15.02.2023
Справа № 361/7007/22
Провадження № 3/361/365/23
Україна
Провадження № 3/361/365/23, справа № 361/7007/22
«15» лютого 2023 року м. Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від інспектора сектору адміністративної практики Броварського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
13 листопада 2022 року близько 10 години 40 хвилин поблизу будинку № 11 по вулиці Парковій в селі Шевченкове Броварського району Київської області ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Yadea», без номерного знаку з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів та мови), від проходження огляду для визначення стану сп'яніння в установленому законом порядку відмовився
в присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 130 КУпАП.
До суду ОСОБА_1 двічі не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки не повідомив. За вказаних обставин та виходячи з положень ст. 268, ст.277-2 КУпАП, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважаю за можливе провести розгляд справи у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП, незважаючи на його письмові пояснення, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення, підтверджується зібраними у справі доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 257784 від 13.11.2022, направленням до закладу охорони здоров'я та актом огляду, відповідно до яких особа, що притягається до адміністративної відповідальності, мала ознаки алкогольного сп'яніння та відмовилась від проходження огляду для визначення стану сп'яніння, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 ,
ОСОБА_3 .
Проаналізувавши зміст нормативно-правових актів, суддя дійшов висновку, що
ОСОБА_1 є суб'єктом правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП, оскільки керуючи транспортним засобом він відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за що передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до п. 1.10 ПДР механічний транспортний засіб -це транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт; транспортний засіб -це пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів. Тобто поняття транспортного засобу є більш широким і включає в себе і поняття механічного транспортного засобу, отже розділ 2 ПДР, який містить обов'язки та права водіїв механічних транспортних засобів, стосується і водіїв транспортних засобів. При цьому під керування транспортним засобом слід розуміти умисне виконання особою функцій водія шляхом вчинення технічних дій для приведення транспортного засобу в рух та зворушення з місця, а під час руху - для зміни напрямку руху та/чи швидкості транспортного засобу.
Відповідно до пункту 1 статті 8 Конвенції про дорожній рух, яку ратифіковано із застереженням і заявами Указом Президії ВР УРСР № 2614-VIII від 25.04.74, «кожний транспортний засіб, який знаходиться в русі, повинен мати водія». Відповідно до пункту v частини першої статті 1 Конвенції про дорожній рух «термін "водій" ("погонич") означає будь-яку особу, яка керує транспортним засобом, автомобілем (включно велосипеди) або що ведуть по дорогам скот, стада, упряжних, в'ючних чи верхових тварин». Будь-який транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою двигуна, є транспортним засобом, за керування якими передбачена відповідальність положеннями статті 130 КУпАП. Згідно з п. 2.5 ПДР, у порушенні якого обвинувачується ОСОБА_1 водій повинен на вимогу поліцейського пройти
в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, отже відмова від проходження відповідного огляду вважається порушенням вимог пункту 2.5 ПДР. Поясення ОСОБА_1 розцінюються судом як його намагання уникнути адміністративної відповідальності.
В ході розгляду адміністративної справи обставин, які виключають провадження в справі та адміністративну відповідальність, не встановлено.
При призначенні адміністративного стягнення враховуються обставини вчиненого правопорушення, обставини справи, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Виходячи з викладеного, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції частини першої статті 130 КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком
на 1 (один) рік.
Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп., сплату якого передбачено п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись п. 2, п. 5 ст. 24, ст. 30, ст.ст. 27, 221, 283-285 КУпАП, та відповідно до частини першої статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розрахунку на місяць, що становить
496 грн. 20 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути звернута до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання законної сили.
Суддя В.О.Василишин