміру пенсії 71 % від розміру грошового забезпечення для обчислення основного розміру пенсії без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених платежів та нарахуванням компенсації втрати частини доходу за весь період невиплати у зв'язку із невиплатою частини перерахованої пенсії із врахуванням судових рішень у справах №160/15563/21, №160/15575/21, №160/8391/22, №160/11731/22.
В обгрунтування позовних позивач вказує, що спірні правовідносини у межах даної справи виникли з приводу не вчинення пенсійним органом дій щодо своєчасного перерахунку та виплати позивачу пенсії на підставі довідки Управління Держспецзв'язку у Дніпропетровській області №30/5-1060 від 08.11.2022 року. Також позивачем наголошується на необхідності нарахувати та виплати компенсацію втрати частини доходу з 01.01.2022 року, оскільки відповідач, отримавши оновлену довідку, мав обов'язок здійснити своєчасний розрахунок та виплату пенсії позивачу разом з компенсацією втрати частини доходу.
Ухвалою суду від 02.01.2023 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/21136/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у письмовому провадженні в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
13.02.2023 року позивачем подано до суду клопотання про процесуальні порушення, допущені відповідачем при поданні відзиву на позовну заяву.
15.02.2023 року представником відповідача подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній заперечує проти задоволення позовних вимог у повному обсязі, зважаючи на таке. Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону №2262, якою визначені розміри пенсій за вислугу років, визначено, що максимальний розмір пенсії обчислений згідно цієї статті не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Відповідно до ч. 5 та 6 ст. 162 КАЧС України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Зважаючи на той факт, що відповідач отримав ухвалу про відкриття провадження 14.01.2023 року, що підтверджується Довідкою про доставку електронного листа, а відзив на позовну заяву подано 15.02.2023 року, суд розглядає справу за наявними матеріалами, без врахування відзиву.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджується, зокрема протоколом з пенсійної справи, що позивачу призначена пенсія за вислугу років у розмірі 71% від його грошового забезпечення.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №160/11731/22 від 21.10.2022 року зобов'язано Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Дніпропетровській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_1 , із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, додаткових щомісячних видів грошового забезпечення та премії, розмір яких визначається шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (тобто станом на 01.01.2022 року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 року (в редакції від 30.08.20217 року), для проведення перерахунків розміру пенсії з 01.01.2022 року.
Листом №30/5-1061 від 08.11.2022 року Управлінням Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Дніпропетровській області на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21.10.2022 року по справі №160/11731/22 надіслано Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській довідку №30/5-1060 від 08.11.2022 року про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії станом на 01.01.2022 року.
У матеріалах справи також наявна довідка №30/5-1060 від 08.11.2022 року, видана станом на 01.01.2022 року за посадою «Начальник Управління», відповідно до якої:
- посадовий оклад - 13 100,00 грн;
- оклад за військовим (спеціальним) званням «полковник» - 2 080,00 грн;
- надбавка за вислугу років (50%) - 7 590,00 грн;
- надбавка за виконання особливо важливих завдань (45%) - 10 246,50 грн;
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень (20%) - 2 620,00 грн;
- надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (20%) - 2 620,00 грн;
- надбавка за кваліфікацію (7%) - 917,00 грн;
- премія (80%) - 10 480,00 грн.
Всього - 49 653,00 грн.
30.11.2022 року позивач звернувся до пенсійного органу з заявою про перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки, додавши до заяви вказану вище довідку.
ГУ ПФУ в Дніпропетровській області листом №37576-30217/Р-01/8-0400/22 від 12.12.2022 року повідомив ОСОБА_1 про відсутність підстав для перерахунку пенсії за даними довідки від 08.11.2022 року №30/5-1060, яка надана управлінням Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Дніпропетровській області.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Статтею 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно із частиною другою статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону №2011-ХІІ).
Статтею 43 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Частина вісімнадцята статті 43 Закону №2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до частини третьої статті 51 згаданого Закону перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом першим пункту 5 Порядку № 45 у редакції Постанови №103 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Додаток 2 до Порядку №45 містив форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яка Постановою №103 була змінена шляхом не зазначення таких складових грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12.12.2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, в адміністративній справі №826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Оскільки зміни, внесені Постановою №103, зокрема, до додатку 2 Порядку №45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.
При цьому, порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, військові комісаріати та відповідач, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1,2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.
Так, на час виникнення спірних правовідносин пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління ПФУ від 30.01.2007 року №3-1.
Відповідно до пункту 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток №5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку №45.
30.08.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Підпунктом 2 пункту 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Зважаючи на вищевикладене, суд погоджується з твердженнями позивача, що у пенсійного органу виник обов'язок щодо перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки з моменту отримання такої довідки, проте відповідач листом повідомив про відсутність підстав для здійснення такого перерахунку.
Стосовно проведення перерахунку пенсії у розмірі 71% від грошового забезпечення та без обмеження максимальним розміром, то суд зазначає, наступне.
