79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
22.10.07 Справа№ 16-02/412А
Суддя Іванчук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви
За позовом : Прокурора м.Львова інтересах держави в особі Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міської ради, м .Львів
До відповідача: Львівської міської ради , м. Львів
Третя особа Приватне підприємство «Інжект», м. Львів
Про скасування ухвали Львівської міської ради від 25.09.03р №754 про погодження місця розташування земельної ділянки площею 0,5506га для розміщення підприємства з обслуговування вантажного автотранспорту і гаражного господарства
На розгляд Господарського суду Львівської області подана позовна заява Прокурора м.Львова інтересах держави в особі Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міської ради до Львівської міської ради за участю Приватного підприємства «Інжект» про скасування ухвали Львівської міської ради від 25.09.03р №754 про погодження місця розташування земельної ділянки площею 0,5506га для розміщення підприємства з обслуговування вантажного автотранспорту і гаражного господарства.
Згідно з абзацом першим пункту 6 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України "Прикінцеві та перехідні положення" (в редакції Закону України від 06.10.2005 N 2953-IV) до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.3 КАС справа адмі ністративної юрисдикції (далі -адміністративна справа) -це переданий на вирішення адміністра тивного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи служ бова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно із п.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб»єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб»єкта владних повноважень у випадках встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов»язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
У відповідності до ст.104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Господарський спір підвідомчий господарському суду та підлягає розгляду в порядку ГПК України зокрема, за умов участі у спорі суб'єкта господарювання; наявність між сторонами, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, спору про право, що виникає з відповідних відносин. Господарські суди розглядають справи у спорах у порядку ГПК України, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, оскільки земля є об'єктом цивільних прав і обов'язків і використовується в господарській діяльності на підставі цивільно-правових угод. До таких справ слід відносити справи, пов'язані із захистом права власності або користування землею, в яких, захищаючи свої цивільні права і охоронювані законом інтереси, беруть участь суб'єкти господарської діяльності. Якщо предметом спору є право власності на земельну ділянку або право користування нею, в тому числі відновлення порушеного права третьою особою, яка на підставі рішень владних органів претендує на спірну земельну ділянку, то такий спір є спором про право і незалежно від участі в ньому органу, яким земельна ділянка надана у власність або у користування, повинен вирішуватися в порядку господарського судочинства.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, спірні правовідносини виникли у зв'язку з погодженням ухвалою Львівської міської ради від 25.09.03р. місця розташування земельної ділянки, де предметом спору є зокрема право користування земельною ділянкою, тобто існує спір про право користу вання земельною ділянкою, що в свою чергу виключає його розгляд у порядку адміністративно го судочинства.
Відтак, зазначені у позовній заяві, позовні вимоги - скасування ухвали Львівської міської ради від 25.09.03р №754 про погодження місця розташування земельної ділянки площею 0,5506га для розміщення підприємства з обслуговування вантажного автотранспорту і гаражного господарства підлягають розгляду в порядку ГПК України.
Дана позиція викладена у постанові Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 27.03.07р. за позовом ВАТ »Київський річковий порт» до Київської міської ради, третя особа -ТОВ «Ніко - Інвест » про скасування рішення та узгоджується з рекомендаціями Президії Вищого господарського суду України від 27.06.07р. №04-5/120 »Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам».
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищенаведене, керуючись п. 1 ч.1 ст. 109 КАС України, суд -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Надіслати ухвалу, позовну заяву з долученими до неї матеріалами на 20 аркушах заявнику.
Суддя Іванчук С.В.