Ухвала від 16.10.2007 по справі 02-2/12-607

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"16" жовтня 2007 р.

Справа № 02-2/12-607

м. Тернопіль

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

Суддя , розглянувши матеріали адміністративного позову Всеукраїнської спілки автомобілістів, м. Київ, Тернопільської обласної організації Всеукраїнська спілка автомобілістів, м. Тернопіль, до Хоростківської міської ради, м. Хоростків, Гусятинської районної державної адміністрації, смт. Гусятин, Гусятинського районного госпрозрахункового бюро технічної інвентаризації, смт. Гусятин, про зобов'язання виконавчого комітету Хоростківської міської ради видати свідоцтво про право власності на об'єкти нерухомого майна Хоростківського підприємства технічного обслуговування Тернопільської обласної організації Всеукраїнська спілка автомобілістів за Всеукраїнською спілкою автомобілістів, м. Київ вважає, що дану позовну заяву не слід розглядати в порядку адміністративного судочинства, з огляду на наступне.

Відповідно до статті 1 Кодексу Адміністративного судочинства України цей Кодекс визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.

Стаття 2 КАС України зазначає, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на:

- спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

- спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

- спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

- спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;

- спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процессом чи процесом референдуму.

Згідно частини третьої та четвертої статті 22 Закону України «Про судоустрій України» місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності.

Місцеві адміністративні суди розглядають адміністративні справи, пов'язані з правовідносинами у сфері державного управління (справи адміністративної юрисдикції).

А тому, з врахуванням суті цих позовних вимог суду необхідно визначати, в порядку якого судочинства належить розглядати заявлені вимоги.

Таким чином, враховуючи положення статті 12 Господарського процесуального кодексу України заявлені вимоги підлягають розгляду в порядку господарського судочинства України та потребують направлення з дотриманням правил подання позовної заяви згідно вимог Господарського процесуального кодексу України.

За таких обставин справи, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі ч.1 ст. 109 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 89 КАС України судовий збір повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, ухвалою суду в разі, зокрема відмови у відкриттті провадження у справі.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 104, 105, 106, п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 160, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, Прикінцевими та перехідними положеннями Кодексу Адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовними вимогами Всеукраїнської спілки автомобілістів, м. Київ, Тернопільської обласної організації Всеукраїнська спілка автомобілістів, м. Тернопіль, до Хоростківської міської ради, м. Хоростків, Гусятинської районної державної адміністрації, смт. Гусятин, Гусятинського районного госпрозрахункового бюро технічної інвентаризації, смт. Гусятин, про зобов'язання виконавчого комітету Хоростківської міської ради видати свідоцтво про право власності на об'єкти нерухомого майна Хоростківського підприємства технічного обслуговування Тернопільської обласної організації Всеукраїнська спілка автомобілістів за Всеукраїнською спілкою автомобілістів, м. Київ.

2. Судовий збір в сумі 85 (вісімдесят п'ять) грн., сплачений платіжним дорученням №260 від 03.10.2007р. підлягає поверненню за клопотанням Тернопільської обласної організації Всеукраїнська спілка автомобілістів ухвалою суду.

3. Матеріали адміністративного позову (в чотирьох екз.) повернути Тернопільській обласній організації Всеукраїнська спілка автомобілістів, вул. Білецька,34, м. Тернопіль.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На ухвалу суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом п'яти днів з дня складення ухвали в повному обсязі "__" жовтня 2007 року до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом десяти днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.

Суддя