У рішенні від 04.02.2019 року по справі № 240/5401/18 Верховний Суд зазначив, що внесені Законом № 3668-VІ та Законом № 1166-VII зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону № 2262-ХІІ, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону № 3668-VІ та Закону № 1166-VII не зазнала.
Окрім того, постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 29.04.2020 року у справі №160/9865/19 визнано права позивача на перерахунок пенсії з урахуванням розміру пенсії за вислугу років 71% грошового забезпечення.
Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Такі висновки суду відповідають правовим висновкам Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду зазначеним в рішенні від 17.12.2019 року у зразковій справі №160/8324/19, провадження №Пз/9901/20/19, та висновкам Великої Палати Верховного Суду, зазначеним в постанові від 24.06.2020, і застосовані в цій адміністративній справі.
Таким чином, суд вважає обгрунтованими позовні вимоги щодо зобов'язання пенсійного органу здійснити перерахунок пенсії, виходячи саме з 71% від грошового забезпечення, а тому позовні вимоги щодо здійснення перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки у розмірі 71% від грошового забезпечення є такими, що підлягають задоволенню.
Стосовно позовної вимоги про зобов'язання відповідача нарахувати компенсацію втрати частини доходу за весь період невиплати частини перерахованої пенсії на підставі оновленої довідки з 01.01.2022 року, суд вказує, ця вимога підлягає частковому задоволенню, зважаючи на наступне.
Відповідно до ст. 1, 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, зокрема: пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);
Суд наголошує, що у пенсійного органу виник обов'язок здійснення перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки №30/5-1060 від 08.11.2022 року з моменту отримання цієї довідки.
Так, листом №30/5-1061 від 08.11.2022 року Управлінням Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Дніпропетровській області на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21.10.2022 року по справі №160/11731/22 надіслано Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку №30/5-1060 від 08.11.2022 року про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії станом на 01.01.2022 року.
Таким чином, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача нарахувати компенсацію втрати частини доходу за весь період невиплати частини перерахованої пенсії з 08.11.2022 року по момент фактичного здійснення перерахунку.
Позивачем також заявлена вимога про встановлення судового контролю.
Положеннями статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені спеціальні способи судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, а саме: суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Судове рішення, яке набрало законної сили згідно ст. 370 КАС України, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Даною нормою встановлено, що законна сила рішення суду є його правовою дією, яка проявляється в тому, що встановлені рішенням суду права підлягають беззаперечному відновленню на вимогу уповноважених осіб.
Встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення (ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України), про що також просить позивач, є правом суду, а не обов'язком, яке не виключає існування принципу обов'язковості судового рішення, згідно з яким судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України (ст. 129-1 Конституції України, ч. 2 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України).
Таким чином, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає, що ефективним способом захисту прав позивача буде часткове задоволення позовної заяви у наступній редакції:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі листа-повідомлення від 08.11.2022 року №30/5 - 1061 про настання підстав для перерахунку пенсії та за довідкою від 08.11.2022 року № 30/5 - 1060 Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Дніпропетровській області з врахуванням розміру пенсії 71 % від розмірів грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії, не нарахуванні, невиплаті компенсації втрати частини у зв'язку із невиплатою частини перерахованої пенсії.
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії та виплатити перераховану пенсію ОСОБА_1 на підставі листа-повідомлення від 08.11.2022 року №30/5 - 1061 про настання підстав для перерахунку пенсії та за довідкою від 08.11.2022 року № 30/5 - 1060 Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Дніпропетровській області, виходячи з розрахунку розміру пенсії 71 % від розміру грошового забезпечення для обчислення основного розміру пенсії без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених платежів та нарахуванням компенсації втрати частини доходу у зв'язку із невиплатою частини перерахованої пенсії з 08.11.2022 року по день фактичного здійснення перерахунку на підставі оновленої довідки.
Розподіл судових витрат здійснюється у відповідності до ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. 2, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 257, 258, 262, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі листа-повідомлення від 08.11.2022 року №30/5-1061 про настання підстав для перерахунку пенсії та за довідкою від 08.11.2022 року № 30/5-1060 Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Дніпропетровській області з врахуванням розміру пенсії 71 % від розмірів грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії, не нарахуванні, невиплаті компенсації втрати частини у зв'язку із невиплатою частини перерахованої пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії та виплатити перераховану пенсію ОСОБА_1 на підставі листа-повідомлення від 08.11.2022 року №30/5-1061 про настання підстав для перерахунку пенсії та за довідкою від 08.11.2022 року № 30/5-1060 Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Дніпропетровській області, виходячи з розрахунку розміру пенсії 71 % від розміру грошового забезпечення для обчислення основного розміру пенсії без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених платежів та нарахуванням компенсації втрати частини доходу у зв'язку із невиплатою частини перерахованої пенсії з 08.11.2022 року по день фактичного здійснення перерахунку на підставі оновленої довідки.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 661,60 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Захарчук-Борисенко