Справа № 756/972/23
Номер провадження № 1-в/756/58/23
23 січня 2023 року місто Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника відділу поліції ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 6 Оболонського районного суду міста Києва подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,
До Оболонського районного суду м. Києва надійшло подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , у якому Оболонське УП ГУНП в місті Києві просить встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд до терміну погашення судимості, тобто до 28 березня 2023 року, з метою запобігання вчиненню останньою злочинам, адміністративним правопорушенням і здійснення виховного впливу.
У судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував щодо встановлення у його відношенні адміністративного нагляду та підтвердив факт вчинення адміністративних правопорушень, викладених у поданні.
Представник управління поліції у судовому засіданні підтримав подання, просив його задовольнити.
Вислухавши представника поліції, засудженого, вивчивши подання, суд дійшов наступних висновків.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - у судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Після розгляду справи суддя виходить до нарадчої кімнати для прийняття рішення, після чого повертається в зал засідань і оголошує постанову про встановлення адміністративного нагляду та обмежень, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно з п. 6 роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «б» ст. 3 Закону (264/94-ВР), судам необхідно враховувати як кількість, так і характер порушень режиму відбування покарання, за які засуджений піддавався заходам стягнення, передбаченим ст.67 Виправно-трудового кодексу (3325-07).
Необхідно також перевіряти, чи не зняті та чи не погашені ці стягнення у встановленому законом порядку на день прийняття рішення про встановлення адміністративного нагляду.
Щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
З матеріалів доданих до подання видно, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Миколаєва, громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- 27.04.1998 засуджений Корабельним районним судом м.Миколаєва за скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 140 КК України (в ред. 1960 р.) до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки, на підставі ст..45 КК України (в ред. 1960 р.) з іспитовим строком на 1 рік;
- 24.05.1999 засуджений Новобургським районним судом Миколаївської області за скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 140, ст..43 КК України (в ред. 1960 р.) до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки 4 місяці з конфіскацією ? всього майна;
- 06.10.2005 засуджений Ленінським районним судом м.Миколаєва за скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки, на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком на 1 рік 6 місяців;
- 08.11.2010 засуджений Оболонським районним судом м.Києва за скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185, ч.2 ст.190, ч.3 ст.186, ст..70 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки 6 місяців;
- 29.03.2016 засуджений Оболонським районним судом м.Києва за скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 1 рік 6 місяців;
28.03.2017 ОСОБА_4 був звільнений з Державної установи «Ірпінський виправний центр №132» умовно-достроково на невідбуту частину покарання відповідно до ухвали Ірпінського міськрайонного суду Київської області від 20.03.2017
При цьому, як свідчать матеріали надані до подання, після відбуття покарання ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативної сторони, належних висновків не зробив та систематично порушує громадський порядок, вчиняючи адміністративні правопорушення, а саме:
- 06.06.2022 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 178 КУпАП у вигляді попередження, за перебування у громадському місці в стані алкогольного сп'яніння, чим ображав людську гідність та громадську мораль, що підтверджується постановою серії ГАБІ №006366 від 06.06.22.;
- 06.06.2022 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 175-1 КУпАП у вигляді попередження, за паління тютюнових виробів (біля входу до будівлі) у невстановленому для цього місці, що підтверджується постановою серії ГАБІ №006386 від 06.06.2022;
- 20.06.2022 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 178 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 119 (вісімдесят п'ять) грн., за розпивання алкогольних напоїв у громадському місці, чим ображав людську гідність та громадську мораль, що підтверджується постановою серії ЕГА №682387 від 20.06;2022.
- 20.06.2022 ОСОБА_5 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 175-1 КУпАП у вигляді штрафу 170 грн., за паління тютюнових виробів, чим ображав людську гідність та громадську мораль, що підтверджується постановою серії ЕГА №931650 від 20.06.22.;
Як свідчать матеріали подання, за місцем мешкання ОСОБА_4 характеризується негативно, ніде не працює, схильний до вчинення правопорушень, тобто веде антигромадський спосіб життя, що свідчить про те, що ОСОБА_4 потребує встановлення над ним контролю.
Отже, враховуючи викладене, суд вважає, що з метою запобігання вчинення ОСОБА_4 нових злочинів і здійснення на останнього виховного впливу, подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 слід задовольнити.
Керуючись ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, суд
Подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задовольнити.
Установити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком до терміну погашення судимості, тобто до 28 березня 2023 року, зі встановленням наступних обмежень:
1) заборонити виїзд за межі міста Києва у службових та особистих справах без дозволу на те органів Національної поліції;;
2) заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив;
3) зобов'язати з'являтись на реєстрацію до Оболонського УП ГУНП в місті Києві кожен перший та третій вівторок кожного місяця з 09:00 год. до 12:00 год.
Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва, а особами, які не були присутні у той же строк та в тому ж порядку з моменту отримання копії даної постанови.
Суддя ОСОБА_1