Постанова від 15.02.2023 по справі 947/13945/22

Справа № 947/13945/22

Провадження № 1-кс/947/1869/23

УХВАЛА

15.02.2023 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання детектива Відділу детективів (на правах самостійного відділу) Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 42022160000000164 від 16.06.2022 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси звернувся детектив Відділу детективів (на правах самостійного відділу) ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

З клопотання детектива вбачається, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період з 01.01.2017 по 31.12.2020 не внесено до складу податкових зобов'язань з податку на ПДВ вартість реалізованих транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення постачання послуг міжнародного перевезення вантажів, здійснення яких за межами території України не підтверджено відповідними документами та не зареєстровано відповідні податкові накладні, що призвело до заниження податку на прибуток підприємства у сумі 29 662 798 грн. та податку на додану вартість у сумі 36 683 326 грн., що є особливо великим розміром.

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) взято на облік в ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 03.03.2016 за № 155416036524, перебуває на загальній системі оподаткування, є платником податків на додану вартість від 01.07.2016, свідоцтво ПДВ № 200272465. Основним видом діяльності є 52.29 - інші супровідні послуги при перевезеннях; допоміжними видами діяльності є 46.90 - неспеціалізована оптова торгівля; 49.41 - вантажні перевезення автомобільним транспортом; 52.21 - послуги в галузі сухопутного транспорту.

За наявною інформацією службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) розроблена схема ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, шляхом невнесення до складу податкових зобов'язань з податку на ПДВ вартість реалізованих транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення постачання послуг міжнародного перевезення вантажів, здійснення яких за межами території України не підтверджено відповідними документами та нездійснення належної реєстрації відповідних податкових накладних. В подальшому, не обліковані послуги реалізовуються за готівковий розрахунок без відображення у документах бухгалтерського обліку та податкової звітності, з метою мінімізації податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Так, відповідно до Акту про результати документальної планової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 № 20606/15-32-07-01-17/40316451 від 22.09.2021, складеного посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 , встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2017 по 31.12.2020 в порушення вимог діючого податкового законодавства занизили податок на прибуток підприємства у сумі 29 662 798 грн. та податок на додану вартість у сумі 36 683 326 грн., яка підлягає сплаті до бюджету.

Окрім цього, в ході виконання доручення УСБ в Одеській області встановлено, що одним з учасників зазначеної схеми по ухиленню від сплати податків є ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка була директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ). Також встановлено, що ОСОБА_4 є директором та засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

До ІНФОРМАЦІЯ_1 листом Одеської обласної прокуратури надійшов висновок аналітичного дослідження ІНФОРМАЦІЯ_3 операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за період з 28.01.2019 по 31.12.2022 від 16.01.2023 №5/15-32-08-01-01/42776420. Відповідно до вказаного висновку аналітичного дослідження встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » у 2022 році було укладено договори з КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » Криворізької міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), КНП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Дніпровської міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), КНП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » Запорізької обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) на поставку медичного обладнання та виробів медичного призначення. За вказаними договорами поставки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » отримано бюджетні кошти у кількості 10 430 350 грн.. Окрім цього, у вказаний період часу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » отримано на розрахункові рахунки грошові кошти у суму 9 692 479 грн., від інших юридичних осіб в якості поплати за медичне обладнання.

Будь-які податкові декларації та/або інша податкова чи фінансова звітність з дати державної реєстрації посадовими (службовими) особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » до контролюючого органу не подавалась, чим порушено вимоги пп. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49, пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14, п.54.1 ст. 54, п. 137.1, п. 137.4, п. 137. ст. 137 та п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України.

Окрім цього, фактичного походження медичного обладнання - ємкостей для стиснених або скраплених газів (кріогенних газифікаторів) та інших медичних товарів, які постачались ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на підставі договорів комунальним закладам охорони здоров'я не встановлено.

Таким чином, в ході досудового розслідування виникла необхідність в отримані тимчасового доступу до первинних фінансово-господарських документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Відомості в зазначених вище документах можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких детектив, прокурор, слідчий суддя і суд встановлять наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

В судове засідання детектив не з'явився, разом з тим детективом до клопотання було долучено заяву, в якій він просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.

Вказані документи знаходяться у володінні уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 та є можливість безповоротно їх змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення таких документів вважаю, що розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходяться ці документи.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене, зокрема ту обставину, що отримати зазначені у клопотанні документи без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів не можливо, оскільки вони містять інформацію важливу для кримінального провадження та для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках кримінального провадження, зокрема для підтвердження події кримінального правопорушення та можливої причетності до його вчинення конкретних осіб, слідчий суддя приходить до переконання, що шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням, а потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи фізичних та юридичних осіб, про який йдеться в клопотанні.

