Ухвала від 04.04.2018 по справі 804/2437/18

копія

УХВАЛА

04.04.18

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Рябчук О.С. розглянувши матеріали клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії,-

ухвалив:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з вимогами про:

- зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 період його роботи з 27 червня 1981 року по 27 червня 1984 року як трудовий стаж в районах Крайньої Півночі в пільговому обчисленні ( за один рік роботи зарахувати один рік і шість місяців) на підставі укладеного трудового договору на визначений термін та провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 27 січня 2013 року з урахуванням пільгового обчислення стажу за період роботи з 27 червня 1981 року по 27 червня 1984 року як виробленого в місцевостях, прирівняних до Крайньої Півночі, а також виплатити недоплачену з 27 січня 2013 року різницю між перерахованою за цим рішенням та фактично виплаченою пенсією.

Адміністративний позов зареєстровано в суді та присвоєно № 804/2437/18.

Разом із адміністративним позовом позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.В обгрунтування заявленого клопотання позивачем зазначено, що він є малозабезпеченою особою та отримує в місяць дохід у розмірі 2009 грн. та не має змоги сплатити судовий збір.

На підтвердження заявленого клопотання позивачем надано довідку № 5139 від 26 грудня 2017 року Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області про розмір фактично отриманої пенсії за віком при повному стажі.

Дослідивши матеріали клопотання, враховуючи матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Частиною 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161 цього Кодексу.

Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлений процесуальний порядок звернення до суду та вичерпний перелік вимог до позовної заяви.

За правилами ч.3 ст.161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Порядок обчислення та справляння судового збору визначений Законом України «Про судовий збір».

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI із змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №1774-VIII від 06.12.2016 р. (який набрав чинності з 01.01.2017 р.), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» №2246-19 від 07.12.2017 р. визначено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2018 року встановлено на рівні 1762 гривень.

За подання до адміністративного суду фізичною особою позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 704,80 грн.

Відповідно ч.ч. 1-2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Такі положення Кодексу адміністративного судочинства України кореспондуються з положенням ч. 1 ст. 8 Закону України Закон України «Про судовий збір».

Так, згідно з чч.1,2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Враховуючи викладені норми, а також доводи позивача в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд вважає за необхідне задовольнити його та звільнити позивача від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову.

Керуючись ст.ст. 132, 133, 194 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 2, 3, 6, 8 Закону України «Про судовий збір», суд, -

ухвалив:

Клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору- задовольнити.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судого збору за подання адміністративного позову до Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Ухвала не може бути оскаржена окремо, але заперечення протии неї можуть бути включені до скарги на судове рішення, ухвалене за результатами розгляду даної справи.

Суддя (підпис) О.С. Рябчук

З оригіналом згідно

Суддя О.С. Рябчук