Постанова від 16.06.2010 по справі 2а-13013/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

16 червня 2010 року 14:25 № 2а-13013/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:

позивача: Боровицької О.П.;

відповідача: Крупельницької Н.М.

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва

до Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд”

простягнення заборгованості

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 16 червня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИСПРАВИ:

22 жовтня 2009 року (відповідно до відмітки канцелярії) Державна податкова інспекція у Оболонському районі міста Києва (далі по тексту -позивач, ДПІ у Оболонському районі м. Києва) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (далі по тексту -відповідач, ЗАТ “Київфундаментбуд”), в якому просить стягнути суму податкового боргу: з податку на додану вартість у розмірі 140 443,95 грн., з податку на прибуток підприємства у розмірі 51 249,33 грн., по збору за використання символіки у розмірі 44 845,69 грн., по податку з власників транспортних засобів у розмірі 11 799,04 грн., по земельному податку з юридичних осіб 49 496,22 грн. на загальну суму заборгованості 297 834,90 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 листопада 2009 року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-13013/09/2670, призначено попереднє судове засідання на 04 грудня 2009 року, яке відкладалося на 25 грудня 2009 року, у зв'язку з неприбуттям відповідача або його представників.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 грудня 2009 року закінчено підготовче провадження в адміністративній справі №2а-13013/09/2670 та призначено справу до судового розгляду на 10 лютого 2010 року, яке відкладалося на 23 лютого 2010 року, у зв'язку з неприбуттям відповідача або його представників.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 лютого 2010 року оголошувалася перерва до 23 квітня 2010 року у зв'язку із заявленим клопотання представника відповідача про необхідність ознайомитися із матеріалами справи та підготуватися до справи.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 квітня 2010 року розгляд справи відкладено до 16 червня 2010 року у зв'язку з необхідністю отримання нових доказів.

В судовому засіданні 16 червня 2010 року представником позивача заявлено письмове клопотання (заява) про зменшення розміру позовних вимог на 74 687,51 грн., у зв'язку із чим загальна сума заборгованості станом на 15 червня 2010 року складає 223 146,72 грн. Клопотання долучено до матеріалів адміністративної справи №2а-13013/09/2670. Представником відповідача заявлялося клопотання про відкладення розгляду справи, з приводу якого судом на місті винесена ухвала про продовження розгляду справи. Представник відповідача позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Закрите акціонерне товариство “Київфундаментбуд” зареєстроване Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією (ідентифікаційний код 333056977), в якості суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи 22 липня 2004 року і є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (тут і далі по тексту нормативно-правові акти в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до даних облікової картки ЗАТ “Київфундаментбуд” на день розгляду адміністративної справи має заборгованість зі сплати до бюджету суми податків і зборів на загальну суму 223 146,72 грн., в т.ч.: 1) податку на додану вартість у розмірі 103 991,24 грн., з яких 101 137,79 грн. основного боргу та 3 853,45 грн. пені, що виникла на підставі самостійно поданих відповідачем податкових декларацій з податку на додану вартість за вересень, грудень 2008 року, за липень-вересень 2008 року, квітень, червень та липень 2009 року, але не сплачених на момент розгляду адміністративної справи: прийнятих ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкових повідомлень-рішень від 10 лютого 2009 року №0003601502/0 та №0003591502/0, якими відповідачу визначено суму податкового зобов'язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 383,14 грн. та14 972,34 грн. відповідно; прийнятого ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 25 травня 2009 року №0011711502/0, якими відповідачу визначено суму податкового зобов'язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 246,30 грн.; 2) земельного податку з юридичних осіб, що виникла на підставі самостійно поданого відповідачем, але не сплаченого на момент розгляду справи розрахунку земельного податку за 2009 рік, у розмірі 18 387,79 грн., з яких 17 370,46 грн. основного боргу та 1 017,33 грн. пені; 3) збору за використання символіки у розмірі 45 995,00 грн., яка виникла на підставі прийнятого ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 27 січня 2009 року №0000032301/0, якими відповідачу визначено суму податкового зобов'язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 15 615,00 грн., та зобов'язань за основним платежем у розмірі 29 190,00 грн.; на підставі прийнятого ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 16 лютого 2009 року №0001901503/0, якими відповідачу визначено суму податкового зобов'язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 190,00 грн., - зобов'язання по збору за використання символіки частково погашене за рахунок переплати за минулі звітні періоди і складає на момент розгляду справи 44 845,69 грн.; 4) податку з власників наземних транспортних засобів, що виникла на підставі самостійно поданого відповідачем, але не сплаченого на момент розгляду справи розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік у розмірі 25 348,00 грн. - зобов'язання по податку з власників наземних транспортних засобів частково погашене за рахунок переплати за минулі звітні періоди і складає на момент розгляду справи 13 745,55 грн., з яких 12 674,00 грн. основного боргу та 1 017,55 грн. пені; 5) податку на прибуток підприємств 133 771,00 грн., яка виникла на підставі прийнятого ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 27 січня 2009 року №0000012301/0, якими відповідачу визначено суму податкового зобов'язання 133 771,00 грн., з яких 73 545,00 грн. основного боргу та 60 226,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій, - зобов'язання по податку на прибуток підприємств частково погашене за рахунок переплати за минулі звітні періоди і складає на момент розгляду справи 42 176,45 грн., з яких 41 249,33 грн. основного боргу та 927,12 грн. пеня.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові повідомлення надсилаються в порядку передбаченому для податкових вимог та вважаються надісланими (врученими) юридичній особі, якщо їх передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів податкові повідомлення-рішення ДПІ у Оболонському районі м. Києва від 27 січня 2009 року №0000032301/0, від 27 січня 2009 року №0000012301/0, від 16 лютого 2009 року №0001901503/0, від 10 лютого 2009 року №0003601502/0 та №0003591502/0, від 25 травня 2009 року №0011711502/0 отримані уповноваженою особою відповідача.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а” -“в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

