Постанова від 17.02.2023 по справі 752/2379/23

Справа № 752/2379/23

Провадження №: 3/752/1864/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2023 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Бондаренко Г.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Голосіївського УП ГУНП в м. Києві, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код не відомий, громадянина України, проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП,

встановив:

відповідно до протоколу серії ВАВ №267047 від 13.12.2022 року ОСОБА_1 03.12.2022 року о 13 год. 50 хв., за адресою: АДРЕСА_1 , ухилився від виконання батьківських обов'язків, передбачених ст. 150 СК України, яке виразилось в тому, що її донька ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , залишилась без батьківського піклування, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з?явився, про дату та час повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали, вважаю, що провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП підлягає закриттю з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.

Статтею 150 СК України передбачено перелік обов"язків батьків щодо виховання та розвитку дитини.

Разом з цим, з протоколу про адміністративне правопорушення не вбачається, які саме батьківські обов"язки, передбачені ст. 150 СК України, не виконав ОСОБА_1 . Так само не надано суду і доказів на підтвердження факту ухилення останнього від виконання цих обов"язків. Разом з цим, з доданих до протоколу матеріалів вбачається вчинення правопорушення іншою особою, однак суддя не може виходити за межі вказаного протоколу. Вказане у своїй сукупності свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з моменту винесення.

Суддя Г.В. Бондаренко

Попередній документ
109039042
Наступний документ
109039044
Інформація про рішення:
№ рішення: 109039043
№ справи: 752/2379/23
Дата рішення: 17.02.2023
Дата публікації: 20.02.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Голосіївський районний суд міста Києва
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (17.02.2023)
Дата надходження: 03.02.2023
Розклад засідань:
17.02.2023 09:05 Голосіївський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
БОНДАРЕНКО ГАЛИНА ВІКТОРІВНА
суддя-доповідач:
БОНДАРЕНКО ГАЛИНА ВІКТОРІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Шевченко Микола Васильович