Постанова від 16.02.2023 по справі 154/903/23

154/903/23

3/154/528/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.02.2023 суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Пустовойт Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли від т.в.о. командира військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військовий квиток НОМЕР_2 , у розпорядженні командира бригади військової частини НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.4 ст.172-11 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 65 від 20.01.2023 вбачається, що 16.01.2023 о 08 год. 00 хв., під час ранкового шикуванння та перевірки наявності особового складу 3 механізованого батальйону військової частини НОМЕР_1 , в умовах військового стану було виявлено відсутність по місцю проходження служби без поважних причин сержанта ОСОБА_1 , який був відсутній на службі з 16 січня 2023 року по 17 січня 2023 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.172-11 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_2 факт вчинення ним даного адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що 16.01.23 виникла потреба поїхати в м. Ковель подивитися автомобіль, який зможе бути переданий ЗСУ. До командира не додзвонився, попередив побратима щоб він сказав за нього, але він забув це зробити.

Заслухавши пояснення та доводи ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи та оцінивши всі докази в сукупності, приходжу до таких висновків.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України,Ж поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно з ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Як визначено статтею 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог статей 252,280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно й об'єктивно дослідити обставини правопорушення і з'ясувати, чи було воно вчинено та чи винна в цьому дана особа.

Згідно з ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозицією статті 172-11 КУпАП передбачена відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб - тягнуть за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Частина 4 статті 172-11 КУпАП передбачає відповідальність за діяння, передбачені частинами першою або третьою цієї статті, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану.

Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що відносно ОСОБА_1 складено протокол за самовільне залишення військової частини військовослужбовцем в умовах військового стану.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, зокрема письмових пояснень ОСОБА_1 , самовільно військову частину він не залишав, а повідомив про це побратима, оскільки виникла необхідність оглянути автомобіль, який мав бути переданий на ЗСУ.

З урахуванням викладеного, суддя дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 КУпАП.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Частиною 2 ст. 284 КУпАП передбачено, що постанова про закриття виноситься при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.

Керуючись ч.4 ст.172-11, п.1 ст. 247, ст. ст. 283,284 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.172-11 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Тетяна ПУСТОВОЙТ