На підставі вищевикладеного, враховуючи правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, ту обставину, що документи мають значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного кримінального провадження, самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність часткового задоволення клопотання сторони обвинувачення.

В той же час, слідчий суддя вважає за необхідне зазначити, що детективом у клопотанні не було належним чином підтверджено та обґрунтовано доказами необхідність вилучення оригіналів документів. Так, детектив у клопотанні посилається на вилучення документів для необхідності проведення експертиз, однак до клопотання не додано постанову слідчого про призначення експертиз та клопотання експерта про необхідність надання оригіналів документів у зв?язку з чим вилученню підлягають лише копії документів.

Керуючись ст.ст. 159, 163-166 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання детектива Відділу детективів (на правах самостійного відділу) ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 - задовольнити частково.

Надати т.в.о. заступника керівника Відділу детективів (на правах самостійного відділу) ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , а також іншим детективам із числа групи детективів по вказаному кримінальному провадженню, прокурорам відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , які входять до складу групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні, тимчасовий доступ до речей і документів та розпорядження про вилучення (виїмку) належним чином завірених копій у ІНФОРМАЦІЯ_10 , які стосуються платника податків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) за період з 28.01.2019 по теперішній час, а саме:

1.Обліково-реєстраційні картки з історією починаючи з дати реєстрації підприємств, у тому числі з інформацією щодо банківських рахунків (поточних та закритих), службових осіб та засновників, основних засобів підприємства, інформацію щодо пов'язаних осіб та інше.

2.Засвідчені відповідним чином копії юридичних, податкових (включаючи всі декларації з усіма додатками до них) та фінансових справ (фінансові звіти), податкових розрахунків сум доходів, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку (відомості за формою 1-ДФ) платників податків із зазначенням ПІБ, РНОКПП, серії та номеру паспорта, та адрес реєстрації (мешкання) осіб, які отримували доходи на вказаних підприємствах.

3.Відомості про отримання доходів засновниками, директорами та бухгалтерами вказаних підприємств.

4.Інтегровані картки з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств.

5.Інформацію про валовий дохід підприємств.

6.Інформацію про податкове навантаження з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств.

7.Довідку по запиту користувача «Податкові зобов'язання постачальника від покупця» та довідку по запиту користувача «Податковий кредит покупця від постачальника» вказаних підприємств.

8.Реєстр податкових накладних з позначенням номенклатури товарів/послуг в яких мітиться інформація про «покупця» та «продавця» вказаних підприємств.

9.Документи податкової звітності: декларацій з ПДВ, податку на прибуток з додатками до них, розрахунків коригування тощо, звітів, розрахунків із сплати земельного податку, податку на нерухоме майно, баланс (звiт про фiнансовий стан), Звiт про фiнансовi результати (звiт про сукупний дохiд), повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки із додатками, тощо), наданих до податкового органу підприємством за період діяльності підприємства.

10.Всіх актів податкових перевірок в яких перевірявся період діяльності з 23.03.2017 по теперішній час, прийнятих повідомлень - рішень, результатів судового (апеляційного) оскарження рішень податкового органу, супровідних листів про направлення матеріалів перевірок до інших податкових органів, додатків до актів перевірок, пояснень, висновків та інших документів, які використовувались під час їх проведення.

11.Податкової інформації стосовно підприємств-контрагентів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) за період з 28.01.2019 по теперішній час.

12.Інформацію, щодо найменування ІНФОРМАЦІЯ_11 ), який є видавником електронних цифрових підписів (ЕЦП) для « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), за допомогою яких вказане підприємство подає електронну податкову звітність.

13.Ідентифікаційні дані зазначеного електронного ключа.

14.Квитанції №1 та №2 про спалу відповідних платежів на отримання та прийняття в користування електронного цифрового підпису.

15.Інші документи що стосуються отримання та використання електронного цифрового підпису посадовими особами « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) із зазначення конкретних осіб які фактично отримали вказаний електронний підпис.

16.Перелік, заблокованих податкових накладних, зареєстрованих вказаним підприємством.

17.Копії рішень комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо підстав блокування/розблокування податкових накладних, зареєстрованих вказаними підприємствами.

18.Інформацію про критерії ризиковості, відповідно до яких здійснено блокування податкових накладних, зареєстрованих вказаними підприємствами.

19.Інформацію (документи) про внесення до «Журналу ризикових» та документів на підставі яких прийнято рішення про таке внесення.

20.Копії документів, поданих для підтвердження реальності здійснення фінансово-господарських операцій по виявленим у ході податкових перевірок та заблокованим податковим накладним, зареєстрованим.

21.Інформацію про наявність заборгованості перед державним бюджетом України або державними цільовими фондами з приводу сплати вище зазначеним суб'єктом господарської діяльності податків, зборів (обов'язкових платежем), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку.

В іншій частині клопотання - відмовити.

Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів два місяці з дня постановлення ухвали

Попередити уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1