копія
06.04.18
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Рябчук О.С. розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області до Інгулецького відділу державної виконавчої служби м. Кривого Рогу Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про скасування повідомлення,-
встановив:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області з адміністративним позовом Інгулецького відділу державної виконавчої служби м. Кривого Рогу Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області з вимогами про :
-визнати протиправним та скасувати повідомлення Інгулецького віділу Державної викоанвчої служби м. Кривий Ріг Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 20.02.2018року;
-зобов'язати Інгулецький відділ Державної виконавчої служби м. Кривий Ріг Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області повторно розглянути заяву Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області про примусове виконання виконавчого листа, виданого Дніпропетровським окружним адміністративним судом 24 листопада 2017 року у адміністративній справі № 804/4309/17.
Частиною 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161 цього Кодексу.
Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлений процесуальний порядок звернення до суду та вичерпний перелік вимог до позовної заяви.
За правилами ч.3 ст.161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Порядок обчислення та справляння судового збору визначений Законом України “Про судовий збір”.
Відповідно ч.ч. 1-2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Такі положення Кодексу адміністративного судочинства України кореспондуються з положенням ч. 1 ст. 8 Закону України Закон України «Про судовий збір».
Враховуючи викладені норми, суд вважає за необхідне відстрочити Головному управлінню Держпраці у Дніпропетровській області сплату судового збору за подання адміністративного позову у справі №804/2179/18 до ухвалення судового рішення у справі.
Керуючись ст.ст. 132, 133, Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 2, 3, 6, 8 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ухвалив:
Відстрочити сплату судового збору Головному управлінню Держпраці у Дніпропетровській області за подання адміністративного позову по справі № 804/2179/18 до Інгулецького відділу державної виконавчої служби м. Кривого Рогу територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про скасування довідомлення-до ухвалення рішення по справі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.255 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 295 КАСУ безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Суддя (підпис) О.С. Рябчук
З оригіналом згідно
Суддя О.С. Рябчук