Справа №521/3309/23
Провадження №3/521/4114/23
16 лютого 2023 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі головуючого судді Гуревського В.К., при секретарі Федорової А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу, що надійшла з Управління патрульної поліції в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
В провадженні Малиновського районного суду м. Одеси перебуває справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України.
Працівниками патрульної поліції в Одеській області 17 січня 2023 року було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №019509, передбачене ст. 124 КУпАП України відносно ОСОБА_1 .
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №019509 від 17 січня 2023 року, вбачається, що 17 січня 2023 року об 12 годинні 40 хвилин в м. Одеса по вулиці Бреуса водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «Ford Focus», державний номер НОМЕР_1 , здійснюючи розворот на перехресті вулиць Бреуса - Цегляно-Заводська не впевнився в безпечності та скоїв зіткнення з транспортним засобом «Daewoo Matiz», державний номер НОМЕР_2 , чим порушив вимоги п. 10.1 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року. В результаті дорожньо-транспортної пригоди транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
Потерпілий ОСОБА_2 надав до суду клопотання про витребування доказів, в якому просить витребувати у командира військової частини НОМЕР_3 підполковника ОСОБА_3 відеофіксацію скоєння ДТП, яка зафіксована у Протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ № 019509 від 17.01.23, посилаючись на таке.
ОСОБА_2 , є учасником ДТП, яке сталося 17.01.2023 приблизно у проміжку часу 12:30 - 13:00 годині. За результатами скоєного ДТП поліцією було складено протокол на гр. ОСОБА_1 , виновника ДТП, що керував транспортним засобом Форд Фокус, номерний знак НОМЕР_4 . ОСОБА_2 є потерпілим водієм Део Матіз, номерний знак НОМЕР_2 . З пояснень виновника ДТП вбачається, що він не повністю визнає свою вину, про що у протоколі зроблена відмітка, що він не погоджується з рішенням поліції. Камера відеоспостєреження, яка знаходиться на стовпі кута Водопроводна-Бреуса проглядає усю вулицю Бреуса до Цегельно-Заводської, тобто дані відеофіксації можуть підтвердити момент скоєння ДТП, що буде належним доказом для суду під час розгляду справи, яка призначена у Малиновському районному суді м, Одеса на 17.02.23 р. о 10:00 годині.
20 січня 2023 року ОСОБА_2 звернувся до КУ “Центр інтегрованої системи відеоспостєреження та відеоаналітики міста Одеси (Центр - “007”)”, на що отримав відповідь від 23.01.23 №01.1- 09/15 про перенаправления звернення до командира військової частини НОМЕР_3 .
26 січня 2023 року ОСОБА_2 звернувся до командира військової частини НОМЕР_3 підполковника ОСОБА_3 , на що отримав відповідь про неможливість надання відеозапису у зв'язку з обмеженням доступу до такої інформації, та порекомендовано звернутися до суду з відповідним запитом про витребування такого доказу.
У зв'язку із тим, що у ОСОБА_2 немає відеофіксації ДТП, яка б підтверджувала факт момент скоєння ДТП, а командир військової частини НОМЕР_3 підполковник ОСОБА_4 у добровільному порядку відмовляється надати зазначені документи, тому просить витребувати відекофіксацію.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши подане клопотання про витребування доказів, суд вважає за необхідне його задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч. 1 ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження: оскаржити постанов) по справі, (справа про адміністративне правопорушення розглядається в приємності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне и сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ст. 245 КУпАП встановлено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення, якими є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів по
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Оскільки витребування зазначених доказів необхідно для повного та всебічного розгляду справи, прийняття по справі справедливого неупередженого судового рішення, суд вважає за доцільне зазначену вище заяву задовольнити.
Керуючись ст. ст. 245, 251, 252, 268, 278 КУпАП, -
Клопотання про витребування доказів у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП - задовольнити.
Витребувати у командира військової частини НОМЕР_3 підполковника ОСОБА_3 відеофіксацію скоєння ДТП, яка зафіксована у Протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ № 019509 від 17.01.23.
Копію постанови направити до командира військової частини НОМЕР_3 підполковника ОСОБА_3 - для виконання та зобов'язати надати витребувані докази в п'ятиденний строк.
Постанова оскарженню не підлягає.
Головуючий