В матеріалах справи відсутні докази сплати податкового зобов'язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій визначеного податковими повідомленнями-рішеннями від від 27 січня 2009 року №0000032301/0, від 27 січня 2009 року №0000012301/0, від 16 лютого 2009 року №0001901503/0, від 10 лютого 2009 року №0003601502/0 та №0003591502/0, від 25 травня 2009 року №0011711502/0, як і відсутні докази того, що платником розпочато процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Оскільки судом встановлено, що податкове зобов'язання відповідача не сплачено в установлені строки, таке податкове зобов'язання визнається податковим боргом.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Підпунктом 6.3.2 пункту 6.3 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Судом встановлено, що у зв'язку з несплатою податкових зобов'язань позивачем надіслано на адресу відповідача рекомендованими листами з повідомленням про вручення першу податкову вимогу від 04 листопада 2008 року №1/3935 на суму у розмірі 94 233,88 грн., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 13 листопада 2008 року (відповідно до відмітки на корінці першої податкової вимоги), та другу податкову вимогу від 15 грудня 2008 року 2/4662 на суму у розмірі 45 702,23 грн., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 10 лютого 2009 року (відповідно до відмітки на корінці другої податкової вимоги).

Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржені.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва задовольнити.

2. Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (04073, м. Київ, вул. Куренівська, буд.№16-А, ідентифікаційний код 333056977) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31113029700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077916, код платежу 14010100) заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 103 991,24 грн. (сто три тисячі дев'ятсот дев'яносто одна гривня двадцять чотири копійки).

3. Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (04073, м. Київ, вул. Куренівська, буд.№16-А, ідентифікаційний код 333056977) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33211811700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077916, код платежу 13050100) заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 18 387,79 грн. (вісімнадцять тисяч триста вісімдесят сім гривень сімдесят дев'ять копійок).

4. Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (04073, м. Київ, вул. Куренівська, буд.№16-А, ідентифікаційний код 333056977) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33112329700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077916, код платежу 50080200) заборгованість зі збору за використання символіки у розмірі 44 845,69 грн. (сорок чотири тисячі вісімсот сорок п'ять гривень шістдесят дев'ять копійок).

5. Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (04073, м. Київ, вул. Куренівська, буд. №16-А, ідентифікаційний код 333056977) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №34212381700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077916, код платежу 12020500) податку з власників наземних транспортних засобів у розмірі 13 745,55 грн. (тринадцять тисяч сімсот сорок п'ять гривень п'ятдесят п'ять копійок).

6. Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Київфундаментбуд” (04073, м. Київ, вул. Куренівська, буд. №16-А, ідентифікаційний код 333056977) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31111009700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077916, код платежу 11021000) податку на прибуток підприємств у розмірі 42 176,45 грн. (сорок дві тисячі сто сімдесят шість гривень сорок п'ять копійок).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.А. Кузьменко